Johimbina – jak działa, dawkowanie, efekty i opinie
Fitness woman holding bottle of water after workout, Healthy lifestyle concept

Johimbina – jak działa, dawkowanie, efekty i opinie


Jak pozbyć się brzucha? Yohimbina jest rozwiązaniem na nadmiar tkanki tłuszczowej, to alkaloid pochodzący z kory drzewa afrykańskiego znanego pod nazwą “johimbina lekarska” oraz azjatyckich krzewów rauwolfii żmijowej, które służą przede wszystkim jako antidotum na ukąszenia węży. Substancja wykazuje bardzo silne działanie stymulujące, termogenne i pobudzające.


Zastosowanie johimbiny

  • Jest ona  szeroko stosowana ze względu na bardzo silne działanie termogeniczne, wspierające spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki zwiększeniu poziomy noradrenaliny.
  • Jednym z podstawowych zadań jest podniesie stężenia adrenaliny.
  • Stosowana jest w leczeniu depresji i impotencji.
  • Jest silnym stymulantem, znacząco zwiększa intensywność treningu.

Noradrenalina wpływa na pobudzenie spalania tłuszczu na newralgicznych częściach ciała, takich jak okolice brzucha u mężczyzn, biodra i uda u kobiet. Jest ona produkowana w pniu mózgu, a dokładnie w miejscu sinawym. Ośrodek ten reguluje temperaturę ciała, przy wysokim poziomie noradrenaliny znacznie zwiększa ciepłotę ciała.

Johimbina jest składnikiem wielu suplementów znanych jako spalacze tłuszczu, w Polsce uznana jest jako substancja szkodliwa i nie dopuszcza się jej do obrotu. Na rynku znajduję się tylko syntezowana wersja johimbiny, oczyszczona w ten sposób nie wpływa negatywnie na funkcje neuroaktywne i aparat ruchu.


Dawkowanie johimbiny

Johimbina działa najskuteczniej przyjmowana na czczo, pokarm spowalnia jej wchłanianie. Wiele badań potwierdziło, że 0,2 mg johimbiny na 1 kg masy ciała przynosiło odpowiednie efekty, w procesie spalania tkanki tłuszczowej.

Johimbina jest niezwykle skuteczną substancją, wiele badań potwierdza jej właściwości. Jednak ma równie wielu przeciwników, ze względu na możliwe skutki uboczne i bezpieczeństwo stosowania.

Najskuteczniejsze dawki w stosunku do masy ciała:

– 12 mg na 50 kg wagi ciała
– 14 mg na 70 kg wagi ciała
– 16 mg na 90 kg wagi ciała


Skutki uboczne przyjmowania johimbiny

Przyjmowanie wyższych dawek johimbiny niż założone, może powodować znaczy wzrost ciśnienia krwi i znacząco przyspieszać pracę serca.

Stosowanie substancji może prowadzić do pojawienia się halucynacji, stanów lękowych, sztywności mięśni czy bezsenności.  Osoby chorujące na serca, tarczycę czy nadciśnienie powinny zrezygnować ze stosowania johimbiny.


Ten post ma 7 komentarzy

  1. Nie slyszalam o tej substancji, ale chyba zostane przy cwiczeniach. Chociaz na pewno sa osoby, ktore beda chcialy poznac wlasciwosci johimbiny.

  2. Nigdy nie słyszałam o tej substancji. Za to uwielbiam blogi, zawsze można wyczytać coś nowego. A co do wszelkiej maści specyfików, czy suplementów, to jakoś nigdy się do nich nie przekonałam. Ale ja jestem wyjątkowo oporna na te wszystkie cuda. 😉

Dodaj komentarz

Close Menu