kobieta mierzy swoja talie

Ćwiczenia na wąską talię – 8 najskuteczniejszych ćwiczeń


Piękna wąska talia potrafi optycznie wysmuklić całe ciało. Poza tym sprawia, że sylwetka przypomina klepsydrę – bardzo pożądaną przez panie figurę. Jak wyrzeźbić tę część ciała? Zobacz 8 najskuteczniejszych ćwiczeń na wąską talię!


Wąska talia – jak osiągnąć taki efekt?

Jeśli chodzi o talię, na jej wygląd, a także obwód w dużej mierze wpływają mięśnie skośne brzucha. Dlatego tak ważne podczas treningu jest ich wzmocnienie. Do tego ćwiczenia pozwolą zmniejszyć tkankę tłuszczową, a co za tym idzie pozbyć się wystających boczków. Choć dużo zależy tutaj od genów oraz budowy ciała. Jednak połączenie intensywnej aktywności fizycznej oraz niskokalorycznej diety przybliży nas do sukcesu. 

Ćwiczenia na wąską talię wykonuj codziennie lub co drugi dzień. Raz bądź dwa razy w tygodniu do treningu dodaj innego rodzaju ruch, na przykład idź popływać lub tańcz rumbę. To wzmocni efekt ćwiczeń. Pamiętaj jednak, że nie można przesadzać z intensywnością i należy dać ciału czas na regeneracje. 

kobieta z waska talia

8 skutecznych ćwiczeń na wąską talię

Możesz wykonywać ćwiczenia na wąską talię na siłowni lub jedynie w domu. Poniżej znajdziesz najskuteczniejsze pozycje, które pomogą wymodelować tę część ciała:

1. Podskoki, tak zwane twisty

Stoisz na lekko ugiętych nogach, ręce zginasz w łokciach. W czasie podskoku skręcasz nogi i biodra w jedną stronę, a górną część sylwetki w drugą. Zrób tak 20 razy w 3-4 seriach.

2. Skośne brzuszki

Kładziesz się na plecach, nogi uginasz pod kątem 90 stopni, a złożone ręce zakładasz na kark. Podnosisz prawą nogę i stopę opierasz o lewe kolano. Pamiętaj, aby prawe kolano było ustawione do zewnątrz. Unosisz tułów, następnie prostujesz lewą rękę i przyciągasz do przeciwległego kolana. Na każdą stronę wykonaj 15 powtórzeń w 2-3 seriach. 

  10 najlepszych ćwiczeń z rollerem, które pomogą wymasować Twoje mięśnie

3. Nożyce

Leżysz na plecach, nogi są lekko uniesione nad ziemią. Naprzemiennie w powietrzu przeplatasz kończyny jedna nad drugą. Zrób 10 powtórzeń na każdą z nich w 2-3 seriach.

4. Nożyce pionowe

Tutaj również leżysz na plecach i lekko unosisz kończyny nad ziemię, ale ruch wygląda inaczej, bo podnosisz nogi do góry naprzemiennie. Ilość powtórzeń i serii pozostaje bez zmian.

5. Skłony do boku

Stajesz w lekkim rozkroku bądź ze skrzyżowanymi kończynami. Rękę prawą opierasz na biodrze, a lewa wędruję do góry. Każda strona wykonuje 30 powtórzeń w 3-4 seriach.

6. Krążenie hula hop

Ćwiczenia z hula hop to doskonała forma treningu. Stoimy w lekkim rozkroku na szerokość bioder, wykonujemy obszerne krążenia. Kiedy koło spadnie zrób krótką przerwę, a potem kontynuuj. Kręć przez 10-15 minut w równym tempie. 

7. Skręty tułowia w pozycji siedzącej

Siadasz na ziemi i prostujesz nogi. Wykonujesz skręt wraz ze skłonem do tułowia. Staraj się dotknąć przeciwległą ręką stopy, czyli prawa ręka do lewej nogi, i odwrotnie. Wytrzymujesz w pozycji kilka sekund i wracasz do wyjściowego układu. Na każdą stronę zrób 15 powtórzeń w 2-3 seriach. 

8. Russian twist

Siadasz na podłodze, lekko odchylasz ciało do tyłu. Nogi są zgięte w kolanach i uniesione do góry. Robisz skręt tułowia, dotykasz dłońmi podłogi. Ćwicz naprzemiennie, tak aby nie opuścić kończyn. To dość trudna pozycja, ale niebywale pomocna w walce o wąską talię. Wykonaj 10 skrętów w 2 seriach.

Po każdej zakończonej serii daj sobie chwilę na odpoczynek, wystarczy nawet 15-20 sekund. Potem wróć do dalszej aktywności. Warto dodać również obciążenie do rąk, na przykład przy robieniu russian twist przyda się piłka. 

Ćwiczenia na wąską talie najlepiej połączyć z treningiem wytrzymałościowym. Dopiero po około 40 minutach organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową, więc aktywność musi być dłuższa. 15 minut będzie skupione na wysmukleniu talii, a pozostałe 25-35 na polepszeniu kondycji i pracy nad resztą sylwetki. Już po 4-5 tygodniach zauważysz pierwsze pozytywne zmiany w wyglądzie, również w jędrności skóry. Obwód w talii będzie zdecydowanie mniejszy nawet o kilka centymetrów!

  Jak zrobić gwiazdę? Ćwiczenia i zasady nauki przerzutu bokiem

Filmiki z ćwiczeniami na talię osy

Dodaj komentarz