kobieta trenuje ramiona z hantlami

Trening ramion z Mel B – plan treningowy w 10 minut oraz efekty ćwiczeń


Była członkini zespołu Spice Girls – Mel B w szybkim czasie stała się słynną trenerką. Jej propozycje ćwiczeń pokochały kobiety na całym świecie. Trening ramion z Mel B to prawdziwy bestseller. Na czym polega? Jakie daje efekty? Sprawdź!


Trening ramion z Mel B – na czym polega?

Mel B w swoim planie treningowym ma 10-minutowy zestaw ćwiczeń, który pomaga pracować nad ramionami. Koniecznie dodaj do tej aktywności obciążenie, na przykład kup małe sportowe hantle lub wykorzystaj butelki z wodą, a osiągniesz jeszcze lepsze wyniki. Na początku przygody z tą formą aktywności fizycznej wybierz mniejszy ciężar, na przykład pół kilograma do każdej dłoni. Stopniowo wraz z nabieraniem siły zwiększaj wagę, ale nigdy nie przesadzaj z wielkością, bo możesz sobie zaszkodzić zamiast pomóc!

Trening ramion z Mel B trwa około 10 minut. Każda pozycja zajmuje nam miej więcej minutę. Poniżej znajdziesz wszystkie proponowane przez trenerkę opcje aktywności:

I ćwiczenie

Napinasz pośladki i wciągasz brzuch, w dłoniach masz obciążenie. Ta pozycja polega na rytmicznym kroku w lewo oraz w prawo. Co ważne nogi powinny być lekko ugięte, a ręce pracują tylko na przedramionach, a ramiona są nieruchome. Wykonujesz to ćwiczenie przez 60 sekund.

II ćwiczenie

Tutaj pozycja wygląda tak samo, jak w ćwiczeniu pierwszym, ale ręce z ciężarkami pracują naprzemiennie, czyli raz jedna, a raz druga strona. Bardzo ważne jest nie blokowanie łokci. Trenuj przez 60 sekund.

III ćwiczenie

Pozycja taka, jak w poprzednich wariantach z taką różnicą, że tu naprzemiennie pracują zarówno kończyny dolne, jak i górne. Do lewej nogi dodajesz lewą rękę, a do prawej – prawą. Czas trwania tej części to także 60 sekund.

  Trening Armstronga na podciąganie - na czym polega ten plan?

IV ćwiczenie

Pojawia się rytmiczny krok w lewą i w prawą stronę, a ręce są zlokalizowane nad głową. Wraz z przemieszczaniem ciężarki wędrują do góry, płynnym ruchem w szybkim tempie wracają przed ciało. Powtarzasz tę czynność przez 60 sekund.

V ćwiczenie

Kolana są ugięte, a sylwetka lekko pochylona do przodu. Natomiast ręce znajdują się wzdłuż tułowia. Wraz ze zrobieniem kroku jedną nogą do przodu unosisz hantel, ale bez odrywania ramion od ciała. Wykonujesz to ćwiczenie na zmianę – raz jedna, a raz druga strona, całość przez 60 sekund.

VI ćwiczenie

Zaczynasz od pozycji wyprostowanej, następnie przenosisz ciężar ciała na jedną nogę. Druga za to wędruję na bok – wykonujesz wykrok. Dodajesz do tego unoszenie ramion z obciążeniem. Potem zmieniasz stronę, czas na obie wynosi 60 sekund.

VII ćwiczenie

Pozycja wyjściowa to proste plecy oraz ręce trzymane przed sobą. Następnie kończyny górne prostujesz na bok i kierujesz ku dołowi blisko tułowia. Ważne jest mocne napięcie mięśni oraz dynamiczne tempo zachowane przez 60 sekund.

VIII ćwiczenie

Napinasz brzuch oraz pośladki, lekko uginasz kolana. W tym ćwiczeniu pracują tylko przedramiona, które łączy się ze sobą oraz rozkłada na boki. Główną zasadą jest zachowanie nieruchomych łokci. Ta część trwa standardowo 60 sekund.

Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do treningu ramion z Mel B zrobić krótką rozgrzewkę. Dobrze rozgrzej nadgarstki oraz ramiona, aby uniknąć nieprzyjemnych kontuzji. Rozciąganie jest bardzo ważnym elementem, dlatego nigdy go nie pomijaj. 

Jaki efektów można spodziewać się po treningu ramion z Mel B?

Trening ramion z Mel B pozwoli pozbyć się, tak zwanych „pelikanów”. Dzięki kilku krótkim ćwiczeniom Twoja skóra stanie się napięta. Poza tym zauważysz, że górna część ciała, przede wszystkim ramiona będą pięknie wymodelowane. Mało tego, ponieważ wpłyniesz na inne aspekty, między innymi poprawisz swoją kondycję oraz wzmocnisz siłę kończyn górnych.

  Trening Spartakusa - jak wygląda? Zasady i efekty

Efekty treningu ramion Mel B to:

  • ujędrnione ramiona;
  • wymodelowanie sylwetki;
  • wzrost kondycji;
  • wzmocnienie górnej części ciała.

Przy stosowaniu wszystkich planów treningowych Mel B najważniejsza jest systematyczność. Ćwicz ramiona co najmniej 2 razy w tygodniu, a po około miesiącu pojawi się widoczna poprawa w wyglądzie nie tylko tkanki mięśniowej, ale również sprężystości skóry. Podejmij 30 dniowe wyzwanie z Mel B i popracuj nad ramionami! Ten typ treningu możesz robić w domu, albo na siłowni. 

Dodatkowo – Trening ramion z Mel B na Youtube [WIDEO]

Dodaj komentarz