suplementy diety

Suplementacja na redukcji – jakie wybrać? 4 najlepsze propozycje

Artykuł zaktualizowany


Redukcja to najprościej mówiąc utrata tkanki tłuszczowej powodująca dodatkowo spadek wagi. Wiele osób decyduje się na ten krok. Jakie suplementy na redukcję wybrać? Sprawdź nasz ranking, w nim masz aż 4 propozycje!


Suplementy na redukcję – jakie będą najlepsze?

Redukcja powoduje utratę tkanki tłuszczowej i mocny wysiłek dla organizmu, który gwarantuje spadek wagi. Trzeba więc uzupełnić niedobory mikroelementów oraz innych składników odżywczych. Mało tego, dzięki nim chronimy mięśnie i nie dojdzie do rozpadu nazywanego katabolizmem mięśniowym. 

Jakie suplementy na redukcję? Poniżej znajdziesz listę składników, których nie powinno zabraknąć w środkach przyjmowanych w czasie zbijania wagi. Będzie to przede wszystkim:

  • Białko – to cenny składnik, którego podczas redukcji może zabraknąć w diecie. Odżywka białkowa syci mocno, więc zapełnia żołądek na długi czas. Do tego wspomaga spalanie tkanki i jest świetnym zamiennikiem dla tradycyjnych słodyczy – dodajesz do owoców, omletów, a nawet do jogurtów.
  • Spalacze tłuszczu – masa osób a w szczególności mężczyzn w trakcie redukcji stawia na boostery testosteronu. Mają one w sobie dużo składników, które pomagają zbijać wagę. Są tam aminokwasy, witaminy i energetyki, takie jak guarana, czy kofeina. Te składniki pozwalają zapobiec rozpadowi mięśni, a także pozytywnie wpływają na ich rozbudowę.
  • Aminokwasy i kreatyna – te środki są polecane dla osób aktywnych chcących stracić tkankę tłuszczową. Te dwa składniki pomogą zapobiec utracie mięśni, a także wzmocnią nasz organizm po treningu. Dobrze do tego dodać białko.
  • Witaminy oraz minerały – zdarza się, że podczas redukcji trudno nam zapewnić odpowiednio zbilansowany posiłek. Kompleks witamin i minerałów ma w sobie masę elementów, w tym potrzebne kwasy omega-3. Taki miks wzmacnia ciało, odporność, jak też redukuje skurcze.

Na rynku jest wiele środków na redukcję w rozmaitej formie. Niektóre preparaty łączą w sobie parę wyżej wymienionych składników, w ten sposób dostarczają one wszystko czego potrzebujemy. Sama dieta i ćwiczenia nie wystarczą, by pozbyć się tkanki tłuszczowej oraz zgubić kilogramy. W tym czasie suplementacja jest równie ważna, choć niewiele ludzi o tym pamięta. W naszym top 4 suplementów na redukcję znalazły się środki takie jak:

  • omega 3 – niweluje mikrourazy i dostarcza potrzebne kwasy tłuszczowe
  • BCAA, czyli aminokwasy rozgałęzione idealne dla osób, które dużo trenują
  • spalacze – środki „spalające” tkankę tłuszczową
  • odżywka białkowa. 

Dokładnie czytaj etykiety opakowań i zalecenia dawkowania. Dobrze skonsultować się z trenerem, aby uzyskać profesjonalną poradę dotyczącą redukcji. To pozwoli nam uniknąć niepożądanych efektów.

Inne ważne aspekty redukcji

Ważnym aspektem podczas redukcji jest dieta. Tak naprawdę bez zmiany nawyków żywieniowych będzie nam trudno utracić kilogramy. Zmniejszasz przede wszystkim kaloryczność dań spożywanych w ciągu dnia. Wytworzony deficyt kaloryczny należy dobrać zarówno do tego ile chcemy zgubić, jak i jaka będzie intensywność treningów w tym czasie. Wiele osób o spełnieniu tych dwóch elementów zapomina, a to błąd, dlatego że odczujemy mocny spadek energii i sił przy źle skomponowanych posiłkach. 

Dieta na redukcję będzie różna i zależy od wielu czynników. Mimo to warto zamienić cukry proste na złożone, dzięki temu nie odczujemy spadku energii. Co więcej dobrze zminimalizować ten składnik w diecie, za to postawić na białko – poziom ma być ten sam lub nieco większy niż zazwyczaj. W menu redukcyjnym nie może zabraknąć kwasów tłuszczowych omega-3. 

Kiedy mamy już plan diety czas ustalić treningi. Ćwiczenia powinny angażować, jak największą liczbę mięśni do działania. To pozwoli nam pozbyć się nagromadzonych rezerw. Osoby początkujące, a więc mające niewiele wspólnego ze sportem zaczną od cardio i full body workout. Najlepiej trenować na czczo z samego rana. Za to ludzie z pewnym doświadczeniem oraz świetną kondycją posiadają szersze pole manewru. Poza tym muszą bardzo chronić zbudowane mięśnie.

Połączenie zbilansowanych posiłków oraz aktywności pozwala osiągnąć dobre rezultaty. Proces redukcji da się podkręcić. W jaki sposób? Za pomocą suplementacji. Dzięki niej będzie nam dużo prościej pozbyć się kilogramów. 

Oceń ten artykuł!
[Ocena: Średnia: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *