rower-miejski (1)

TOP 5 najlepszych rowerów miejskich – ranking


Dojeżdżanie do pracy na rowerze wpisuje się niewątpliwie w ekologiczne podejście do życia. Jest to również sposób na ominięcie korków, a także wytworzenie odrobiny endorfin na początek dnia. Nie bez znaczenia jest również dbanie o lepszą kondycję. Można powiedzieć, że ma to same plusy, oczywiście w sytuacji, gdy nie trzeba dojeżdżać zbyt daleko, co wiąże się z koniecznością wcześniejszego wstawania i późniejszych powrotów.

Dla miłośników rowerów, którzy chcą wykorzystać je do dojazdów do pracy przygotowaliśmy ranking naszym zdaniem najlepszych rowerów miejskich, które doskonale się sprawdzą.


Rower miejski Kalkhoff Agattu 21 Lady 2019 – dla eleganckiej businesswoman

rowery-miejskie

Wśród kobiet nie brakuje miłośniczek jazdy na rowerze, które nie rozstają się ze swoim jednośladem i dojeżdżają nim do pracy. W naszym rankingu nie mogło więc zabraknąć roweru miejskiego dla eleganckiej i aktywnej businesswoman. Rower miejski Kalkhoff Agattu 21 Lady 2019 to kwintesencja klasycznego designu. Czarna rama i minimalistyczny biały napis, cienkie aluminiowe rurki oraz praktyczne, a jednocześnie nie psujące estetyki błotniki sprawiają, że to idealny rower do pracy na każdą pogodę. Na uwagę zwraca również ochrona łańcucha wykonana z przezroczystego i nie rzucającego się w oczy tworzywa sztucznego, przez co cały design nabiera lekkości. Jeśli doda się do tego napęd Shimano, przednie i tylne lampy ledowe o długiej żywotności oraz 24 biegi, to otrzymujemy rower, który jest must have niczym mała czarna w garderobie.

  Piwo po treningu – pić czy nie pić?

Rower Miejski Romet Art Noveau 8 – doskonały model dla zapalonych cyklistów

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć również męskiego roweru miejskiego Romet Art Noveau 8, który jest ukłonem w stronę stylistyki retro. Od razu rzuca się tu w oczy pełna obudowa łańcucha, która stanowi niewątpliwy walor estetyczny. Dominującą czerń przełamują tu brązowe wstawki, co doskonale się prezentuje. Na taki rower można wsiąść nawet w garniturze. Zatem może to być modny wybór dla pracowników korporacji. Błotniki przednie i tylne skutecznie chronią przed zachlapaniem odzieży, a tylny bagażnik może posłużyć do zamontowania na nim drobnych zakupów czy torby weekendówki. Warto podkreślić tu zestawienie matowej, czarnej ramy i błyszczących również czarnych błotników.


Rower miejski składany Saveno Swift 20 2018 – rower dla niej i dla niego

Wśród rowerów miejskich przeznaczonych do dojazdu do pracy dużą popularnością cieszą się rowery składane. Można je przechowywać wszędzie ze względu na niewielkie rozmiary. To doskonały wybór dla osób mieszkających w bloku, gdzie nie ma dostępu do przechowalni rowerów, a także możliwości przechowywania go w piwnicy. Takie rowery miejskie można złożyć do bardzo małych rozmiarów, co przydaje się również dla osób, które czasem wracają z rowerem komunikacją miejską, pociągiem lub metrem, ze względu na większą odległość. Taki model nie zajmie dużo miejsca w przedziale czy autobusie. Doskonałym wyborem może być rower miejski składany Saveno Swift 20 2018 z napędem Shimano i 6 biegami, co pozwala na komfortowe przemieszczanie się po mieście. Warto zauważyć, że jest to rower uniwersalny dla mężczyzn i dla kobiet.


Rower miejski składany Azimut Fold 1.0 Nexus 3 – zmieści się wszędzie

Drugie miejsce w naszym rankingu zajął rower miejski składany Azimut Fold 1.o Nexus 3, który poza funkcjonalnym składaniem posiada wiele innych udogodnień, które dla osoby dojeżdżającej na rowerze do pracy są wręcz niezbędne. Błotniki, a także pełna ochrona łańcucha, to gwarancja, że do pracy nie dojedzie się w zabrudzonej od smaru czy błota odzieży. Nie będzie zatem konieczne zabieranie ze sobą ubrań do przebrania, zwłaszcza, że w przypadku bardzo brzydkiej pogody można rower po prostu spakować pod pachę i wsiąść do autobusu. Z kolei zaopatrzenie w elementy odblaskowe zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy wczesnym rankiem, czy powrotów z pracy po zmroku.

  Trening personalny - co warto wiedzieć?

Rower miejski Romet Wigry 4 20 2019 – doskonały wybór nawet do klasycznego dress code

Zwycięzcą naszego rankingu został uniwersalny rower Romet Wigry 4 2019. Nie jest to model składany, jednak wyróżnia się ergonomiczną ramą, dostosowaną do potrzeb mężczyzn, jak i kobiet, uniwersalną kolorystyką klasycznej czerni, a także ogólnym niewielkim rozmiarem. Zastosowanie kół 20 calowych sprawia, że rower bardzo dobrze się prowadzi. 7-stopniowy napęd Shimano doskonale się tu sprawdza. Na uwagę zasługuje pojemny bagażnik oraz to co w rowerach dedykowanych do dojazdów do pracy najważniejsze: pełne błotniki i ochrona łańcucha. Lekka i ergonomiczna konstrukcja sprawia, że rower łatwo się przenosi, a siodełko City Comfort zapewnia amortyzację wstrząsów podczas jazdy. Elegancja tego roweru sprawia, że pasuje nawet do klasycznego dress code.

Rowery miejskie do pracy powinny być lekkie i nie zajmować dużo miejsca oraz zapewniać ochronę przed błotem i zabrudzeniem ze smaru. Przedstawione przez nas rowery z pewnością świetnie sprawdzą się w roli codziennego środka lokomocji, przeznaczonego do dojazdów do pracy.


 

Dodaj komentarz