kobieta cwiczy joge

Czy kostki do jogi okażą się dobrą inwestycją na dłużej?


W sklepach dla joginów znaleźć można różnorodne akcesoria, w tym chociażby kostki do jogi. Znajdują one swoją stałą pozycję zaraz obok mat, czy też odpowiednich strojów do jogi. Chociaż, nie są one jedyne, jeżeli chodzi o przydatne akcesoria podczas ćwiczeń. Dzisiaj nie będzie jednak o nich, a o tych małych elementach, które posiadają równe boki. Podczas jakich ćwiczeń można je wykorzystywać?


Bezpieczne i łatwe ćwiczenia

O ile paski do jogi polecane są już na pewnym etapie zaawansowania, o tyle klocki do jogi polecane są w szczególności dla osób początkujących. Dla takich, które od początku mają problem z rozciągnięciem swojego organizmu. Wydaje się, że rozciąganie nie powinno stanowić dla nikogo problemu. Tylko że nie jest to takie łatwe – w szczególności, jeżeli organizm od dłuższego czasu nie uczestniczył w żadnych aktywnościach fizycznych.

Do czego są one wykorzystywane? Do zabezpieczenia przed nadmiernym rozciąganiem. Nie zajmują one dużo miejsca, dlatego zawsze warto je mieć przy sobie – dla własnego bezpieczeństwa podczas treningu. Warto wiedzieć, że ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie przed ewentualnymi kontuzjami, których można się nawet nabawić podczas ćwiczeń jogi.

Jakie są rodzaje kostek do jogi?

Osoby, które nie mają doświadczenia, muszą wiedzieć, iż dostępnych jest wiele kostek do jogi. Dokładnie jeżeli chodzi o rodzaje. Na liście można znaleźć:

  • piankowe klocki do jogi – najbardziej popularne, wykonane z miękkiej pianki, która jednocześnie odporna jest na odkształcenia. Występuje w wielu kolorach. Bardzo lekkie, dzięki czemu można je zawsze zapakować do torby.
  • korkowy klocek do jogi – rzadko spotykany. Chociażby z tego względu, że jego cena jest nieco wyższa, jeżeli weźmie się pod uwagę piankę. Jest to spowodowane tym, że dąb korkowy w ogóle nie występuje w Polsce.
  • klocek sosnowy – jego waga wynosi ok. 800 g. Najczęściej spotykany jest na siłowniach. Wyróżnia się tym, że wykonany jest z drewna, w kolorze jasnym ze szlachetnej sosny.
  • bukowy klocek do jogi – jeden z najcięższych, dlatego nie jest tak chętnie wybierany. Chociaż jego cena jest bardzo niska. W szczególności, jeżeli wybierze się piankowe i korkowe klocki do jogi.
  • klocek dębowy – może występować w formie lakierowanej lub naturalnej. Najcięższa propozycja ze wszystkich dostępnych na rynku.
  Cholesterol a sport — jak sport wpływa na cholesterol?

Niezależnie od tego, jaki dokładnie klocek się wybierze – musi on posiadać łagodne, zaokrąglone końce. W taki sposób, aby podczas wykonywania ćwiczeń, nikt nie mógł zrobić sobie samodzielnie krzywdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *