kobieta z pilka nad woda

Aktywny czas nad wodą w wakacje? Tylko z odpowiednim sprzętem!

Lato w pełni a pogoda wciąż dopisuje. Nic więc dziwnego, że wiele osób chętnie spędza czas nad wodą. Niezależnie od tego, czy wybieramy się nad jezioro czy nad morze lub rzekę warto zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt, który zwiększy nasz komfort oraz radość z wypoczynku. Przybliżmy więc, jakie akcesoria i sprzęty zasługują na uwagę każdego plażowicza.

elite banner

Wygodne plażowanie

Każdy, kto chociaż raz zabrał ze sobą na plażę tylko ręcznik lub zwykły polarowy koc wie doskonale, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Piasek lub trawa bardzo często przyczepiają się do tkaniny co wiąże się z koniecznością długiego otrzepywania koca z zanieczyszczeń. Co więcej, jeśli ziemia jest akurat wilgotna leżenie na takim kocu lub ręczniku bywa bardzo nieprzyjemne. Dlatego też warto wyposażyć się w koc piknikowy. Z jednej strony powleczony jest wytrzymałą i wodoodporną folią, do której nie przyczepia się piasek, trawa czy inne zanieczyszczenia. Doskonale chroni też przed wilgocią i zimnem. Co więcej, koc piknikowy jest lekki i możemy łatwo złożyć go w praktyczną torbę, którą z łatwością możemy zabrać ze sobą. Nie zajmuje również dużo miejsca.

Coś dla aktywnego wypoczynku

Choć dla wielu osób pobyt nad wodą kojarzy się wyłacznie z leżeniem i opalaniem się taki sposób wypoczywania może okazać się nudny. Dlatego też warto zadbać o akcesoria, które pozwolą nam aktywnie spędzić wolny czas. Wśród najbardziej popularnych wymienić należy piłki plażowe. Wybierając te dmuchane zaoszczędzimy miejsce w naszej plażowej torbie. Stawiajmy na piłki, które posiadają dodatkowe zabezpieczenie przed wylotem powietrza po wyciągnięciu zawleczki. Jest to szczególnie ważne, gdy zamierzamy wykorzystać piłkę plażową nie tylko do gry, ale również jako pomoc podczas pływania.

  Kobieca i męska strona sportu podczas FIWE 2022 Sex Battle

Zawsze orzeźwiająco i świeżo

Znasz to uczucie, kiedy po kilku godzinach plażowania kanapki wyglądają jakby ktoś je usmażył a pyszna lemoniada dawno przestała dawać orzeźwienie? Chyba każdy z nas choć raz znalazł się w takiej sytuacji. Na szczęście, jest na to rada. Jest nią lodówka turystyczna. Działanie tego akcesorium jest bardzo proste – wystarczy do niej włożyć kilka wkładów chłodzących, które wcześniej zmrażamy w zamrażarce oraz ulubione jedzenie i napoje. Pozostaną świeże i chłodne nawet podczas całodziennego plażowania. Dzięki temu, że nie potrzebujemy energii elektrycznej lodówka taka może posłużyć nam nawet na najbardziej odludnym zakątku. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że lodówki te dostępne są w wielu różnych pojemnościach. Bez trudu znajdziesz więc zarówno taką, na romantyczny wypad we dwoje, jak i na plażowanie z całą, wieloosobową rodziną.

  Czy alergik może uprawiać sport?

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Udane plażowanie to takie, które jest jednocześnie bezpieczne. Dlatego też warto zadbać o pełnię swojego komfortu. Doskonałym gadżetem, który może nam w tym pomóc są buty do wody. Wykonane z odpornego a jednocześnie miękkiego tworzywa świetnie sprawdzą się nie tylko tam, gdzie dno jest kamieniste i może boleśnie uciskać nasze stopy. Niestety, nie wszyscy na plaży dbają o porządek i nieprzyjemne niespodzianki takie jak np. rozbite szklane butelki również mogą znajdować się na dnie. Buty do wody doskonale chronią na szczęście również przed zranieniem. Co ważne, są wodoodporne, lekkie i nie wpływają na komfort kąpieli czy pływania. Po zakończonym plażowaniu szybko wysychają, dzięki czemu praktycznie po kilku minutach możesz zapakować je do torby.

Ochrona przed słońcem i wiatrem

Nikt z nas nie lubi gdy na plaży w wypoczynku przeszkadza nam silny, mocny wiatr. Oczywiście, można chronić się przed nim za pomocą starego, dobrego, będącego przedmiotem żartów parawanu. Nie da się jednak ukryć, że konieczność noszenia ze sobą kilkumetrowego kawałka materiału oraz ciężkich kijków nie jest zbyt praktyczna. Dlatego też warto wyposażyć się w nowocześniejsze gadżety. Jednym z tych, na które z całą pewnością warto zwrócić uwagę jest namiot plażowy. Zapakowany w niewielką torbę nie zajmuje dużo miejsca, jest również bardzo łatwy do rozłożenia. Aby to zrobić musimy jedynie przewlec we wskazanych miejscach cienkie druciki. Namiot plażowy ma jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę. Poza tym, że doskonale chroni przed wiatrem świetnie sprawdza się również jako ochrona przed promieniami słonecznymi. Doceniają to w szczególności osoby, które plażują z małymi dziećmi oraz osoby starsze.

  Jak dbać o biust w czasie odchudzania? Co zrobić, by nie stracił jędrności po utracie wielu kilogramów?

Jak widzisz, istnieje wiele praktycznych gadżetów, dzięki którym aktywny czas nad wodą w wakacje może być jeszcze przyjemniejszy. Warto to wykorzystać i cieszyć się doskonale spędzonym wolnym czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *