mezczyzna cwiczy biceps hantlami

Ranking stacków kreatynowych 2022 – jaki jest najlepszy? TOP 15

Artykuł zaktualizowany


Suplementy w świecie sportowym są bardzo popularne. Wielu fanów aktywności fizycznej wybiera stacki kreatynowe. Co to za środki? Co je wyróżnia? W jaki sposób działają? Które stacki kreatynowe są najlepsze? Sprawdź koniecznie nasz ranking TOP 15, gdzie znajdziesz polecane propozycje, czyli hity 2022 roku!


Stacki kreatynowe – zalety korzystania

Stacki kreatynowe są to preparaty, które skrywają w sobie różne formy chemicznej kreatyny. W zależności od produktu skład jest nieco inny, dlatego znajdziemy mniej lub więcej składników w mieszance. Pojawiają się tutaj, takie kreatyny jak:

 • monohydrat
 • jabłczan
 • czlorowodorek
 • chelat aminokwasowy
 • pirogronian
 • ester etylowy.

Dodatkowo dorzuca się jeszcze witaminy, minerały, a także inny wartościowe składniki. W ten sposób wzmacniają one działanie kreatyny oraz pozwalają na szybsze uzyskanie siły oraz wytrzymałości, a nawet na lepszy przyrost masy mięśniowej.

Stak kreatynowy to popularny suplement przedtreningowy, który ma wiele zalet, przede wszystkim:

 • Mocno wspomaga rozwój siły, ponieważ ten produkt podobnie, jak klasyczna kreatyna bazuje na mechanizmie zwiększania fosforanu kreatyny w mięśniach. To wiąże się bezpośrednio z możliwością stymulowania większej siły mięśniowej. Mamy zatem masę energii na treningu, do tego nasza wytrzymałość rośnie.
 • Ten produkt ma bogaty skład, dzięki temu dostarcza organizmowi wiele składników aktywnych. To, że one między sobą doskonale współgrają powoduje, iż nasza efektywność treningowa jest dużo lepsza.
 • Stacki kreatynowe są dobre, gdy nasz organizm jest odporny na działanie pojedynczych składników.

Kto powinien skorzystać ze stacków kreatynowych?

Stacki kreatynowe są polecane dla osób, które chcą zyskać więcej korzyści niż tylko w przypadku stosowania pojedynczej suplementacji kreatyny. To doskonałe rozwiązanie dla sportowców, którym zależy na zwiększeniu siły, masy mięśniowej, a także na poprawie samej wytrzymałości w czasie ćwiczeń.

Co ważne, stacki kreatynowe są przeznaczone dla:

 • Osób, które są nastawione na krótkie i na intensywne treningi, ale z częstymi zrywaniami. W tym wypadku najlepszą opcją są stacki kreatynowe wzbogacone o węglowodany i o aminokwasy. Ważne jest, aby zawierały kreatynę uczestniczącą bezpośrednio w szlaku fosfagenowym.
 • Osób, które trenują z dużo mniejszą intensywnością, ale ćwiczą dość sporo powinny wybrać bardzo złożone propozycje, gdzie pojawiają się chelaty magnezowe kreatyny, cytrynian kreatyny, ponadto węglowodany, aminokwasy, minerały oraz witaminy. To zaawansowane mieszanki o bogatym składzie.

15 najlepszych stacków kreatynowych w 2022 roku

Jaki jest najlepszy stack kreatynowy? Co powinien zawierać? Czym się sugerować podczas zakupów? Jeśli nie wiesz, to koniecznie sprawdź nasze zestawienie. Poniżej znajdziesz ranking stacków kreatynowych:

1. Allnutrition Crea DX3 500g

To produkt popularnej marki, która ma w swojej ofercie mnóstwo suplementów dla sportowców. W  Allnutrition Crea DX3 są w składzie aż 3 rodzaje kreatyny – jabłczan kreatyny, chlorowodorek kreatyny oraz monohydrat kreatyny, dodatkowo wspiera je leucyna oraz beta-alanina. Nie ma tu co ważne barwników. Dzięki suplementacji tego środka lepiej wykorzystamy możliwości organizmu po treningu. Cena opakowania o wadze 500 g kosztuje około 70 złotych.

  Kreatyna i białko - czy można je łączyć?

all crea dx3 stack kreatynowy

2. Universal Nutrition Storm 756-836 g

To lider w rankingu najlepsze stacki kreatynowe, dlatego że ma w sobie aż 6 odmian kreatyny. Oprócz klasyka, czyli monohydrolatu jest jeszcze Di-jabłczan, chelat magnezowy kreatyny, glukonian, oraton, a także alfa-ketoglutaran.  Universal Nutrition Storm pozwala nam uzyskać:

 • większą pompę mięśniową
 • szybszy wzrost siły oraz masy mięśniowej
 • lepszą regenerację organizmu
 • szybszą poprawę zdolności wysiłkowych.

Ten najlepszy stack kreatynowy kosztuje w granicach 200 złotych w zależności od wagi opakowania, poza tym wpływ ma też smak, bowiem skład pomiędzy nimi jest nieco inny.

Kup Universal Nutrition Storm po najniższej cenie na Ceneo!


3. Olimp Creatine Xplode 500 g

Ten stak kreatynowy również ma w sobie aż 6 odmian, a zatem jabłczan, chelat kreatynowy magnezu, ester etylowy, cytrynian oraz alfa-ketoglutaran i pirogronian. Ten suplement jest wzbogacony o taurynę, w ten sposób działa synergicznie. Mamy wobec tego dużo lepsze osiągi sportowe, a czas regeneracji jest szybszy. To dobra propozycja dla każdego, i to bez względu na stopień zaawansowania treningowego. Olimp Creatine Xplode kosztuje około 80 złotych.

Kup Olimp Creatine Xplode po najniższej cenie na Ceneo!


5. Pvl Mutant CreaKong 300 g

Ten stak kreatyny zawiera 3 formy kreatyny. Co kluczowe, nie ma tutaj wypełniaczy. To przystępny cenowo środek za ponad 30 złotych. Pvl Mutant CreaKong to wysokiej jakości mieszanka kreatyny o dobrym działaniu. Śmiało może konkurować z droższymi odsłonami znajdującymi się w zestawieniu.

Kup Pvl Mutant CreaKong po najniższej cenie na Ceneo!


6. Dorian Yates Creagen 600 g

Ten najlepszy stak kreatynowy skrywa w sobie aż 5 form kreatyny. Dodatkowo w składzie mamy aminokwasy i kompleks wpływający na stabilizację pH. To wszystko powoduje, że Dorian Yates Creagen ma zwiększoną biodostępność. Ten suplement zwiększa siłę, poza tym ułatwia nam budowanie masy ciała. Mamy lepszy efekt pompy mięśniowej, ponadto reguluje poziom cukru we krwi. Za opakowanie 600 gram zapłacimy około 100 złotych.

Kup Dorian Yates Creagen po najniższej cenie na Ceneo!


7. Hi-Tec Nutrition A.M.G. 875 g

To jeden z najbardziej zaawansowanych produktów w naszym rankingu. To kompleksowy środek przedtreningowy, który dostarcza naszemu organizmowi energii, substancji budulcowych, jak i stymulatorów oraz regulatorów hormonów anabolicznych. Za sprawą zawartości boosterów tlenku azotu efekt pompy mięśniowej nasila się już w trakcie treningu. Hi-Tec Nutrition A.M.G. to wydatek ponad 100 złotych. Matrix pro-hormonalny powoduje, że masa mięśniowa rośnie szybciej, tak samo jak nasza siła.

Kup Hi-Tec Nutrition A.M.G. po najniższej cenie na Ceneo!


8. Iron Horse Crea Fight 2.0 840 g

Najlepsze Stacki kreatynowe to te wzbogacone o witaminy oraz o minerały. Iron Horse Crea Fight 2.0 dodatkowo składa się z dwóch rodzajów kreatyny, do tego pojawia się laktoferyna zwiększająca odporność organizmu. Ta nowa wersja jest dużo skuteczniejsza, bowiem bardzo szybko przeprowadza nas ze stanu katabolicznego w ten anaboliczny. To sprawka ziół adaptogennych, a także hydrolizatu białka serwatki. Za opakowanie tego suplementu zapłacimy ponad 100 złotych, choć mniejsza wersja będzie oczywiście tańsza.

Kup Iron Horse Crea Fight po najniższej cenie na Ceneo!9. Fitness Authority Crea Core 350 g

  ZMA - co to jest i jak działa? Dawkowanie i efekty

To prosty produkt, aczkolwiek oparty na zaawansowanych odmianach kreatyny, mamy tu aż 3. Co jeszcze pojawia się w składzie? Występuje tutaj chlorowodorek kreatyny z beta-alaniną w opatentowanej formie CarnoSyn. To powoduje, że preparat zmniejsza zakwaszanie mięśni, a dzięki dodatkowi sproszkowanych nasion kozieradki umożliwia budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej. Ten stak kreatynowy dodatkowo wspiera funkcjonowanie gospodarki insulinowej. Za opakowanie zapłacimy miej więcej 60 złotych.

10. Scitec Nutrition Hot Blood 3.0 300 g

To najlepszy stack kreatynowy skrywający w sobie 5 form kreatyny. Nie brak i dodatków, bowiem wewnątrz znajdziemy substancje o działaniu pompującym, do tego matrix aminokwasów oraz antyoksydantów. Bonusem jest dorzucenie kofeiny i magnezu, w ten sposób ten suplement wspiera jeszcze układ nerwowy. To wszystko razem powoduje, że nasza efektywność treningowa jest dużo lepsza. Za Scitec Nutrition Hot Blood 3.0 zapłacimy niecałe 50 złotych. Ten preparat spowoduje, że zapomnisz o zmęczeniu i uciążliwym znużeniu.

Kup Scitec Nutrition Hot Blood 3.0 po najniższej cenie na Ceneo!


11. ENGN – Evlution Nutrition 189 g

Ten produkt to hit, dlatego że powoduje wzrost siły, energii, mało tego, zapewnia lepszą koncentrację. Widać pompę mięśniową, jak i wyraźną poprawę wyglądu sylwetki.  ENGN – Evlution Nutrition to zaawansowany suplement przedtreningowy kosztujący ponad 100 złotych. Jest dość trudno dostępny na rynku, to jest główny jego minus. Warto poszukać, dlatego że jego mocny skład zapewnia doskonałe działanie. Kreatyna jest uzupełniona o kofeinę, nie zabrakło również beta-alaniny. Takie połączenie sprawia, że ten stack kreatynowy najlepiej sprawdza się przy intensywnych treningach, bo zwiększa naszą wydolność. Bonusem będzie fakt, iż pomaga uzyskać rozrost beztłuszczowej masy mięśniowej.

ENGN Evlution Nutrition stack kreatynowy 

12. C4 50x Cellucor 405 g

Ten stak kreatynowy występuje w opakowaniach różnej wielkości, a największe kosztują w granicach 150 złotych. Preparat C4 50x to zaawansowana propozycja, która wspiera regeneracje organizmu, uwidocznia pompę mięśniową, dodaje energii oraz pozwala budować beztłuszczową masę mięśniową. Ten środek powstał na bazie anabolicznego azotanu kreatyny z dodatkiem beta-alaniny, l-tyrozyny, a także witamin. Ten stak kreatynowy zapewnia wszystko czego potrzebujesz!

Kup C4 50x Cellucor po najniższej cenie na Ceneo!


13. B-Nox Androrush 633 g

Suplement marki Betancourt Nutrition jest boosterem testosteronu oraz tlenku azotu. B-Nox Androrush łączy kofeinę, teobrominę, a także N-acetylo-tyrozynę. Taki miks składników zapewnia masę energii do treningów, choć środek działa skutecznie na wielu płaszczyznach. Zyskujemy przede wszystkim lepsze samopoczucie, większą pompę mięśniową, poza tym korzystniejsze warunki treningowe. Za opakowanie zapłacimy ponad 100 złotych.

  Suplementy na masę które warto mieć!

bullnox betacourt stack kreatynowy

14. CELL-TECH 2720 g

Najlepsze stacki kreatynowe są rozmaite, ale to z pewnością CELL-TECH od MuscleTech. To popularny na całym świecie środek, który w porcji ma aż 1,5 g kreatyny HCI oraz 3,5 g monohydratu kreatyny. Dodatkowo pojawiają się jeszcze aminokwasy rozgałęzione BCAA. Ten suplement poprawia naszą sprawność, zwiększa budowanie beztłuszczowej masy mięśniowej, ponadto dodaje energii, a wchłanialność środka jest bardzo dobra. To zaawansowany produkt sprzedawany w dużym opakowaniu za około 150 złotych.

Kup CELL-TECH od MuscleTech po najniższej cenie na Ceneo!


15. PRE-KAGED 638 g

Ranking stacków kreatynowych zamyka PRE-KAGED, czyli suplement marki Kaged Muscle. Dzięki niemu zwiększymy naszą wytrzymałość treningową, zyskamy dodatkową siłę, do tego wyzwolimy aktywność anaboliczną. Co ważne, za sprawą zawartości kofeiny mamy lepszą koncentrację, a ekstrakt z owoców Capsicum działa termogenicznie. Plusem będzie też fakt, iż w preparacie jest dodatek witamin z grupy B, jak i pojawia się kompleks elektrolitów. Nie da się ukryć, że ten środek działa wszechstronnie. Za opakowanie PRE-KAGED zapłacimy ponad 150 złotych, jednak znajdziemy aż 638 g produktu.

pre-kaged stack kreatynowy

Najlepsze stacki kreatynowe są różne, posiadają bowiem odmienny skład, zalecenie co dawkowania oraz wielkość opakowań. Warto przetestować kilka suplementów i wybrać ten, który odpowiada nam najbardziej. To zaawansowane środki, które wpływają nie tylko na naszą sylwetkę, ale i na koncentrację, czy na poziom energii. Większość z nich bez trudu dostaniesz w sklepach online, jak i w stacjonarnych lokalach oferujących środki dla sportowców.

Czy stacki kreatynowe są bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się, czy stacki kreatynowe są bezpieczne. Środki na bazie kreatyny badano wielokrotnie pod różnym kątem, więc w pełni możemy im zaufać. W przypadku prawidłowego stosowania, a więc odpowiedniej dawki i właściwego czasu przyjmowania środka nie powinno dość do żadnych skutków ubocznych. Bardzo rzadko dochodzi do jakichkolwiek skutków ubocznych, zazwyczaj to odwodnienie, problemy żołądkowe, czy skurcze mięśni. Dotykają one naprawdę niewielki odsetek użytkowników stracktów kreatynowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.