Co to jest i jak działa ZMA?

Co to jest i jak działa ZMA?


Połączenie cynku z witaminą B6 i chelatami magnezu, taka mieszanka tworzy ZMA. Substancje zawarte w suplemencie redukują skutki przeciążeń, które związane są z wykonywanie intensywnego wysiłku fizycznego. Dodatkowo wpływają na optymalizację procesu przyrostu masy mięśniowej, poprawiają apetyty i pomagają wrócić do formy po chorobie i przebytych urazach.


Kto powinien rozpocząć suplementację ZMA?

Suplementacja ZMA jest polecana dla osób o stresującym trybie życia, problemami ze snem, palących papierosy, pijących alkohol i nie stosujących się do zasad zbilansowanego żywienia. Osoby nie podlegające pod powyższe mogą pominąć przyjmowanie tego suplementu.


Jak działa ZMA?

Cynk jest kluczowym składnikiem wpływającym na produkcję testosteronu, podobnie jak magnez. Przemiana androstendionu w testosteron musi przebiegać w ich towarzystwie, niski poziom tych mikroskładników może wpłynąć na spowolnienie tego procesu. W efekcie ilość wyprodukowanego testosteronu jest niższa, może wpłynąć na nasz nastrój czy ograniczenie efektów treningu i zintensyfikowanie procesów katabolicznych. Dla zachowania odpowiedniego poziomu produkcji testosteronu oba składniki muszą być przyjmowane razem.

Witamina B6 optymalizuje proces przyswajania cynku i magnezu. Umieszczenie jej w tym suplemencie jest logiczne.

Skutki przyjmowania ZMA:

  • polepszenie koncentracji i jakości snu
  • zwiększenie wydolności i ogólnej siły organizmu
  • wzrost odporności
  • naturalny wzrost poziomu testosteronu
  • wspomaga wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej
  • łagodzi skutki stresu, przetrenowani i przemęczenia
  • minimalizuje skutki katabolizmu

Jak stosować ZMA?

Suplement najkorzystniej jest przyjmować na godzinę przed snem, gdyż wpływa on na regenerację tkanki mięśniowej i jakość snu. Dawkowanie jest uzależnione od niedoborów i wagi ciała. Najlepiej dostosować się do informacji na etykiecie produktu, gdzie wskazane są wytyczne dotyczące suplementacji produktem.


 

Dodaj komentarz

Close Menu