atlasy do ćwiczeń

Atlasy do ćwiczeń na idealną sylwetkę


Idealnie wyrzeźbiona sylwetka to marzenie wielu osób. Niemniej jednak wymaga ona regularnej pracy i treningu nad tym, aby nasze ciało wyglądało niczym z czasopism sportowych, przedstawiających muskularnych mężczyzn i kobiety o idealnej figurze.

Aktywność fizyczna jest tym elementem, która najbardziej wpływa na wygląd naszej sylwetki. Samo właściwe odżywianie, stosowanie diet niskokalorycznych, nie gwarantuje osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Nasze ciało potrzebuje jeszcze wysiłku fizycznego, który wzmocni/ rozwinie tkankę mięśniową, podniesie naszą kondycję fizyczną i wymodeluje figurę.


Trening fizyczny a figura

Trening siłowy wpływa na odpowiedni wygląd naszej sylwetki. Pojawia się tylko pytania jaki trening ? Większość osób wybierając się na siłownię lub próbując ćwiczyć w domu, nie ma pojęcia o tym, jak zacząć i jakie ćwiczenia wykonywać. Treningi fitness są dość żmudne, a ćwiczenia pojedynczych partii mięśniowych w domu po jakimś czasie stają się męczące i rezygnujemy z takiej formy aktywności. Mężczyźni zazwyczaj budują muskulaturę ramion, klatki piersiowej, brzucha, pośladków i nóg, aby wyglądać niczym Sylwester Stallone i koncentrują się tylko na tych partiach mięśniowych.

Kobietom zaś zależy na zmniejszeniu tkanki tłuszczowej wokół ud, brzucha i pośladków. Często nie udaje się to w jednym ćwiczeniu. Cały proces ćwiczeniowy bywa często długi, męczący i nie przynosi odpowiednich efektów. Tak naprawdę, aby osiągnąć wymarzoną, sylwetkę trzeba pracować kompleksowo, a nie skupiać się na niektórych partiach mięśniowych.

Doskonale wiedzą o tym trenerzy fitness, sportowcy, czy inne osoby zajmujące się zawodowo aktywnością fizyczną, ale przysłowiowy kowalski nie ma takiej znajomości tematu. Ponadto nie chce poświęcać czasu na wielogodzinne treningi, wykonywane cyklicznie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla osób dbających o własną figurę i zajmujących się budową muskulatury ciała są atlasy do ćwiczeń.

  Jak zacząć ćwiczyć na siłowni? 10 porad dla początkujących

Dlaczego atlasy do ćwiczeń

Atlasy do ćwiczeń to wielofunkcyjne urządzenia treningowe, które pozwalają na kompleksowe ćwiczenie poszczególnych partii mięśniowych oraz rozwijanie i budowanie muskulatury mięśniowej całego ciała. Umożliwiają pracę nad każdą grupą mięśniową. Ponadto nie wymagają wiedzy i doświadczenia w wykonywaniu odpowiednich grup ćwiczeń.

Te urządzenia dedykowane są zarówno dla początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z treningiem siłowym, jak i dla zaawansowanych, regularnie dbających o tężyznę fizyczną i pracujących nad budową masy mięśniowej.
Poziom obciążenia można dostosować do indywidualnych potrzeb ćwiczącego. Zaletą tych urządzeń jest prostota wykonywanych ćwiczeń, która jednoczenie angażuje wiele partii mięśniowych naszego ciała. Ponadto sam trening na atlasie do ćwiczeń nie jest zbyt męczący i długi, a przynosi szybkie efekty. Dlatego one cieszą się dużym zainteresowaniem w siłowniach, klubach sportowych, a nawet w naszych domach.

Warto przy tym zainwestować w sprzęt solidny, wysokiej jakości i o nowoczesnym designu, takim jak Hop-sport.pl, aby cieszyć się wyjątkowo prostym treningiem naszego ciała przez wiele lat.  


 

One thought on “Atlasy do ćwiczeń na idealną sylwetkę

  1. Bardzo dobry wpis i zgadzam się z nim w 100% że atlas to odpowiedni sprzęt dla początkujących jak i już bardziej doświadczonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *