kitesurfingpolska

Odkryj Kitesurfing i daj się porwać falom


Choć wiele osób o tym nie wie, Hel to doskonałe miejsce do rozpoczęcia przygody z kitesurfingiem. Jak postawić swoje pierwsze kroki w tym sporcie wodnym oraz gdzie szukać pomocy w łapaniu fal?


Kitesurfing Polska

Kursy kitesurfingu w Polsce zależne są od warunków pogodowych. Coraz większą popularnością cieszą się wiosenne wyjazdy na kitesurfing. Dzięki temu mamy możliwość korzystania z tego rodzaju sportu przez prawie połowę roku. Wiele biur podróży rozpoczyna kursy kitesurfingu właśnie od wiosny. Jednym z najlepszych miejsc do uprawiania kitesurfing polska jest Półwysep Helski. Sama mierzeja ma długość około 35 km, a „odpowiedni” wiatr będzie nam przychylny prawie przez 220 dni w roku. Chyba nikogo nie trzeba już przekonywać, że to najlepsze miejsce. Dlatego Hel doceniają również i sami profesjonaliści, utytułowani zawodnicy freestyle’u Polsce.

Nauka i kurs kitesurfingu

Nauczyć się pływać na kitesurfingu może każdy chętny. Grupowe kursy kitesurfingu podzielone są według kategorii wiekowych, dostępne są również kursy indywidualne, obozy studenckie jak i lekcje doszkalające posiadane już umiejętności na każdym etapie zaawansowania kursantów. Wszystko co każdy kursant potrzebować będzie, aby rozpocząć swoją przygodę, którą stanie się pływanie z latawcem lub potrzebuje kilku zajęć, aby ją udoskonalić. Ale od czego warto zacząć? Jeśli interesuje Cię kurs kitesurfingu warto sprawdzić 14 godzinny kurs dla początkujących, do którego niezbędnych będzie około 3 – 5 dni z wiatrem.

Rozpoczynając naukę od samych podstaw, w takim trybie jesteś w stanie ukończyć szkolenie już jako prawdziwy rider na kite. A jeżeli złapiesz tzw. „bakcyla” możesz pływać nawet cały rok! W czasie zimy do uprawiania kitesurfingu pomocne będą Ci nieco dalsze niż Polska miejsca. Wyjazdy na Hawaje, Egipt czy daleka Afryka to tylko kilka propozycji na czas niesprzyjających w Polsce warunków atmosferycznych.

  Dokonaj fit metamorfozy swojego ciała

Deski surfingowe i akcesoria

Kitesurfing to sport, w którym potrzebować będziemy kilku niezbędnych akcesoriów, aby móc go uprawiać. W zależności od umiejętności, mamy do wyboru wiele produktów od tych skierowanych dla początkujących po zaawansowanych kitesurferów. Pianki neoprenowe i inne akcesoria docieplające będą niezbędne na każdym poziomie zaawansowania. Aby móc bezpiecznie pływać warto wybrać szkołę kitesurfingu oferującą zarówno usługi jak i wypożyczalnię sprzętu na najwyższym poziomie.

Warto sprawdzić, czy instruktorzy posiadają licencję wydaną przez IKO (International Kiteboarding Organization). Latawiec, deska – odpowiednie szkoły oferują swoje kursy na najnowszym i sprawdzonym sprzęcie, a od tego zależy również i bezpieczeństwo podczas samego szkolenia. Wypożyczalnia w szkołach to również dobry sposób na zapoznanie się co najlepsze firmy produkujące sprzęt do pływania mają w swojej ofercie jak i jest to idealne miejsce na pierwsze kroki w zapoznaniu się z całym sprzętem, który mamy do dyspozycji.

Dodaj komentarz