kobiety na rowerkach treningowych

Motywacja czy samodyscyplina? Sprawdź, co pomoże Ci osiągnąć wyznaczone cele sylwetkowe!

Wyznaczyłeś sobie konkretne cele związane z kształtowaniem sylwetki? Chcesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów lub zbudować masę mięśniową? W takim razie każdego dnia powinieneś podejmować odpowiednie decyzje i działania, które przybliżą Cię do celu i pomogą uzyskać wymarzoną sylwetkę. Wiele osób szuka motywacji, aby iść na trening lub trzymać się zasad zdrowej diety. Czy odnalezienie motywacji pomoże Ci zrealizować cele? Czym jest samodyscyplina i jak wpływa na proces kształtowania sylwetki? Sprawdź!

Czym jest motywacja?

O motywacji słyszymy właściwie na każdym kroku. Niektórzy uznają ją za magiczny środek, za pomocą którego uda się zrealizować wszystkie plany. Czym właściwie jest motywacja? Można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju bodziec, który sprawia, że nagle zyskujemy energię niezbędną do podjęcia określonych działań. Warto jednak pamiętać o tym, że motywacja jest krótkotrwała. Nie da się utrzymać takiego nastawienia każdego dnia. To chwilowy stan pobudzenia, a nawet euforii, który pcha nasze działania w określonym kierunku. Jeśli planujesz odchudzanie i zobaczysz spektakularną przemianę innej osoby w Internecie, z pewnością pomyślisz, że skoro jej się udało, to Ty również możesz tego dokonać. Poczujesz motywację do działania i być może chętnie pójdziesz na trening. Niestety następnego dnia motywacja spadnie i nie będziesz miał ochoty na kolejną aktywność fizyczną, gdy pogoda za oknem nie będzie sprzyjająca. Motywacja może pchać Cię w określonym kierunku, jednak nie należy na niej polegać, jeśli chcesz zrealizować swoje cele. 

Czym jest samodyscyplina?

Samodyscyplina jest kluczowa, jeśli chcesz zrealizować wyznaczone cele i osiągnąć sukces w różnych dziedzinach życia. To zdolność do panowania nad swoimi emocjami i działaniami. Samodyscyplina jest bardzo ważna podczas budowania nowych nawyków i dążenia do długoterminowych celów. Pozwala na ignorowanie pokus i różnych zachcianek, trzyma Cię na określonej drodze, która prowadzi do realizacji wcześniej przyjętych założeń. 

  Ranking filmów motywacyjnych - TOP 7 najlepszych produkcji na motywację

Jak zbudować wymarzoną sylwetkę i osiągnąć cel?

Marzysz o tym, aby w końcu zrzucić nadprogramowe kilogramy lub mieć umięśnione nogi? Kształtowanie sylwetki to długotrwały proces, który wymaga wielu wyrzeczeń i przede wszystkim trzymania się ustalonych zasad – niezależnie od tego, czy planujesz schudnąć, czy zbudować masę mięśniową. W zależności od Twojego celu powinieneś zadbać o odpowiednią dietę i plan treningowy. To jednak nie wszystko. Sprawdź, co pomoże Ci osiągnąć wyznaczone cele sylwetkowe!

Podejmowanie odpowiednich decyzji

Każdego dnia dokonujesz pewnych wyborów i podejmujesz decyzje, które mogą przybliżyć Cię do wyznaczonych celów lub od nich oddalić. Wszystkie decyzje wpływają na siebie wzajemnie i tworzą Twoją przyszłość. Jeśli liczysz wyłącznie na motywację, pozwalasz, aby Twoje emocje i nastrój były czynnikami kontrolującymi Twoje wybory. Natomiast jeśli będziesz kierował się samodyscypliną, przejmiesz kontrolę nad swoimi decyzjami i stopniowo będziesz realizował plan. 

Stworzenie spójnych nawyków

Nie da się zaprzeczyć, że w większości przypadków wypracowanie złych nawyków nie wymaga żadnego wysiłku. Z kolei wypracowanie tych pozytywnych, wymaga zaangażowania i samodyscypliny. Jeśli Twoim celem jest kształtowanie sylwetki, przede wszystkim powinieneś się skupić na stosowaniu zdrowej i dobrze zbilansowanej diety, a także realizowaniu planu treningowego. Siłownie Calypso to najlepsza przestrzeń do pracy nad swoją sylwetką. Z pewnością treningi staną się przyjemnością. Siłownie wyposażone są w niezbędny sprzęt, możesz również skorzystać z pomocy doświadczonych trenerów personalnych. Jeśli nie lubisz ćwiczyć na siłowni, świetnym rozwiązaniem jest uczestnictwo w zajęciach fitness. 

Przejęcie kontroli nad swoim życiem

Co jeszcze pomoże Ci osiągnąć cele sylwetkowe? Przede wszystkim musisz przejąć kontrolę nad swoim życiem. Sukces nie pojawia się wtedy, gdy jesteś zmotywowany, tylko gdy jesteś zdyscyplinowany. Oczywiście to przesłanie odnosi się także na przykład do sfery zawodowej. Jeśli miałbyś pracować wyłącznie wtedy, gdy masz na to ochotę, z pewnością na Twoim koncie nie pojawiłoby się wiele sukcesów. 

  Dlaczego warto uprawiać sport? 15 najważniejszych powodów

Dążenie do długoterminowych celów

Wiele osób pragnie natychmiastowej nagrody. Naucz się ciężko pracować na swój sukces, nawet gdy wiesz, że na efekty będziesz musiał jeszcze poczekać. Musisz zrozumieć, że na drodze do osiągnięcia długoterminowych celów pojawi się sporo wyrzeczeń. Jednak są one niezbędne, aby cieszyć się wymarzoną sylwetką, a także sukcesem w innych sferach życia. 

Jeśli chcesz osiągnąć wyznaczone cele sylwetkowe, powinieneś przede wszystkim popracować nad samodyscypliną. To kluczowa umiejętność, która z pewnością przyda Ci się w różnych sferach życia. W ten sposób przejmiesz kontrolę na swoim życiem, a emocje nie będą kontrolowały Twoich decyzji. Wymarzona sylwetka jest w zasięgu ręki!

Dodaj komentarz