Jak dobrać strój do biegania?

Artykuł zaktualizowany


Odpowiednio dobrany strój do biegania powinien zapewniać swobodę ruchów i całkowity komfort podczas treningu, nawet podczas najdłuższych dystansów. Niedopasowany strój może zniechęcić nas do kontynuowania treningów lub spowodować otarcia.


Jak dobrać strój do biegania?

Na samym początku przygody z bieganiem, nie stawiaj na zakup drogiej, specjalistycznej odzieży i elektronicznych dodatków. Podstawowy strój biegacza powinien być lekki, przewiewny i maksymalnie komfortowy.


Strój do biegania dla początkujących i zaawansowanych

Zwykła odzież bawełniana całkowicie wystarczy osobom które uprawiają jogging. Najważniejszym elementem każdego stroju biegacza jest wygoda i o tym należy pamiętać przy doborze odzieży. Zbyt obcisła odzież może powodować otarcia.

  Jak wybrać dobre i tanie buty do biegania?

Dla osób bardziej zaawansowanych poleca się zakup odzieży termoaktywnej. Długodystansowy bieg w zwyczajnej bawełnianej odzieży może powodować dyskomfort. Odzież termoaktywna skutecznie odprowadza pot, zapobiega przykremu zapachowi, zmniejszają ryzyko otarć i praktycznie likwidują przykry zapach.

Więcej informacji o tego rodzaju odzieży znajdziecie tutaj: ODZIEŻ TERMOAKTYWNA


Odpowiedni buty do joggingu

Stopa podczas treningu jest narażona na różnego rodzaju kontuzje. Jeżeli chcesz ich uniknąć to musisz dobrać buty które będą przystosowane do rodzaju Twojej stopy. Więcej o doborze właściwych butów do biegania przeczytasz w tym artykule: BUTY DO BIEGANIA


Akcesoria dla biegaczy

Na rynku dostępnych jest wiele dodatków do stroju które mogą ułatwić trening. Sklepy sportowe w swojej ofercie mają między innymi: opaski na ramię, zegarki mierzące puls i czas treningu i wiele innych.

  Slow jogging - co to jest i na czym polega? Zasady i efekty

Podczas biegania w porze letniej warto pamiętać o stosowaniu kremu z filtrem i okularów przeciwsłonecznych.


 

One thought on “Jak dobrać strój do biegania?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.