waska talia

Ćwiczenia na talię osy – 10 najlepszych ćwiczeń na smukłą talię


Wąska talia to marzenie wielu kobiet. Na szczęście odpowiedni trening może wysmuklić tę część ciała. Jakie ćwiczenia są najlepsze? Poznaj 10 skutecznych pozycji, dzięki którym zyskasz wąską talię!


Wcięcie w talii – jak uzyskać?

Niestety, ale jeśli chcesz mieć wąską talię musisz ciężko trenować oraz pamiętać o odpowiednim odżywianiu. Co robić?

  • Zaleca się systematyczną aktywność fizyczną co najmniej 3 treningi w tygodniu. To będą ćwiczenia skoncentrowane na brzuchu oraz typowe cardio. To pozwoli pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także wyrzeźbić mięśnie. Wcięcie w talii pomogą uzyskać także inne formy ruchu, takie jak taniec, pływanie, gry zespołowe, czy chodzenie na siłownię i korzystanie z dostępnych tam sprzętów. Przydatny jest trening siłowy, ponieważ pozwala stworzyć nam dobre proporcje ciała. U szczupłych pań rozbudowa bioder, pośladków, pleców, a także klatki piersiowej sprawi, że talia optycznie zmaleje, poza tym figura stanie się bardziej kobieca.
  • W przypadku diety jemy regularnie 5 posiłków pełnych witamin i mikroelementów. Bazą są produkty lekkostrawne, wtedy zapomnimy o wzdęciach oraz o innych problemach tego rodzaju, które niekorzystnie wpływają na wygląd brzucha. Co ważne konieczne jest odstawienie słodyczy, dań typu fast food i napojów gazowanych. Zapominamy także o jedzeniu smażonym w głębokim tłuszczu. Zamiast tego sięgamy po produkty bogate w białko oraz w błonnik.

Ćwiczenia na talię osy – 10 najlepszych wariantów

Jak już wspominaliśmy aktywność fizyczna jest niezbędna przy walce o piękną, wąską talię. Ważne jest, aby pojawiły się różne formy ruchu, dzięki temu aktywujemy większą grupę mięśni do pracy. Jakie ćwiczenia na talię osy są najlepszym wyborem? Poniżej znajdziesz 10 skutecznych propozycji:

1. Skrętoskłony

  Ćwiczenia na biodra - 5 skutecznych ćwiczeń na skuteczny trening bioder

kładziesz się na podłodze, ręce wsuwasz pod głowę. Pamiętaj, aby lekko odchylić łokcie. Podczas ruchu przyciągasz lewe kolano do prawego łokcia i odwrotnie. W serii na początku może pojawić się 20 powtórzeń, z czasem zwiększasz ilość. Skrętoskłony świetnie modelują sylwetkę.

2. Brzuszki z dotknięciem pięty

leżysz na plecach, nogi są zgięte w kolanach, ręce leżą wyprostowane wzdłuż ciała. Dłońmi staramy się dotknąć kostek. Mocno napinamy mięśnie brzucha! Ta pozycja pomaga wyrzeźbić mięśnie brzucha skośne oraz proste. Tu również zrób 20 powtórzeń.

3. Klasyczne brzuszki

Są idealnym wyborem, gdy pracujemy nad wyglądem brzucha.

4. Skłony

Stajesz w lekkim rozkroku, wykonujesz skręt do każdej nogi. Możesz także zrobić wariant w pozycji siedzącej, ale tu staraj się dotknąć dłońmi palców stóp. Ważne jest, aby nie uginać kończyn dolnych!

5. Nożyce poziome

Wykonujemy ruch kończyn dolnych na boki, tak by przypominał nożyce. W serii mamy 15 powtórzeń. Mocno spinamy brzuch, nogi są cały czas wyprostowane. Dużo wyższy poziom trudności ma wersja okrężna, gdzie jedną nogą staramy się zakreślić kółko.

6. Ćwiczenia z hula hop

Hula hop to popularny sprzęt, którym bawią się dzieci. Wiele kobiet zapomina, że ta zabawka pozwala nam pracować nad koordynacją ruchową i postawą, poza tym pozytywnie wpływa na wygląd brzucha. Najlepiej kupić model klasyczny, a więc bez wypustek, który jest odpowiednio dociążony. Kręcimy tym kółkiem co najmniej 30 minut, dopiero po tym czasie rozpocznie się spalanie tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia z hula hop to doskonała forma wysiłku fizycznego.

7. Russian twist

Siadasz prosto na podłodze, mocno napinasz mięśnie brzucha i delikatnie odchylasz sylwetkę do tyłu. Nogi są zgięte oraz uniesione. Podczas wykonywania skrętu tułowia dotykasz obiema dłońmi podłogi, potem zmieniasz stronę ruchu. Ważne jest, aby przez cały czas kończyny dolne były w górze! Kiedy opanujesz tę pozycję możesz utrudnić sobie poprzez dodanie ciężaru, a więc w dłoniach pojawi się piłka, butelki z wodą, tudzież hantle.

  Spinning - na czym polega ten trening? Efekty oraz plan treningu

8. Plank bokiem

Plank boczny polega na tym, że układasz się bokiem na podłodze, opierasz się na jednym przedramieniu oraz na wyprostowanych nogach. Druga ręka leży wyprostowana wzdłuż ciała. Unosisz biodra do góry i opuszczasz, ale tak by nie dotykały podłogi! Ważna jest tu precyzja oraz zachowanie równowagi.

9. Podskoki, tak zwane twisty

Stoisz na lekko ugiętych nogach, łokcie są zgięte. W czasie podskoku skręcaj nogi i biodra w jedną stronę, a tułów w przeciwną. 20 powtórzeń w 3-4 seriach w zupełności wystarczy.

10. Unoszenie nóg

Leżysz na plecach, wyprostowane nogi są lekko uniesione. Podnosisz je aż do chwili uzyskania kąta prostego, potem delikatnie opuszczasz w dół, ale nie dotykając podłoża. Co ważne kończyny dolne muszą być cały czas wyprostowane!

Ćwiczenia na talię osy są proste, ale wymagają dobrej techniki. Pamiętaj, aby przed każdym treningiem zrobić krótką rozgrzewkę, a na końcu aktywności fizycznej chwilę się porozciągać. Skup się również na oddechu, bo on także wpływa na to, jak wygląda nasz brzuch. Przepona jest ważna, więc ją wzmocnij. W jaki sposób? Ćwicz. Weź głęboki oddech przeponowy i daj powietrzu szansę rozejść się po całym ciele, dopiero potem powoli wypuść powietrze.

Dodaj komentarz