odchudzanie termogeniki spalacze tłuszczu

Termogeniki czyli spalacze tłuszczu


Często zdarza się, że osoby pragnące rozpocząć bądź wspomóc swój proces odchudzania sięgają nie tylko po suplementy stworzone specjalnie w tym celu, ale również środki dodatkowe w postaci tak zwanych „odżywek”.

Ty też masz taki zamiar? Jeśli tak, musisz posiąść o nich pewne informacje – najlepiej, jeśli dowiesz się więcej o termogenikach.


Czym są termogeniki?

Termogeiki to substancje, których głównym zadaniem jest zwiększenie ilości uwalnianego z organizmu ciepła. Efektem takiego działania jest doprowadzenie do tak zwanej termogenezy – procesu przekształcania tkanki tłuszczowej. Termogeneza oznacza, że z niechcianej przez nas tkanki tłuszczowej zostaje pobrana energia, która wykorzystywana jest do produkcji energii termicznej.


Czy to ważne?

Tak, bowiem pozwala to na niemal błyskawiczne spalenie tkanki tłuszczowej i osiągnięcie zamierzonego efektu szybciej, niż miałoby to miejsce bez stosowania termogeników.


Gdzie możemy znaleźć termogeniki na odchudzanie?

Termogeniki występują dwojako – naturalnie bądź jako składnik suplementów diety. Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje ciało przyswoi odpowiednią ilość termogeników, warto jest znaleźć bogate w te substancje suplementy diety. Jeśli stawiasz na naturalność, warto również skorzystać z takich substancji jak:


Działanie termogeników w pigułce

  • przetwarzanie tkanki tłuszczowej na energię termogeniczną
  • stymulacja wzrost poziomu caMP w komórkach tłuszczowych
  • naśladowanie aktywności hormonów kalorygennych, szczególnie noradrenaliny
  • polepszenie metabolizmu
  • zwiększenie wydatku energetyczneg
  • przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej

Warto spróbować?

Warto, ale należy pamiętać o jednej niezwykle istotnej sprawie – jak w przypadku wszystkich substancji wspomagających, czy to suplementów na odchudzanie czy przyjmowanych w sposób naturalny, niezbędny jest zdrowy rozsądek. Choć nie wykazano, aby stosowanie termogeników było szkodliwe nawet w najmniejszym stopniu, choć nie powodują skutków ubocznych, nie przesadź z ich stosowaniem, a z pewnością zauważysz pozytywne efekty!

  Johimbina - co to jest i jak działa? Dawkowanie i efekty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *