tabletki na odchudzanie

Tabletki na odchudzanie – czy one w ogóle działają?


Wziąć kilka tabletek i schudnąć parę kilogramów… to jedno z marzeń wielu osób w różnym wieku. Niestety, kiedy zaczynają przyjmować kolejne preparaty, efekty niekoniecznie są dla nich zadowalające. Spodziewali się czegoś innego, a to dlatego, że na temat preparatów odchudzających powstało wiele teorii. Mają one wielu zwolenników i równie wielu przeciwników. Jaka jest prawda? Czy naprawdę są skuteczne?

Półki w aptekach są przepełnione preparatami na odchudzanie o różnorakim składzie. Reklamy zachęcają do tego, by z nich skorzystać. Kilka kilogramów mniej w tydzień? Świetnie! Niestety same tabletki to za mało. Co kryje się za preparatami na odchudzanie i jak wykorzystać ich potencjał?


Czy producenci mówią prawdę?

W zależności od składu danego preparatu jedne będą spowalniały wchłanianie tłuszczu, inne będą zmniejszały apetyt. Decydując się na ich włączenie do diety, nie należy nastawiać się na to, że efekty będą równie spektakularne jak zapewniają producenci. Poza tym na odchudzanie wpływają nie tylko tabletki, ale też dieta i ruch. Część preparatów, na przykład zawierających zieloną herbatę, mówi o szybkim spalaniu tłuszczu. W porządku, ale tylko podczas wykonywania ruchu, a ta informacja może być już podana drobnym drukiem.


Tabletki na odchudzanie dają natychmiastowe efekty?

Najczęstszy błąd popełniany przez osoby przyjmujące tabletki na odchudzanie jest taki, że w ich wyobrażeniu wystarczy łykać preparaty, że stracą na wadze, a jednocześnie nic nie będą musieli zmieniać w swoim stylu życia. Niestety, kłopoty z nadwagą z czegoś wynikają. Faktem jest, że tabletki odchudzające pomagają tym, którzy podjęli działania w tym kierunku, ale mitem, że nic więcej nie potrzeba do utraty kilogramów. Jeśli ktoś zapewnia nas o tym, że działanie jest ekspresowe, należy nabrać dystansu. Nawet mając wizję szczupłej sylwetki, musimy zachować ostrożność. Nie wolno kupować preparatów niewiadomego pochodzenia. Zawsze należy kupować je w aptece, przez co mamy pewność, że skład jest dobrze skomponowany i nam nie zaszkodzi.

  Stacki kreatynowe - dlaczego warto stosować i jak wybrać najlepszy?

FitRepublic.pl – polecamy nasz kalkulator BMI, który pozwoli Wam obliczyć czy macie problem z nadwagą.


Odchudzanie bez diety?

Jeśli chcemy się odchudzać, ale jednocześnie nic nie zmieniać w naszych nawykach żywieniowych, będzie ciężko. Nawet z najlepszymi tabletkami na odchudzanie. Pierwszym krokiem powinno być zmniejszenie ilości spożywanych tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów, a później można myśleć o tabletkach. Są środki zawierające błonnik czy chrom, które będą  sprzyjały hamowaniu głodu i dawały uczucie sytości, ale trzeba mieć świadomość, że jeśli w diecie nie zmieni się nic, nie możemy spodziewać się świetnych efektów. Przyjmowanie tabletek odchudzających przy równoczesnych zmianach w diecie, będzie dawało dużo lepsze rezultaty.


Czy trzeba zwiększać aktywność fizyczną?

Tutaj wracamy do tego, co było wcześniej. Są preparaty przyspieszające spalanie tłuszczu. Cieszą się dużą popularnością. Jednak równie szybko są odstawiane. Dlaczego? Bo nie widać efektów. Bo osoby, które chcą się odchudzać prowadzą siedzący tryb życia. Bez ruchu trudno będzie zauważyć rezultaty. Preparaty te zostały przygotowane z myślą, by przyspieszać spalanie tkanki tłuszczowej podczas wysiłku. Zdarzają się osoby, które mówią, że widzą efekty bez większego wysiłku, ale wynika to z indywidualnych predyspozycji organizmu. W większości przypadków trzeba się nastawić na to, że odchudzanie będzie wymagało większych poświęceń.


 

Dodaj komentarz