kobieta trenuje brzuch

Ćwiczenia na płaski brzuch dr. Tony`ego Castersiano


Płaski, wyrzeźbiony brzuch to marzenie wielu osób. Dzięki odpowiedniemu zestawowi ćwiczeń i regularności możemy znacząco poprawić wizualny wygląd tej części ciała. Zobacz skuteczne pozycje na płaski brzuch. Koniecznie je wypróbuj!


Trening dr. Tony`ego Castersiano

Doktor Tony Castersiano opracował nowatorski trening brzucha, który daje spektakularne efekty, i to w dość krótkim czasie. Wystarczy tydzień, aby wysmuklić sylwetkę i zyskać płaski brzuch. Co ciekawe przy klasycznym planie na efekt trzeba czekać nawet do 6 tygodni.

Natomiast po wykonywaniu ćwiczeń amerykańskiego naukowca możesz stracić miej więcej 2 kilogramy, a także znacząco zmniejszyć obwód brzucha nawet o 6 cm. To doskonały rezultat, jak na 7 dni aktywności!

7-dniowy trening na płaski brzuch według doktora Tony`ego Castesiano

Plan treningowy doktora Tony`ego Castesiano wykonujesz każdego dnia przez tydzień. Ważne, aby to robić o tej samej porze. Na aktywność należy poświęcić miej więcej 40 minut. Kluczem do sukcesu jest przyłożenie się do treningu oraz regularność. Przez 7 dni powtarzasz jedynie kilka bardzo prostych pozycji. Liczy się precyzja w wykonywaniu ruchów oraz danie z siebie wszystkiego. Co ważne ćwiczenia możesz dopasować do swojej kondycji, a więc liczba powtórzeń wynosi, jak najwięcej Ci się uda.

Musisz powtórzyć identyczną wartość w 3 seriach. Pomiędzy jest czas na krótką 30 sekundową przerwę – relaksacyjna chwila na odpoczynek. Stopniowo możesz zwiększać ilość powtórzeń wraz z poprawą wytrzymałości i siły. Poniżej znajdziesz ćwiczenia, które pomogą uzyskać płaski brzuch w tydzień:

1. Klasyczne brzuszki

Jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na brzuch. Kładziesz się na plecach, ugięte nogi podnosisz równolegle do podłoża. Ręce są skrzyżowane na klatce piersiowej. Podczas wydechu unosisz głowę oraz górną część pleców, a przy wdechu opuszczasz. Ważne jest, aby mocno napiąć mięśnie brzucha. Zaleca się zrobienie co najmniej 20 powtórzeń.

  Ćwiczenia dla początkujących - jak właściwie zacząć treningi?

2. Odwrócone brzuszki według doktora Tony`ego Castersiano

Leżysz na plecach, ręce są wyprostowane. Najlepiej dłonie umieścić pod ciężkim meblem lub innego rodzaju solidnym obciążeniem. Nogi unosisz do pionu, lekko uginasz w kolanach. Przy wydechu podnosisz delikatnie biodra do góry. Pamiętaj, aby mocno napiąć mięśnie brzucha, a plecy solidnie docisnąć do podłoża. Należałoby wykonać przynajmniej 18 takich powtórzeń.

3. Unoszenie bioder

Kładziesz się na prawym boku, poza tym opierasz na prawym łokciu. Lewa dłoń wędruje na biodro. Przy wydechu unosisz biodra do góry, tak aby całe ciało tworzyło linię prostą. Trzeba w tej pozycji wytrzymać kilka sekund, dopiero potem można wolno opuścić sylwetkę. Zaleca się co najmniej 15 powtórzeń.

4. Kołyska

Siadasz na podłodze i lekko uginasz nogi w kolanach. Unieś do góry stopy, staraj się zachować równowagę. W jaki sposób? Musisz balansować na kości ogonowej. Następnie prostujesz kończyny dolne przy jednoczesnym odchylaniu tułowia w tył. Potem wracasz do pozycji wyjściowej i powtarzasz tę czynność aż do ukończenia pełnej serii. Zaleca się 8 powtórzeń.

Jest to trening łączący w sobie ćwiczenia na mięśnie brzucha z treningiem aerobowym. Im większa liczba powtórzeń w każdej serii tym lepsze będą efekty. Jednak nie można się przetrenowywać, bo trzeba dobrze rozłożyć siły, aby wystarczyło na 7 dni z rzędu. Ciało musi mieć też czas na regeneracje!

Ćwiczenia na płaski brzuch – a co z dietą?

Aby rezultat po tygodniu był dużo lepszy oprócz ćwiczeń doktora Tony`ego Castersiano wykonuj też inne aktywności fizyczne najlepiej na świeżym powietrzu, na przykład biegaj, albo jeździj na rowerze. Zbilansowana dieta o mniejszej ilości kalorii również okaże się pomocna w gubieniu zbędnych kilogramów, jak i redukcji tkanki tłuszczowej.

Wyeliminuj ze swojego menu – słodycze, słone przekąski, dania typu fast food oraz produkty, które powodują wzdęcia. Jedz w ciągu doby 4-5 posiłków oraz pij co najmniej 2 litry wody. Możesz również wspomóc się naturalnymi spalaczami tłuszczu, takimi jak ciemna kawa bez cukru i mleka, zielona herbata, cynamon, kurkuma, ostra papryczka, czy ocet jabłkowy.

Dodaj komentarz