kobieta trenuje na sali treningowej

Ćwiczenia na brzuch, uda oraz pośladki – 8 skutecznych ćwiczeń


Za grube uda i pośladki, szerokie biodra i sterczący brzuch, patrzysz w lustro i nie wierzysz własnym oczom, kiedy ci tyle centymetrów w tych częściach ciała przybyło. Zamiast rozczulać się nad sobą, weź się do roboty i zacznij pracować nad swoją figurą.


To skuteczny zestaw ćwiczeń na uda, pośladki i brzuch, które nie tylko ujędrnią i wzmocnią mięśnie w tych partiach twojego ciała, ale też zmniejszą ich obwód w widoczny sposób. Możesz je wykonywać w domowym zaciszu.

Ćwiczenia na uda i brzuch oraz pośladki

Ćwicz 3 lub 4 razy w tygodniu, aby po niedługim czasie zobaczyć pierwsze efekty. Ćwiczenia na uda i brzuch oraz pośladki możesz dowolnie je zestawić albo robić pojedynczo. Ważne, aby pełny trening trwał ok. 30 minut.

Ćwiczenia na uda, brzuch i pośladki spowodują, że reszta ciała również staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna. Dzięki nim twoja figura nabierze wyglądu klepsydry. Oto zestaw ćwiczeń na poszczególne partie ciała.

Ćwiczenia na uda

Ćwiczenie na uda nr. 1

Leżysz na boku. Głowa oparta na jednym ramieniu, łydki są lekko ugięte. Górną część nogi i stopy wyciągnij w kierunku podłogi. Następnie podnieś ją, unoś i opuszczaj. Potem kolejno zrób zmianę.

Ćwiczenie na uda nr. 2

Leżysz na boku, głowa oparta o ramię. Górną nogę zegnij i połóż stopę na podłodze z tyłu za dolną nogą. Wyprostuj i wyciągnij dolną nogę. Podnoś ją, wykonując takie 2 serie.

To ćwiczenia, które efektywnie działają na tylne partie nóg. Łatwe do wykonania nawet dla początkujących. Ważne, abyś je wykonywała 3 lub 4 razy w tygodniu.

Ćwiczenie na uda nr. 3

Leżysz płasko na plecach, nogi leżą wyprostowane. Ręce włóż pod pośladki. Podnoś jedną nogę do góry i z powrotem na ziemię, druga leży na płasko. Najlepiej nogę podnoszoną nie kłaść bezpośrednio na podłogę, ale zatrzymywać nad podłogę. Wykonaj tak po 10 powtórzeń w 2 seriach, na jedną u drugą nogę. Potem zwiększ serie po 20 powtórzeń.

  Ćwiczenia ogólnorozwojowe w domu i na siłowni - 35 przykładowych ćwiczeń

Ćwiczenie na uda nr. 4

Kładziesz się na brzuchu. Nogi wyprostowane. W takiej pozycji zegnij jedno kolano i spróbuj stopą dotknąć do pośladków. Wykonaj po dwie serie na każdą stronę.

Ćwiczenia na pośladki

Ćwiczenia na pośladki to również trening nóg. Poniższe ćwiczenia pozwolą ci wysmuklić i ujędrnić także nogi.

Ćwiczenie na pośladki nr. 1

Ten trening pośladków wykonujemy z hantlami. Weź hantle do jednej i drugiej ręki. Stań prosto w lekkim rozkroku- stopy na wysokości kolan. Następnie ugnij kolana i zrób przysiad, w tym samym czasie ręce podnoś do góry. Na początek wykonaj 2 serie po 10 razy. Potem możesz zwiększyć ilość powtórzeń do 20 razy.

Ćwiczenie na pośladki nr. 2

Stań prosto w rozkroku, kształt litery V. Wyprostu ręce do boku. Następnie zegnij kolana i przenoś ciężar ciała od jednego kolana do drugiego.

Ćwiczenia na brzuch

Tutaj przedstawiamy dwa znane ćwiczenia na brzuch, które rzeczywiście działają.

Ćwiczenie na brzuch nr. 1

Połóż się płasko na plecach. Nogi ugięte w kolanach, stopy na podłodze. Ręce włóż pod głowę. Unieś tułów z łopatkami, ręce równolegle do podłogi. Pamiętaj, abyś nie ciągnęła głowy. Zginaj się, pracując mięśniami brzucha. Ćwiczenie na początku wykonuj w 2 seriach po 10 powtórzeń. Potem po 20 powtórzeń. Między seriami zrób 20 sekund przerwy.

Ćwiczenie na brzuch nr. 2

Połóż się na płasko na podłodze, nogi wyprostowane. Nogi unieś nad ziemią. Ręce za głowę. Jedną z nóg ugnij w kolanie i przyciągaj do tułowia. W tym samym czasie wykonuj skręt tułowia w stronę ku zginanej nodze. Ćwiczenie wykonuj na przemiennie raz jedna raz druga noga, odpowiednio skręcając tułowie w stronę raz jednej raz drugiej nogi.

Przedstawiony trening dla kobiet na uda, pośladki i brzuch jest prosty do wykonania dla Pań, które nie mają doświadczenia w regularnym ćwiczeniu poszczególnych części ciała i dopiero budują swoją formę. Ważne, abyś zaczęła i stopniowo, aczkolwiek regularnie, małymi kroczkami dochodziła do perfekcji w wykonywaniu tego zestawu ćwiczeń. Na pewno to ci się opłaci.

  Ćwiczenia izometryczne - na czym polegają? Efekty i przeciwwskazania

Filmiki z ćwiczeniami na brzuch, uda oraz pośladki

Dodaj komentarz