regeneracja w spa

Czy w SPA zregenerujesz siły?


SPA to relaks dla ciała i dla ducha. Po wielu stresujących miesiącach w pracy każdy oczekuje momentu, kiedy może wybrać się na zasłużony wypoczynek. Jeśli praca nadszarpnęła także zdrowie, można go połączyć z rehabilitacją. Warto wybrać się w Góry Świętokrzyskie, gdzie wspaniałe widoki i bogata oferta zabiegów SPA przywróci nam równowagę i radość życia.


Relaks w saunie fińskiej lub grocie solnej

Wybierając się do hotelu SPA można skorzystać z wielu odżywiających ciało zabiegów. Zalety sauny fińskiej znane są od wieków. Dobroczynne działanie wysokiej temperatury pozwoli oczyścić organizm z zalegających w nim toksyn, a także obniżyć ciśnienie krwi i się zrelaksować. Warto skorzystać również z kąpieli w solankach. Mają dobroczynny wpływ na układ kostny. Korzystnie wpłyną również na ukojenie nerwów, a także oczyści skórę i pomoże w walce z nadmiernymi kilogramami.


Pakiety na zabiegi SPA

Wybierając się na zasłużony urlop czy też weekend w Górach Świętokrzyskich warto zdecydować się na jeden z wielu pakietów oferowanych przez okoliczne hotele. Jest rzecz jasna pakiet dla nowożeńców, dla których może to być wspaniałe miejsce na odpoczynek i nacieszenie się własnym towarzystwem w szczególnych okolicznościach i przy wspaniałych górskich widokach. Warto szukać również pakietów okolicznościowych, np. na majówkę, Dzień Matki, czy rocznicę ślubu.


Sanatorium pozwoli powrócić do dawnej formy

Kiedy zdrowie zaczyna szwankować, trzeba znaleźć odpowiedni ośrodek, który pomoże w podreperowaniu zdrowia. Dobrym wyborem będzie wybranie się w Góry Świętokrzyskie. Jeśli ma się problemy ze zwyrodnieniem kręgosłupa warto postarać się o skierowanie przez lekarza do sanatorium. Ośrodki w Górach Świętokrzyskich oferują szerokie spektrum zabiegów, pozwalających znacząco zniwelować dolegliwości lub też przynajmniej na jakiś czas całkowicie się ich pozbyć. Zajęcia z fizjoterapeutą, odnowa biologiczna, a także dodatkowa dawka ruchu, np. nordic walking czy jazda na rowerze po malowniczych trasach w Górach Świętokrzyskich pozwolą na nowo odkryć radość życia i nie przyjmować aż tak wiele leków przeciwbólowych, dzięki właściwemu postępowaniu leczniczemu.

  Jak obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne? Znajdź dietę dopasowaną do swoich potrzeb

Atrakcje w Górach Świętokrzyskich

Będąc w Górach Świętokrzyskich koniecznie jeśli to możliwe trzeba dotrzeć na sam szczyt Łysicy. Warto również obejrzeć jakie bogate tradycje kryje te region i wybrać się obejrzeć ruiny zamku Chęcińskiego. Koniecznie trzeba również zwiedzić jaskinię Raj, aby zobaczyć niezwykłe formy krasowe ukształtowane na przestrzeni setek, a nawet tysięcy lat. Niesamowitym przeżyciem może być również wybranie się do Parku Jurajskiego, szczególnie jeśli podróżuje się z dziećmi bądź wnukami. Wspaniałe dinozaury z kamienia i ich historia zachwycają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Warto wybrać się również do muzeum Wsi Kieleckiej ze zorganizowaną wycieczką bądź w ramach własnego transportu i zobaczyć tradycyjne chaty drewniane w których żyło się na tych terenach w XVIII wieku. Po poznaniu folkloru warto również zakosztować w tradycyjnych potrawach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *