kobieta trening nog

Trening nóg z Mel B w 10 minut – zasady treningu i efekty stosowania


Smukłe i zgrabne nogi możesz uzyskać, dzięki regularnym ćwiczeniom fizycznym. Nie musisz od razu iść na siłownie, ponieważ w domowych warunkach też otrzymasz taki rezultat. Trening nóg z Mel B trwający 10 minut to prawdziwy hit. Na czym polega? Jakie efekty przynosi? Sprawdź!


Trening nóg z Mel B w 10 minut – zasady

Mel B, czyli Melanie Brown była członkini muzycznej grupy Spice Girls stała się ulubienicą kobiet na całym świecie. Jej plany treningowe cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego że trwają jedynie kilka minut, a przynoszą niesamowite efekty, ale tylko przy regularnym wykonywaniu, czyli parę razy w tygodniu.

Zdecydowanym faworytem jest trening nóg z Mel B w 10 minut. Liczy się tutaj płynność ruchu, a także odpowiednia technika oddychania. Co ważne do tej aktywności fizycznej nie potrzebujemy sprzętu sportowego, a coś zupełnie innego – zwykłe krzesło, które każdy ma w swoim domu.

Ćwiczenia Mel B na nogi – jak wygląda trening?

Trening nóg z Mel B w 10 minut wymaga niewiele czasu. Najlepiej robić go w domu, bo niezbędne jest użycie krzesła. Rozpoczynasz klasycznie od krótkiej 5-10 minutowej rozgrzewki, dopiero potem przechodzisz do treningu właściwego. Mamy tu 7 pozycji, każdą z nich wykonujesz tylko przez 1 minutę.

Poniżej znajdziesz wszystkie ćwiczenia z treningu z Mel B na nogi:

  • Siadanie i wstawanie – to pierwszy element z treningu na nogi z Mel B. Ważne jest, żeby kończyny dolne znajdowały się na szerokości bioder, poza tym cały czas należy zachowywać wyprostowaną postawę.
  • Unoszenie nóg w pozycji siedzącej – siadasz wygodnie na krześle. Nogi unosisz wyprostowane do góry, potem zginasz je w kolanach, a na końcu ustawiasz stopy na podłodze. Wykonaj kilkanaście powtórzeń w ciągu minuty.
  • Siadanie oraz wstawanie z wykopem – siadasz, a potem wstajesz z krzesła, ale w czasie wyprostu sylwetki jedna noga wędruje do przodu i robi wykop.
  • Siadanie i wstawanie z unoszeniem nogi – ta pozycja jest podobna do poprzedniej z tą różnicą iż zamiast wykopu przyciągamy jedno kolano, jak najbliżej się uda do klatki piersiowej.
  • Przysiady w rozkroku – stajesz prosto, wykonujesz dynamiczny wykrok do przodu, potem pulsacyjnym ruchem obniżasz się i podnosisz. Istotne jest mocne napięcie mięśni brzucha oraz nieodrywanie stóp od ziemi.
  • Wspięcia na palcach stojąc – stoisz w dość dużym rozkroku, wspinasz się na palcach. Następnie delikatnie opuszczasz piętę do dołu, ale nie może ona dotknąć podłoża. Ta pozycja doskonale wpływa na łydki i wewnętrzne partie ud!
  • Skłony do przodu w pozycji niskiej – stawiasz stopy blisko siebie, a kolana lekko uginasz. Przechodzisz do szerokiego wykroku w bok i starasz się dłońmi dotknąć podłogi. Ćwiczenie wykonujesz naprzemiennie, czyli raz jedna, a raz druga strona.
  Trening na czczo - czy warto wykonywać ćwiczenia bez posiłku? Efekty i przeciwwskazania

Dobrze przed treningiem nóg wykonać rozgrzewkę pomysłu Mel B, a na koniec jej autorską wersję rozciągania. Takie rozpoczęcie oraz zakończenie pozwoli skutecznie uniknąć bolesnych zakwasów, a także niebezpiecznych kontuzji. Zestaw ćwiczeń na nogi trwający 10 minut doskonale łączy się z innymi propozycjami tej słynnej instruktorki fitness, na przykład z pozycjami na pośladki, czy na brzuch. 

Jakie efekty przynosi trening nóg z Mel B?

Regularne wykonywanie planu Mel B to klucz do sukcesu. Poświęć na to ćwiczenie co najmniej 3 dni w tygodniu. Trening trwa tylko 10 minut, a działa cuda. Już po pierwszych 2 tygodniach zauważysz poprawę w wyglądzie i w jędrności skóry. Przede wszystkim propozycja na nogi instruktorki fitness Mel B pomoże wysmuklić łydki, uda, a także biodra. Co więcej rozbudujesz również mięśnie dolnej partii ciała. To nie wszystko, dlatego że pośladki będą kształtniejsze, a co za tym idzie mocniej uniesione oraz wizualnie pełniejsze.

Jeszcze lepsze efekty uzyskamy jeśli oprócz ćwiczeń Mel B na nogi zrobimy coś więcej, na przykład będziemy systematycznie używać wysmuklających kosmetyków i tych na cellulit. Szczotkowanie ciała „na sucho”, czy odżywcze peelingi będą idealnym dopełnieniem treningu, a zarazem formą relaksu.  Zdrowa dieta i picie przynajmniej 2 litrów wody na dobę także jest dobrym pomysłem, bo pozytywnie wpłynie na sylwetkę.

10 minutowy trening nóg z Mel B [WIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *