kobieta trenuje biceps hantlami

Jak działają spalacze tłuszczu na redukcji?


Spalacz tłuszczu (ang. fat burner ), składniki zawarte w nim intensyfikują spalanie tkanki tłuszczowej. Tego rodzaju suplementy mogą w znaczącym stopniu wpłynąć na skuteczność redukcji. Trzeba mieć na uwadze, że nie powinno się rozpoczynać odchudzania od zakupu spalacza tłuszczu.

Podstawą właściwej redukcji jest odpowiedni plan żywieniowy i aktywność fizyczna. Szczególnie osoby z wysokim poziomem tkanki tłuszczowej powinny najpierw zadbać o plan żywieniowy i trening.


Spalacze tłuszczu – jak działają?

Spalacze tłuszczu intensyfikują proces termogenezy, czyli wytwarzania ciepła przez organizm. Dlatego tego rodzaju suplementy są nazywany termogenikami, wydzielanie ciepła związane między innymi z pobudzeniem wydzielania norepinefryny. Kluczowe składniki wspomagające termogeneze to: katechiny herbaciana, kapsaicyna z pieprzu cayenne, synefryna z gorzkiej pomarańczy, kofeina i wiele innych.

Termogeniki poprawiają nam również wydolność co pozwala na dłuższe i intensywniejsze treningi, zmniejszają również odczucie zmęczenia. Stymulanty zawarte w tego rodzaju suplementach zwiększają spontaniczna aktywność fizyczną, prowadzi to do wzrostu biernego wydatku kalorii.


Kto powinien sięgnąć po spalacz tłuszczu?

Doskonałym rozwiązaniem jest sięgnięcie po „fat burnera” w momencie kiedy jesteśmy w trakcie redukcji i tempo spalania zmalało. Organizm po dłuższym czasie redukowania wagi broni się przed nadmiernym spalaniem nagromadzonych zapasów energii. W takim momencie warto zmodyfikować plan treningowy i żywieniowy.

Dodatkowo można sięgnąć po spalacz tłuszczu który zintensyfikuje procesy spalania tkanki tłuszczowej. Na rynku jest dostępny szeroki wachlarz suplementów wspomagających redukcję. Podczas dokonywania doboru odpowiednich suplementów warto zasięgnąć rady dietetyka bądź trenera osobistego.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *