brazylijskie posladki

Brazylijskie pośladki – ćwiczenia, plan treningowy, dieta i efekty


Ciała kobiet z Brazylii są uznawane za jedne z najseksowniejszych z racji ich niesamowitych krągłości. Brazylijskie pośladki to popularny trening wybierany przez panie. Jak wyglądają ćwiczenia? Jaka dieta jest pomocna w budowaniu kobiecych kształtów? W naszym artykule znajdziesz wszystkie szczegóły!


Brazylijskie pośladki – co to jest?

Kiedy marzysz o pięknej pupie to postaw na brazylijskie pośladki. Jest to trening skupiający się na dolnej części ciała. Znajdziemy w nim różne ćwiczenia wzmacniające. Pozwalają one nam wymodelować, ujędrnić oraz unieść pupę.

Brazylijskie pośladki osiągniesz poprzez trening (powinien angażować do pracy wszystkie mięśnie!) oraz stosowanie odpowiedniej diety. Kobiecych krągłości nabierzesz już po kilku tygodniach regularnego ruchu. Tak naprawdę do wyboru masz wiele planów treningowych, ale wszystkie mają na celu poprawę wizualną pupy. Możesz korzystać z gotowych wersji trening takich jak Skalpel Ewy Chodakowskiej, trening pośladków z Mel B lub innych trenerek, albo samodzielnie tworzyć własne zestawy ćwiczeń skupiające się na pośladkach.

kobieta z brazylijskimi posladkami

Jakie ćwiczenia będą najlepsze na brazylijskie pośladki?

Jak wspominaliśmy jest wiele planów treningowych na brazylijskie pośladki. Możesz ćwiczyć w domu, jak i na siłowni. To idealne rozwiązanie dla wszystkich bez względu na stopień zaawansowania.

Brazylijskie pośladki robi się 2 razy w tygodniu. To intensywny trening, który trwa około 30 minut. Przez 14 pierwszych dni nie ma żadnego obciążenia, dzięki temu uczymy się techniki i zmniejszamy ryzyko pojawienia się kontuzji. Po upływie 2 tygodni dodajemy ciężar, na przykład hantle, czy butelki z wodą. Należy stopniowo zwiększać obciążenie!

  Czy można ćwiczyć z zakwasami? Zakwasy a trening

Ćwiczenia na brazylijskie pośladki to mogą być, na przykład:

 • wyskoki z przysiadu
 • odwodzenie nóg
 • przysiady z obciążeniem
 • różne modyfikacje przysiadów
 • hip thrust
 • unoszenia bioder w górę w podparciu tyłem
 • plank.

Zawsze przed treningiem wykonaj krótką rozgrzewkę 5-10 minut to minimum, a pomiędzy seriami rób krótkie przerwy, aby chwilę odpocząć.

Jakie ćwiczenia na brazylijskie pośladki mogę zrobić w domu i bez sprzętu?

W domowych warunkach również można pracować na pupą, nawet bez sprzętu jest to możliwe. Zdecyduj się wobec tego na takie pozycje, jak na przykład:

 • Przysiady – stajesz w lekkim rozkroku, rób niski przysiad, czyli schodzisz stopniowo w dół. Łopatki powinny być złączone, a pośladki wypięte do tyłu.
 • Unoszenie nogi – kładziesz się na plecach, nogi zginasz w kolanie. Unosisz biodra do góry oraz jedną nogę. Pośladki mocno spinasz!
 • Unoszenie bioder – pozycja pozostaje taka sama, jak w poprzednim ćwiczeniu, ale po uniesieniu bioder wytrzymujesz tak kilka sekund i opuszczasz je powoli w dół.
 • Klęk podparty – zaczynasz od klasycznego klęku podpartego, a więc opierasz się na kolanach i na dłoniach. Unosisz jedną zgiętą nogę w górę, mocno spinasz brzuch oraz pupę. Potem zmieniasz stronę i powtarzasz.
 • Przysiady z rękami za plecami – robisz szeroki rozkrok. Dłonie łączysz za plecami, wykonujesz przysiad. Tułów powinien być cały czas wyprostowany!

Ćwiczenia na brazylijskie pośladki w domu można uzupełnić gumami, które podniosą w pewien sposób poziom trudności, a jednocześnie zmuszą mięśnie do większego wysiłku.

Trenuj pośladki w domu 3 razy w tygodniu, dodatkowo może pojawić się cardio trwające po 30 minut robione 2-3 razy na 7 dni.

kobieta w legginsach prezentuje brazylijskie posladki

Przykładowy trening na brazylijskie pośladki

Poniżej znajdziesz przykładowy plan treningowy na brazylijskie pośladki:

Pierwszy tydzień:

 • przysiady 1 seria po 10-15 powtórzeń
 • wykroki 1 seria po 10-15 powtórzeń
 • wypychanie nóg w podporze 1 seria po 10-15 powtórzeń.
  Pilates - co to jest? Efekty, ćwiczenia i opinie

Drugi tydzień:

 • przysiady 2 serie po 10-15 powtórzeń
 • wykroki 2 serie po 10-15 powtórzeń
 • wypychanie nóg w podporze 2 serie po 10-15 powtórzeń.

Stopniowo zwiększasz ilość serii oraz powtórzeń, a po 14 dniach dokładasz dodatkowo obciążenie, które także regularnie powinno być coraz większe. Tylko w taki sposób można osiągnąć progres!

Brazylijskie pośladki – jaka dieta?

Nie tylko trening jest ważny, ale też to co jemy. Dobrze skomponowane menu sprzyja powiększaniu się mięśni, a co za tym idzie samej pupy. Dieta na brazylijskie pośladki musi bazować na sporej dawce warzyw, owoców (dopuszczane raz dziennie), mięsa, a także chudego nabiału. Ważne jest dostarczenie sporej dawki białka (najlepiej, aby ten składnik pochodził z różnych źródeł, czyli z roślinnych i zwierzęcych) oraz błonnika. Jadłospis powinien być zróżnicowany i nie można zapominać o nawodnieniu, a więc o wypijaniu co najmniej 2 litrów wody na dobę.

Zapomnij o spożywaniu dań typu fast food, słodyczy, słonych przekąsek oraz napojów gazowanych i alkoholu, czyli produktów, które mają w sobie, tak zwane „puste kalorie”, do tego sprzyjają występowaniu „skórki pomarańczowej”.

Efekty treningu na brazylijskie pośladki – jakie są?

Trening na pośladki brazylijski ma na celu ich uniesienie, wypełnienie oraz zaokrąglenie. Pracują tu mięśnie pośladkowe większe, średnie oraz małe. To sprawia, że efekt wizualny, jaki można osiągnąć jest naprawdę spektakularny. Co więcej cellulit będzie mniejszy, a skóra stanie się gładsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *