kobieta schudla w pasie

Jak schudnąć 10 kg w miesiąc? 5 ważnych rad!


Każdy człowiek decydujący się na kurację odchudzającą chce zgubić, jak najwięcej masy. Jak schudnąć 10 kg w miesiąc? To dość trudne i ryzykowne posunięcie, ale nie znaczy, że niemożliwe. Sprawdź 5 ważnych rad, które Ci pomogą osiągnąć ten cel!


Ile można zgubić w miesiąc?

Diety są różne wobec tego dają nieco inne efekty. Każdy człowiek gubi zupełnie odmienną liczbę, a to ze względu na uwarunkowania genetyczne, czy metabolizm i rodzaj aktywności fizycznej jaką uprawia. Najbezpieczniej w przeciągu tygodnia stracić 1-1,5 kg, choć niektórym udaje się więcej.  Pamiętaj, że za duża wartość spadkowa może być niebezpieczna dla zdrowia! Niestety, ale to nie wszystkie wady, bo ryzyko wystąpienia efektu jo-jo jest wysokie. Zatem od razu po zakończeniu kuracji odchudzającej nie można wrócić do starych nawyków żywieniowych,  należy stopniowo wprowadzać zmiany.

Zrzuć 10 kg w miesiąc – 5 praktycznych porad

Jeśli bardzo zależy Ci na szybkiej utracie kilogramów musisz zadbać o wiele elementów, które będą składać się na sukces. Tylko tak będziesz w stanie schudnąć 10 kg w miesiąc. Poniżej znajdziesz 5 ważnych rad, które ułatwią Ci ten proces:

1. Trening, trening i jeszcze raz trening!

Ruch przyspieszy metabolizm, a także pozwoli pozbyć się nagromadzonej tkanki tłuszczowej i poprawi wygląd wizualny sylwetki. Regularne ćwiczenia 2-3 razy w tygodniu będą najlepszym rozwiązaniem. Postaw na cardio, zajęcia fitness, albo dużo biegaj, jeździj na rowerze, czy chodź po schodach. Najlepiej łączyć kilka typów aktywności, dzięki temu osiągniemy lepsze rezultaty. Jeśli nie potrafisz się zmobilizować zacznij współpracę z trenerem lub zdecyduj się na grupowe zajęcia, czy też biegaj z kimś.

  Jak wyszczuplić łydki? Praktyczne porady na odchudzenie łydek

2. Deficyt kaloryczny

Niezbędny jest deficyt kaloryczny, czyli dostarczasz ciału mniej kalorii niż jest w stanie spalić. Ten zabieg sprawia, że organizm zaczyna korzystać z nagromadzonych rezerw, w ten sposób szybko tracisz tkankę tłuszczową. Wylicz swoje dzienne zapotrzebowanie za pomocą aplikacji lub skorzystaj z porady dietetyka. Dobrze jest wspomagać się suplementacją i na bieżąco uzupełniać ewentualne braki składników odżywczych.

3. Racjonalne odżywianie

Racjonalnie się odżywiaj, a więc dokładnie przygotuj sobie plan działania – jadłospis, na przykład z pomocą trenera lub dietetyka. Możesz korzystać również z gotowego rozwiązania, jakim jest catering. Nie głodź się ani nie stawiaj na bardzo restrykcyjne diety, bo organizm będzie osłabiony, mogą nawet pojawić się poważne problemy ze zdrowiem. 

4. Nie podjadaj!

Nigdy nie podjadaj! Jedz regularnie 5 posiłków dziennie, a zatem śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacje. Zachowaj pomiędzy daniami 3-4 godzinny odstęp. Zapomnij o przekąskach oraz innych odstępstwach. Ściśle trzymaj się wytycznych, a więc jadłospisu oraz liczby kalorii.

5. Zapomnij o słodyczach i przekąskach

Zrezygnuj z alkoholu, słodyczy, dań typu fast food, napojów gazowanych i słonych przekąsek. To bardzo kaloryczne rzeczy, dlatego całkowicie je wyeliminuj ze swojego menu. To „puste” kalorie, które tak naprawdę nic nie wnoszą do organizmu oprócz dużej ilości węglowodanów i tłuszczu.

Dobrze jest kontrolować postępy, na przykład prowadzić dzienniczek żywieniowy. Do tego zapisuj co tydzień wagę i wymiary. Rób to w notesie lub w mobilnej aplikacji w telefonie. To nie tylko pomoże określić ewolucje, czy kontrolować kalorie, ale także zmotywuje jeszcze bardziej do działania. Wielu naukowców uważa, że kontrolowanie celu pozytywnie wpływa na efekt końcowy.

10kg w miesiąc – dieta jest kluczem!

Pamiętaj, że aby stracić 10 kg musisz być wytrwałym i sumiennym zarówno jeśli chodzi o jadłospis, jak i trening. Nie ma miejsca na odstępstwa, czy drobne „grzeszki”. Zdrowa dieta to podstawa. W menu musi być odpowiednia ilość białka, węglowodanów i tłuszczów. Węglowodany powinny pojawić się jedynie w 2 daniach na dobę. Poza tym ograniczaj cukry proste, a zatem uważaj na owoce. Śniadanie trzeba zjeść maksymalnie do godziny po przebudzeniu, a kolację 2-3 godziny przed snem. Wolne tempo spożywania posiłku pozwoli nasycić organizm na dłużej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *