trening posladkow z mel b

Mel B pośladki – ćwiczenia i efekty treningu pupy z Melanie


Mel B to była członki zespołu Spice Girls, a od niedawna także ceniona instruktorka fitness. Pod tym pseudonimem artystycznym kryje się Melanie Janine Brown. Ma ona w swoim portfolio naprawdę wiele propozycji treningu, choć ćwiczenia na pośladki są zdecydowanym ulubieńcem wśród pań. Jakie dają efekty? Jak wygląda trening Mel B na pośladki? Jakie ćwiczenia się w nim pojawiają? Sprawdź koniecznie!


Trening na pośladki z Mel B – jak wygląda?

Duża, krągła i uniesiona pupa to marzenie wielu kobiet. Na szczęście nadwyżka kalorii w diecie i dobry trening potrafią sprawić, że nasze pośladki się zmienią na plus. Aby efekt był zadowalający należy skupić się na małym, dużym oraz na średnim mięśniu pośladkowym. Równie ważne jest trenowanie mięśnia czworogłowego uda. W planie treningowym Mel B mamy izolowane ćwiczenia, które bezpośrednio kształtują nam pupę, poza tym wpływają dobrze także na same uda. Takie połączenie to gwarancja sukcesu!

Trening na pośladki Mel B zaczynamy od krótkiej rozgrzewki, co ważne trenerka również ma ją w swojej ofercie ćwiczeń. Dobrze rozgrzane ciało jest niezbędne, aby było gotowe do intensywnego wysiłku, poza tym to zmniejszy ryzyko wystąpienia kontuzji. Po takim wstępie można przejść do pozycji właściwych. Całość trwa miej więcej 10 minut, a więc wszystko zajmie nam maksymalnie tylko 25 minut. Warto dodać do niektórych pozycji obciążenie w postaci gum oporowych, wtedy ciało będzie pracować mocniej. To podniesie poziom trudności! W treningu na pośladki Mel B znajdziemy przede wszystkim różne wymachy kończyn dolnych, a także bioder. Te proste ćwiczenia, które naprawdę wpływają na wizualną zmianę ciała.

  Trening core - co to jest? Przykładowy plan treningowy

Ćwiczenia na pośladki z Mel B

Mel B pośladki – ten trening to prawdziwy hit wśród pań, które chcą nabrać kobiecych kształtów. Trwa krótko, a potrafi zdziałać cuda. Znajdziemy w nim kilkanaście dość prostych ćwiczeń. Będą to pozycje, takie jak:

  • klękasz na kolanach, rozsuwasz je na szerokość bioder, a dłonie są oparte o podłoże. Prawą nogę podnosisz do boku, tak aby utworzyła kąt prosty z drugą kończyną. Zginasz i uginasz, ale nie można opuszczać nogi! Robisz to ćwiczenie przez 30 sekund, potem zmieniasz stronę.
  • Pozycja wyjściowa pozostaje bez zmian, więc jesteś w klęku podpartym. Prawa noga jest uniesiona do tyłu, zgięta. Podnosimy ją, jak najwyżej się uda. Po 30 sekundach zmieniamy stronę.

Co ważne po wykonaniu wyżej opisanych dwóch ćwiczeń powtarzamy je ponownie. Dopiero potem przechodzimy do następnych pozycji:

  • kładziemy się na boku, głowę podpieramy na dłoni. Nogi są wyciągnięte, układamy jedną na drugiej, ta dotykająca bezpośrednio podłoża powinna być zgięta w kolanie. Brzuch jest napięty! Wyprostowana noga wędruję w górę, a następnie w dół. Ćwiczenie robisz przez 1 minutę, po tym czasie następuje zmiana strony.
  • Zostawiamy pozycję z poprzedniego ćwiczenia, aczkolwiek zamiast wyprostowanej nogi mamy zgiętą – prostujesz raz na przód, raz w tył. Tu również po 60 sekundach zmieniasz stronę.
  • Kładziesz się na płasko na plecach, a ręce znajdują się ułożone wzdłuż ciała. Zginasz nogi w kolanach. Mocno dociskasz ręce do ziemi, w tym samym czasie pośladki unosisz w górę. Wciągaj mocno brzuch oraz pupę! Ta pozycja trwa przez 60 sekund.
  • Zaczynasz od poprzedniej pozycji wyjściowej, tyle że gdy pupa jest w górze to napinasz ją aż na 30 sekund i dopiero opuszczasz w dół.

W sieci znajdziesz bez problemu filmiki instruktażowe dotyczące ćwiczeń na pośladki, tak samo jak płyty z treningami autorstwa byłej piosenkarki Mel B.

  TBC (Total Body Conditioning) - na czym polega? Ćwiczenia i efekty

Efekty treningu pośladków z Mel B – jakie są?

Regularne wykonywanie treningu Mel B na pośladki pozwala w przeciągu kilku tygodni osiągnąć naprawdę dobry wynik. Masa kobiet jest zachwycona efektami. Niestety, ale ważna jest tu sumienność zarówno w kwestii dokładności wykonywania ćwiczeń, jak i systematyczności. Zapewniamy, że jeśli przestrzegasz wytycznych to zauważysz po około 4-5 tygodniach:

  • zaokrągloną pupę
  • że pośladki są uniesione
  • jędrniejszą skórę
  • zmniejszenie cellulitu.

Oprócz efektów wizualnych da się dostrzec jeszcze inne plusy, ponieważ mocny mięsień pośladkowy wpływa na utrzymanie prawidłowej postawy ciała, tak samo jak pomaga nam w treningach ogólnorozwojowych. Kolejną sporą zaletą jest to, że pozytywnie działamy też na samą kondycję. Trening na pośladki Mel B można łączyć z innymi propozycjami trenerki, na przykład z ćwiczeniami na brzuch, czy na uda.

Trening pośladków z Mel B [WIDEO]

Dodaj komentarz