Boostery testosteronu – czym są i czy warto je przyjmować?

Artykuł zaktualizowany


Podstawowym męskim hormonem jest testosteron. Ma on działanie steroidowe i anaboliczne, wywiera diametralny i kluczowy wpływ na życie mężczyzny. Właściwy poziom testosteronu gwarantują łatwą redukcję tkanki tłuszczowej i budowanie masy mięśniowej. Niski poziom testosteronu może objawiać się między innymi otyłością brzuszną. Czy boostery testosteronu rzeczywiście działają? Czy warto je przyjmować? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule. 


Boostery testosteronu – czym są?

Booster testosteronu to jeden z najpopularniejszych suplementów, który kupowany jest na większości światowych rynków suplementów. Jego głównym zadaniem jest podniesienie poziomu naturalnego testosteronu w organizmie i tym samym zwiększenie możliwości anabolicznych naszego organizmu. Zazwyczaj odczuwalne zmiany są bardzo delikatne, ale przy niskim poziomie testosteronu w organizmie efekty stosowania boostera mogą być zaskakująco dobre.

Boostery testosteronu zawierają naturalne składniki, takie jak żeń-szeń, które były już stosowane w starożytnych Chinach przez wysoko urodzonych obywateli dla zwiększenia potencji i płodności. Praktycznie każdy składniki, który zawarty jest w boosterach testosteronu ma swoją historię sięgającą wiele set lub nawet tysięcy lat wstecz.

 

testosteron wiązanie chemiczne
Testosteron – wiązanie chemiczne

 

Nowożytni naukowcy podjęli jakiś czas temu próbę testowania buzdyganka naziemnego, który znacząco podnosił poziom testosteronu w ciałach szczurów laboratoryjnych. Było to fenomenalne odkrycie i buzdyganek na stałe trafił do niemal wszystkich boosterów testosteronu.

Należy pamiętać, że nie wszystkie boostery testosteronu zawierają wyłącznie naturalne składniki. Przed zakupem upewnij się, że wszystkie składniki są w 100% bezpieczne dla zdrowia.

Czy warto przyjmować boostery testosteronu?

Przyjmowanie boosterów testosteronu można zacząć po 30-stym roku życia lub w przypadku posiadania bardzo niskiego jego poziomu przed jego ukończeniem. Jednak w pełni zdrowi mężczyźni nie powinni mieć problemów z jego poziomem przed osiągnięciem tego wieku. Mężczyźni, który mają niski poziom testosteronu, nie odczuwają potrzeby rywalizacji, także w sporcie. Są ponadto słabsi fizycznie niż ci, u których jest on wysoki. Testosteron pomaga w budowaniu tkanki mięśniowej, a także efektywnym spalaniu tkanki tłuszczowej i osiąganiu lepszych wyników w sporcie.

Koniecznie przeczytaj  Legalny doping, czyli suplementacja dla sportowców

Sprawdzenie swojego poziomu testosteronu jest możliwe w laboratorium poprzez wykupienie specjalnego badania. Pomoże nas to upewnić, że rzeczywiście mamy problem z jego poziomem i warto zastosować boostery testosteronu do jego podniesienia.

Badania przeprowadzane cyklicznie przez naukowców od dziesiątek lat wskazują na diametralny spadek poziomu testosteronu u kolejnych pokoleń. Ogromny wpływ na jego poziom mają warunki środowiskowe, sposób żywienia i przewlekły stres. Z biegiem lat poziom naturalnego testosteronu w organizmie każdego mężczyzny ulega redukcji. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki warto zadbać o jego stały poziom.

W organizmie mężczyzny musi być zachowany odpowiedni poziom testosteronu, który odpowiada za męskie cechy charakteru. Jeżeli jest zbyt niski może to sprawiać wiele upokarzających problemów i przypadłości, więc warto zadbać o jego prawidłowe stężenie w ciele.

Niski poziom testosteronu może mieć opłakane skutki, takie jak:

 • problemy z erekcją;
 • bezsenność;
 • problemy z koncentracją i pamięcią;
 • obniżony poziom energii;
 • wahania nastroju;
 • ginekomastia;
 • osłabienie układu kostnego.

Najlepszy booster testosteronu – jaki wybrać?

Rynek tego rodzaju suplementów jest bardzo bogaty, większość z nich jest oparta na bazie ziołowych ekstraktów. Warto wcześniej wspomnieć suplemencie o nazwie ZMA ( cynk, magnez i witamina B6), jest to kompleks witamin i minerałów wspierający naturalną syntezę testosteronu w organizmie. Zazwyczaj większość jego składników znajduje się również w boosterach testosteronu.

Najlepsze boostery testosteronu zawierają w sobie komplet składników, które wspierają produkcję testosteronu, czyli między innymi najpopularniejsze z nich:

1.Kwas D-asparaginowy.

Nazywany również DAA, który jest jednym z najczęściej stosowanych składników w tego rodzaju suplementach. Został odkryty w soku szparagów i zbadano jego działanie, które stymuluje syntezę naturalnego testosteronu w jądrach i przysadce mózgowej.

Koniecznie przeczytaj  Ranking odżywek białkowych - jakie białko jest najlepsze?

Najnowsze badanie wykazały, że kwas D-asparaginowy jest skuteczny. Odgrywa on kluczową rolę w kontrolowaniu poziomu hormonów płciowych. Jego działanie jest szerokie i wielopłaszczyznowe, między innymi:

 • podnosi poziom testosteronu;
 • poprawią sprawność seksualną;
 • zwiększa poziom libido i objętość nasienia.

2. Tribulus Terrestris

Tribulus Terrestris to inaczej buzdyganek naziemny, który wykorzystywany jest jako jeden z głównych składników wszystkich boosterów testosteronu i jest jednym z najsilniej działających substancji wspierających produkcję testosteronu.

3. Kozieradka pospolita

Każdy booster testosteronu zawiera kozieradkę pospolitą, która stosowana jest również jako przyprawa. Zostało udowodnione, że bezpośrednio wpływa na produkcję naturalnego testosteronu oraz reguluję stężenie glukozy we krwi.

Skład boosterów testosteronu może zawierać również:

 • epimedium wielokwiatowe;
 • korzeń maca;
 • ashwagandę;
 • korzeń longjack;
 • żeń-szeń;
 • bazylię azjatycką;
 • maczużnik;
 • miłorząb dwuklapowy;
 • pokrzywa zwyczajna;
 • palmę sabałową.

booster testosteronu w tabletkach

Jakie efekty dają boostery testosteronu?

Efekty stosowania boosterów testosteronu zaczynają być widoczne już po kilku tygodniach. Warto wspomnieć, że nie tylko sportowcy mogą stosować tego rodzaju suplementy, ale polecane są również osobom starszym oraz ciężko pracującym fizycznie.

Najważniejszym efektem jest podniesienie poziomu testosteronu, który poprawia jakość życia na niemal każdej płaszczyźnie. Oprócz zwiększonej siły i regeneracji organizmu, można również zauważyć, że obniży się poziom tkanki tłuszczowej oraz ilość beztłuszczowej masy mięśniowej. Fizyczne efekty boosterów testosteronu to jedno, ale wpływają również na psychiczną sferę życia mężczyzny. Każdy mężczyzna zaczynający przyjmować booster testosteronu szybko zauważa, że czuje się znacznie bardziej atrakcyjny oraz pewny siebie. To pomaga stawiać przed sobą trudniejsze wyzwania i podejmować się ich rozwiązania.

Efekty stosowania boosterów testosteronu w skrócie:

 • zwiększenie efektywności treningu;
 • wzrost siły mięśni;
 • zwiększone libido;
 • mniejsze ryzyko kontuzji;
 • podwyższenie poziomu testosteronu;
 • zagęszczenie struktury kości;
 • zwiększenie atrakcyjności oraz pewności siebie.
Koniecznie przeczytaj  Carbo - co to jest za suplement i jak działa? Działanie i dawkowanie

Opinie o boosterach testosteronu

Opinie o stosowaniu boosterów testosteronu jest podzielone. Wielu mężczyzn chwali się, że osiągnęli znaczący przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej oraz obniżenie poziomu tkanki tłuszczowej. Ich sukces mógł być spowodowany niskim poziomem naturalnego testosteronu, który został znacznie zwiększony po przyjęciu suplementu. Z kolei osoby z naturalnie wysokim poziomem testosteronu mogły nie odczuć dużej zmiany, co mogło wpłynąć na ich negatywną opinię o boosterach testosteronu.

Radzimy, żeby przetestować działanie boosterów testosteronu na sobie i zdecydować czy opinie przeczytane w Internecie są słuszne. Boostery testosteronu zostały przetestowane przez wielu sportowców oraz amatorów i śmiemy twierdzić, że na pewno warto spróbować.

Efekty uboczne przyjmowania boosterów testosteronu

Większość boosterów testosteronu posiada skład pochodzenia naturalnego, więc z przyjmowanie ich nie wiąże się żadne ryzyko. Występuje ono tylko wtedy kiedy jesteście uczuleni na jeden ze składników boostera testosteronu. Zanim rozpoczniecie suplementację warto upewnić się czy tak nie jest.

Regularny wysiłek fizyczny to doskonały powód aby zacząć przyjmować boostery testosteronu. Szczególnie wtedy kiedy masz problemy z jego niskim poziomem. Pozwala to osiągnąć wyższy poziom możliwości oraz znaczące podwyższenie samooceny.

Oceń ten artykuł!
[Ocena: Średnia: ]

One thought on “Boostery testosteronu – czym są i czy warto je przyjmować?

 1. Stosowałem suplement Universal Natural Sterol Caps, po zużyciu całego opakowaniu zbadałem poziom swojego testosteronu. Według wyników poziom wolnego testosteronu wzrósł mi dosyć znacząco. Zdecydowanie polecam produkt wszystkim zainteresowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *