catering dietetyczny

Catering dietetyczny – dlaczego warto z niego korzystać?


Dieta pudełkowa cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają zbyt mało czasu, aby samodzielnie przygotowywać w domu posiłki.


Dlaczego warto korzystać z usług firm oferujących dietę pudełkową?

Dieta pudełkowa polega na zamawianiu w firmie cateringowej na ogół pełnego, obejmującego 5 posiłków menu. W niektórych firmach klienci mogą zamówić tylko częściowe składające się na przykład z 3 posiłków menu. Nazwa tej diety nawiązuje do sposobu zamawiania jedzenia: jest ono pakowane w pudełka. Dostarczane przez firmę cateringową posiłki można podgrzać, ale mogą one być też już gotowe do jedzenia. Niektóre firmy oferują różne warianty menu. Najbardziej popularne jest menu wegetariańskie. Kupując dietę pudełkową, klienci mają możliwość dostosowania jej kaloryczności.

Jakie są zalety diety pudełkowej?

Dieta dostarczana przez firmę cateringową jest zdrowa i zbilansowana. Obejmuje 5 posiłków, które powinny być zjadane co 3 godziny. Dostarczane przez firmę cateringową posiłki są na ogół bardzo smaczne. Większość firm wykorzystuje do przygotowania posiłków jedynie świeże składniki. Wszystkie produkty pochodzą wyłącznie od sprawdzonych dostawców. Każdy etap przygotowania posiłków i pakowania ich w pudełka odbywa się zgodnie z zasadami higieny. Nie ma więc mowy o tym, aby na skutek niedbałości pracowników doszło do zatrucia.

Gotowaniem zajmują się doświadczeni kucharze, dla których przygotowywanie zdrowych i smacznych posiłków jest prawdziwą pasją. Jedzenie jest smaczne i urozmaicone. Jest ucztą zarówno dla podniebienia, jak i dla oczu. Jadłospis w dobrej firmie cateringowej, a takich na rynku jest większość, ustala dietetyk.

Dla kogo przeznaczona jest dieta pudełkowa?

Z diety pudełkowej mogą w zasadzie korzystać wszystkie chętne osoby. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie firmy cateringowe oferują dietę dostosowaną do specyficznych wymagań żywieniowych klienta. Niemal w każdej firmie można już zamówić dietę bezmięsną, ale nie w każdej klienci mogą liczyć na dietę bezglutenową, wysokobiałkową czy dla diabetyków. Osobom, które korzystają z usług firmy dostarczającej posiłki pod drzwi, zależy przede wszystkim na tym, aby zamówione przez nich jedzenie było zdrowe, odpowiednio zbilansowane i smaczne.

  Dieta 1500 kcal - na czym polega? Jadłospis na tydzień i efekty stosowania

Czy dieta pudełkowa ma tylko zalety?

Ma ona także wady, a w zasadzie tylko jedną: cenę. Osoby, które są przeciwnikami tego rozwiązania, podkreślają, że może ona bardzo mocno nadszarpnąć budżet. Jeśli jednak policzymy wszystkie koszty (musimy wycenić także swój czas poświęcony na gotowanie) to okaże się, że zamawiając catering dietetyczny, wcale nie wydajemy na jedzenie zbyt wiele pieniędzy. Na pewno też jedzenia będzie się marnowało mniej lub wcale. Jest to zaleta diety cateringowej, którą naprawdę warto jest docenić.

Dieta pudełkowa to rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić. Gdy nie mamy czasu na gotowanie, gdy zależy nam na wygodzie czy zrzuceniu nadwagi, catering dietetyczny może być naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *