biegacz wiaze buta

Postaw na dobre marki sportowe – Kalenji, Asics oraz Nike

Artykuł zaktualizowany


Bieganie według wielu badań jest najpopularniejszym sportem wśród ludzi deklarujących aktywność fizyczną. Oprócz aspektu zdrowotnego, aktywność zaczęła nabierać też znaczenia kulturowego. Nie liczy się jedynie to, gdzie biegasz, ale też w czym…

Materiał zewnętrzny


Buty do biegania, czyli rynek, w którym można zaginąć!

Nie od dziś wiadomo, że popyt kreuje podaż. Rynek odpowiadający na oczekiwania klientów proponuje coraz to nowe rozwiązania funkcjonalne, a producenci oferujący buty do biegania prześcigają się w propozycjach zaspokajając potrzeby klientów. Nic w tym dziwnego, skoro na koniec roku 2018, jak podaje Polski Instytut Ekonomiczny, wartość sektora branży sportowej wyniosła aż 10 mld PLN.

Koniecznie przeczytaj  Jak dobrać najlepszą rakietkę tenisową?

Chcąc kupić buty do biegania czy też odzież do biegania, trudno oprzeć się wrażeniu, że to rynek, w którym można zaginąć: buty do biegania damskie, buty do biegania męskie, buty startowe, buty treningowe, buty do biegania po nawierzchni twardej i miękkiej. Mnogość kolorów, rozwiązań technologicznych i marek. Coraz częściej w konkurencji dla znanych marek, takich jak Kalenji, Asics czy Nike, swoje buty do biegania „wypuszczają” w tańszej wersji sieci dyskontów.

Czym zatem kierować się, kiedy chcemy kupić dobre buty, które zapewnią nam komfort i wygodę w trakcie biegu?

Buty do biegania – przewaga znanych marek

Dobrze dobrane buty do biegania, to takie, które zapewniają maksimum komfortu, dopasowania, stabilizacji i amortyzacji naszej stopie. Kupując obuwie do treningu biegowego kieruj się przede wszystkim wygodą oraz gwarancją jakości!

Dlaczego warto wybrać buty znanych marek sportowych?

  • gwarancja jakości
  • zastosowanie dobrych materiałów
  • zastosowanie najnowszych technologii
Koniecznie przeczytaj  Trendy buty sportowe w 2021 roku

Specyfikacja

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje buty spełniają wszystkie powyższe warunki wybierz buty znanej marki produkującej obuwie do biegania. Decydując się na taki zakup warto zapoznać się ze specyfikacją, znajdziesz tam wszelkie informacje dotyczące modelu buta, który zamieszasz kupić, tj. informacje o zastosowanym materiale, przeznaczeniu, technologii, rodzaju amortyzacji i termoregulacji obuwia.

Oprócz walorów technicznych liczy się również design. Znane marki posiadają w swojej ofercie buty projektowane zgodnie z najnowszymi trendami, więc zdecydowanie każdy wybierze coś dla siebie. Buty do biegania damskie kuszą kolorystyką i stają się często świetnym uzupełnieniem stylizacji. Zaś buty do biegania męskie, są często klasyczne, ale wyróżniające się drobnymi, „groźnymi” akcentami będącymi wyznacznikiem stylu.

Należy obalić również mit, że buty do biegania znanych marek są drogie. Znanym producentom zależy na dotarciu do jak najszerszej grupy odbiorców, a co za tym idzie w swojej ofercie posiadają również buty tańsze.

Koniecznie przeczytaj  Jak wybrać najlepsze rękawiczki na trening?

Sprawdzone marki, dzięki którym osiągniesz cel!

W rankingach biegaczy zdecydowanie najlepiej wypadają profesjonalne buty wyprodukowane przez renomowane marki produkujące obuwie i odzież do biegania, takich jak Kalenji, Asics czy Nike, które królują na rynku od wielu lat.

Pamiętaj jednak, że wybór butów do biegania powinien być kwestią indywidualną. Kup buty, które są wygodnie, ale też takie, które Ci się podobają.


 

Oceń ten artykuł!
[Ocena: Średnia: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *