stevia

Stevia – słodzik czy może coś więcej?


Nie istnieje lepsza alternatywa dla cukru niżeli stevia. Jednakże, należy nią zastępować nie tylko klasyczne, słodkie kryształki, ale także występujące na sklepowych półkach słodziki. Jest ona całkowicie naturalna, a przy tym bardzo słodka. Co jeszcze warto wiedzieć o tej roślinie?


Stevia w kilku słowach

Stevia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy bądź zachować aktualną sylwetkę. Nie posiada ona jakichkolwiek kalorii, a do tego jest bardzo słodka. Nienaganna sylwetka to tylko jedna z pozytywnych cech związanych ze stosowaniem tej rośliny. Nie wywołuje ona próchnicy, nie podnosi poziomu cukru w organizmie, a więc jest dostępna dla cukrzyków i przede wszystkim może być używana zarówno do pieczenia, gotowania i słodzenia małej czarnej o poranku.

Cały czas mówi się o negatywnym działaniu cukru oraz nienaturalnych produktów słodzących, które zawierają w sobie więcej złych niż dobrych składników. Od dzisiaj nie trzeba się zmuszać do gorzkiej herbaty oraz naleśników. Rewolucja w kuchni gwarantowana!


Stevia – czy może być za słodko?

Naukowcy w licznych badaniach stwierdzili, że człowiek nie powinien spożywać więcej niż jedną szklankę cukru. W pierwszej chwili może się to wydawać dużo, jednakże wcale tak nie jest. Cukier występuje wszędzie, nawet w produktach, których byśmy o to nie podejrzewali, jak chociażby w ketchupie. Stevia z kolei nie ma żadnych ograniczeń, gdyż jest całkowicie naturalna. Jednakże ze względu na to, że jest ona bardzo słodka, ciężko jest spożywać jej duże ilości, gdyż nawet niewielkie dawki są wystarczające.


Stevia – gdzie się jej używa?

Stevia zostaje wykorzystywana w zaciszu kuchni, a więc może się przydać każdej pani domu. Kiedy jest ona jeszcze w formie liści, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wzbogacić nią sałatkę, albo dodać do koktajlu. Z kolei, gdy liście zostały nabyte w postaci proszku są idealne do posłodzenia wszelkich gorących napojów, używa się jej do wypieków, przetworów owocowych domowej roboty i innych przysmaków bazujących na owocach.

  Kreatyna przed czy po treningu, a może na czczo?

To moment, kiedy człowiek zadaje sobie pytanie, gdzie dostępna jest ta cudowna roślina. Nietrudno ją znaleźć, gdyż dostępna jest zarówno w sklepach oferujących zdrową żywność, jak i sklepach funkcjonujących w Internecie, a nawet supermarketach o znacznych gabarytach posiadających znaczne ilości towaru. Osoby kochające ogrodnictwo oraz posiadające hodowlę ucieszą się z wiadomości, że stevia może rosnąć zarówno w przydomowym ogródku, jak również na balkonie. Potem wystarczy już tylko cieszyć się ze słodkości, którą oferuje.


 

Dodaj komentarz