Amix Crea-Trix – opinia, test


Staki kreatynowe? Czysta kreatyna? Jeśli czysta to w jakiej formie? Takie pytania notorycznie zadają sobie osoby związane z siłownią. Kreatyna to jeden z najpopularniejszych i najbardziej podstawowych suplementów diety na całym świecie. Praktycznie każda osoba trenująca na siłowni, słyszała o kreatynie. 80% z tych osób zdecydowały się na suplementację tej czarodziejskiej substancji. No i każda osoba, która tego spróbowała na pewno nie żałuje. Kreatyna w końcu zwiększa wyniki siłowe co pozwala skuteczniej budować masę mięśniową i dźwigać większe ciężary. 


Suplement obowiązkowy i idealny dla każdego kto chce odrobinę przyspieszyć swoje efekty. No ale jaką formę popularnej kreatyny wybrać? Jednoznacznie Ci na to nie odpowiem, zapraszam na recenzję produktu firmy Amix CreaTrix. Produkt ten jest stackiem kreatynowym wzbogaconym o kilka dodatkowych, stosunkowo przyjemnych, elementów. Jednak czy jest warty swojej ceny i czy opłacalnym będzie włączenie go do swojej suplementacji?

Kilka słów o marce Amix Nutrition

Large Life Limited, znana lepiej jako Amix Nutrition, to firma założona w 2003 roku w Manchesterze. Zajmują się produkcją suplementów diety na bardzo szeroką skalę. Amix rozwija swoją produkcję bardzo dynamicznie. Początkowo produkty Large Life Limited można było spotkać jedynie w Europie, teraz na charakterystyczne, czerwone puszki trafisz na niemal całym świecie. Amix bardzo dużą wagę przywiązuje do jakości produktu, który wypuszcza na rynek.

Z tego powodu powstało nowoczesne centrum produkcyjno-logistyczne, którego powierzchnia wynosi około 12 tysięcy m². W Polsce, produkty sygnowane logiem Amix Nutrition, można spotkać już od przeszło 7 lat a producent jest coraz częstszym wyborem wśród osób zajmujących się sportem na poważnie oraz u osób które cenią sobie najwyższą jakość produktu.

Poniżej filmik przedstawiający proces produkcji ich suplementów:


Test Crea-Trix

No ale przejdźmy do rzeczy, czyli testu naszej kreatynki. Zaczniemy od ocenienia składu, który można znaleźć na etykiecie. Potem powiem kilka słów o parametrach typowych dla produktu w formie proszku. Oznacza to, że ocenie poddany zostanie smak i rozpuszczalność. Na końcu przedstawię efekty, które uzyskałem przez okres stosowania Crea-Trix – siłowe i sylwetkowe.

  Suplementy diety dla sportowców — co warto o nich wiedzieć?

Skład

Amix Crea-Trix™ Formula – czyli najważniejszy element omawianego suplementu diety. Crea-Trix™ Formula jest mieszanką 5 różnych form kreatyny.

  • Najwięcej, bo 3750 mg na porcję, stanowi najbardziej podstawowa i najlepiej przebadana forma kreatyny – monohydrat.
  • Na drugim miejscu pod względem ilości (500 mg )znajdziemy Ester Etylowy Kreatyny, czyli HCL. Forma ta jest połączeniem cząsteczki kreatyny z solą kwasu chlorowodorowego. Taki zabieg pozwala jej dobrze kwaśne środowisko panujące w układzie pokarmowym.
  • Na trzecim miejscu, egzekwo bo po 250 mg, znajduję się jabłczan kreatyny, cytrynian kreatyny i Kre-Alkalyn® – udoskonalony, lepiej przyswajalny, monohydrat kreatyny. Całość daje nam 5g kreatyny na porcję, to zaś oznacza, że ilość substancji jest idealnie dobrana do potrzeb ludzkiego organizmu. Takie 5g kreatyny każdego dnia, zdecydowanie wystarczy Ci żeby utrzymać stężenie fosfokreatyny na odpowiednio wysokim poziomie.

sklad crea trix

Amix™ PhosphoMatrix to dodatek do kreatyny, która jest głównym składnikiem produktu. To połączeniem wodorofosforanu wapnia, sodu i potasu. Taki dodatek jest bardzo przydatny, zwłaszcza jeśli przyjmujemy CreaTrix okołotreningowo. Połączenie wapnia, sodu i potasu, czyli niezbędnych do życia pierwiastków, zapewnia stabilne funkcjonowanie gospodarki wodnej. Z tego powodu,okołotreningowa suplementacja, może poprawić nawodnienie mięśni a to pozwoli na lepszą pompę mięśniową i poprawę wyników. 

Co więcej,  w produkcie znajdziemy fosfor i beta alaninę, i to nie byle jaką tylko pod postacią Carno-Syn®. Ten pierwszy jest niezmiernie ciekawym i rzadko spotykanym dodatkiem do staków kreatynowych. W fosforze ciekawe jest to, że podobnie jak kreatyna, ma on wpływ na szlaki energetyczne związane z wytwarzaniem ATP (adenozynotrifosforan). Patrząc na to, można wysunąć teorię, że fosfor w połączeniu z kreatyną, jeszcze bardziej zwiększa dostępność ATP podczas treningu. Drugim dodatkiem jest oryginalna Beta Alanina pod postacią Carno-Syn®. Jest to niezwykle przyjemny dodatek, ponieważ beta-alanina jest znana ze swojego korzystnego działania na opóźnianie zmęczenia. Nasycenie nią organizmu pozwala wykonać dłuższy wysiłek o charakterze beztlenowym, co sprawia, że doskonale łączy się z kreatyną. Godne uwagi jest również zastosowanie patentowanej formy, którą cechuję bardzo dobra biodostępność.

  Ranking przedtreningówek 2023 - jaka jest najlepsza? TOP 20 [AKTUALIZACJA]

carnosynKarnozyna – CarnoSyn wspiera syntezę karnozyny w mięśniach, która działa jako bufor w stosunku do kwasu mlekowego, opóźniając próg występowania zmęczenia i poprawia niewydolności mięśni. Podwyższony poziom karnozyny w mięśniach może przedłużyć wytrzymałość, przyspieszyć regenerację, zwiększyć siłę mięśni, wyostrzyć koncentrację i zwiększyć zdolność maksymalnej wydolności.

creatrix dawkowanie

Smak

Smak jak to smak, w suplementach tego typu zdecydowanie mniej istotny niż jego skład, jednak fajnie jak jest smacznie. Tutaj trzeba przyznać, że smak jest bardzo okej, jednak nie ma rewelacji. Ot da się wypić ale raczej szejk z CreaTrixa nie będzie najpiękniejszą częścią twojego dnia. Sprawa ta tyczy się zarówno smaku cytrusowego jak i owocowego, chodź z tej dwójki lepiej wypada opcja numer 1.

Rozpuszczalność

Dosyć istotna cecha dla każdego suplementu w proszku, którego ilość przyjmowania jest większa niż jedna mała miarka. Na tym polu nasz stack jest poprawny. Zresztą do tego przyzwyczaiły mnie produkty marki Amix. Produkt dobrze się miesza, w szejkerze nie zostaje go zbyt wiele. Na powierzchni nie ma zbyt wiele piany. No jednym słowem jest dobrze, ale troszkę się namieszać trzeba. Poniżej krótkie wideo z procesu mieszania.

Efekty po Amix CreaTrix

Z efektów byłem zadowolony, zwłaszcza biorąc pod uwagę to że jestem stosunkowo doświadczoną osobą, trenującą dobrych parę lat i każdy gram masy mięśniowej czy siły jest na wagę złota. Suplementację zacząłem z początkiem Marca, a cykl zakończyłem w maju. W tym 2 miesięcznym okresie wbiłem na wagę +4kg, moim zdaniem całkiem dobrej jakościowo masy.

Jeżeli chodzi o wyniki siłowe – tutaj najmilsze zaskoczenie 🙂 W takich bojach jak przysiad ze sztangą, wyciskanie na ławeczce czy martwy Ciąg – poprawiłem osiągi – uśredniając o ok. 15% w każdym boju. Do tego szedł trening bardziej nakierowany na siłę – FBW.

  Jabłczan cytruliny - co to jest i jak działa? Efekty i skutki uboczne

przemiana

Co wyróżnia Crea-Trix na tle innych stacków kreatynowych?

Chodź to zabrzmi dosyć prozaicznie to kreatyna. W CreaTrixie zastosowano bardzo przyjemną kombinację sprawdzonych, prostych i skutecznych form substancji, o która chodzi nam najbardziej. Do tego jej zsumowana dawka wynosi idealne 5g. Kreatyna jest suplementem o naprawdę solidnym działaniu a połączenie jej różnych form przyniesie pożądane efekty. Do tego dochodzi Beta-alanina pod postacią CarnoSyn®. Połączenie kreatyny i beta-alaniny to prawdopodobnie najskuteczniejszy sposób na poprawę rezultatu każdego sportowca.

Kreatyna wraz z beta alaniną zwiększy twoje możliwości wysiłkowe oraz siłę. A dzięki temu, że w CreaTrixie znajdziesz CarnoSyn® nie będziesz musiał wydawać dodatkowych pieniędzy na beta-alanine w oddzielnym suplemencie. Sytuację dodatkowo poprawia dodatek wapnia, potasu i sodu pod postacią PhosphoMatrix. Taki bonus nie często spotyka się w stackach kreatynowych, a korzyści z niego płynące są nie do opisania dla każdego sportowca. Całość wieńczy naprawdę przyjemny smak i dobra rozpuszczalność. Wszystko to sprawia, że stack od Amixa to jeden z najlepszych produktów, z tej kategorii, na rynku. 

Jak najlepiej dawkować?

To dosyć innowacyjny stack kreatynowy i jego maksymalny potencjał wykorzystasz spożywając około

  • 20g na około 30 minut przed treningiem. Pomimo, że kreatyna oraz beta-alanina to substancję bez działania doraźnego a ich korzyści płyną z suplementacji długofalowej to nie warto zapominać o PhosphoMatrix. Oczywiście przyjmując produkt z dala od treningu, również podniesiesz poziom fosfokreatyny w swoich mięśniach, co przełoży się na wyniki na treningu, jednak warto korzystać z maksymalnego potencjału produktu. Dlatego najlepszym sposobem suplementacji  jest przyjmowanie określonej porcji w okolicy treningu.

Dodaj komentarz