kobieta trzyma zdrowe produkty w misce

Dieta Vitalia – na czym polega? Efekty jej stosowania oraz opinie o niej


Znajdziemy coraz więcej rodzajów kuracji odchudzających, dlatego czasami trudno wybrać najlepszą z nich. Na czym polega niezwykle popularna dieta Vitalia? Jakie są o niej opinie? Jakie efekty przynosi? Sprawdź koniecznie wszystkie informacje!


Dieta Vitalia – na czym polega?

Dieta Vitalia ma kilka wariantów, między innymi abonament klasyczny lub dla par. Im dłuższy czas tym niższa cena pakietu za każdy miesiąc. Mimo wszystko zawsze zaczyna się od wypełnienia specjalnego formularza online na podstawie, którego dietetyk ustala wszystkie wytyczne, których będziemy przestrzegać przez kolejnych 30 dni. W ankiecie podaje się podstawowe informacje, takie jak wiek, wzrost, waga, a także prowadzony tryb życia.

Dodatkowo mamy opcję, dzięki której wymieniamy 10 składników, których nie lubimy jeść bądź z powodów zdrowotnych nie powinniśmy spożywać. To wszystko pozwala lepiej sprecyzować dania do naszych preferencji. Po miej więcej 48 godzinach od uzupełnienia ankiety dostajemy pierwsze bardzo szczegółowe wytyczne wraz z materiałami video z ćwiczeniami.

dieta vitalia

Po wykupieniu abonamentu zawsze otrzymujesz od dietetyka wytyczne, czyli listę zakupów wraz z przepisami na posiłki. Jeśli jakaś potrawa nam nie odpowiada możemy wybrać zamiennik z bardzo dużego katalogu. Znajdziemy tam ogólnodostępne składniki, do tego jest specjalna sekcja z sezonowymi artykułami. Na plus przemawia cena pakietu, która w zależności od wersji kosztuje mniej bądź więcej.

Klasyczna zaczyna się już od 99 złotych, przy dłuższej subskrypcji jest taniej. Poza tym mamy zapewniony bez przerwy kontakt z dietetykiem oraz z psychologiem, a więc usługa jest kompleksowa. Jest również możliwość uczestnictwa w KFO, czyli w Klubie Fitness Online. Pojawia się tam zestaw filmików treningowych, który pomaga nam walczyć z nadprogramowymi kilogramami.

  Dieta wegańska - czy jest zdrowa? Zasady diety wegańskiej

Jakie efekty przynosi dieta Vitalia?

Dieta Vitalia nie przynosi bardzo spektakularnych efektów, bo mamy tu racjonalne podejście do kuracji. W ciągu miesiąca będzie to maksymalnie 3-4 kilogramy, choć wiele zależy od tego, czy jest aktywność fizyczna, i jak intensywna. Trzeba pamiętać, że nie każdy będzie chudł w takim samym tempie, bo to zależy, między innymi od uwarunkowań genetycznych.

Wielu posiadaczy diety Vitalia zauważyło już po miesiącu stosowania wyraźne wysmuklenie sylwetki, jak i zmniejszenie wymiarów, między innymi w obwodzie. Przy kilkumiesięcznej diecie Vitalii można zgubić nawet kilkanaście kilogramów. Bardzo rzadko pojawia się efekt jo-jo.

Serwis Vitalia oferuje nam szereg usług i to w kilku różnych pakietach. Poza tym na stronie mamy praktyczny kalkulator, metamorfozy klientów, a także ciekawe artykuły. Dieta Vitalia to coś więcej niż kuracja, to pewnego rodzaju społeczność.

Opinie użytkowników o diecie Vitalia

Z tego co można przeczytać w internecie, dieta Vitalia ma dość dobre opinie z racji tego iż menu nie kosztuje zbyt wiele, a mocno pomaga nam zorganizować smaczne posiłki, a także wcielić w życie zdrowe nawyki. Co ważne możemy dokonać korekty w czasie trwania kuracji, a także wybrać, czy jemy 4 bądź 5 posiłków na dobę. Co ważne ustalamy typ przygotowania jedzenia i dowolnie konfigurujemy dni powszechne, jak i zupełnie osobno weekendy. To pozwala nam na dużo więcej modyfikacji niż przy innych rodzajach kuracji odchudzających dostępnych na rynku.

Plan treningowy jest dobrany do naszych możliwości fizycznych, a także do sprzętu jakim dysponujemy. Choć dla wielu ćwiczenia nie spełniają wymagań, dlatego nie korzystają z tej części diety Vitalia.

Minusem zdecydowanie jest brak osobistego kontaktu ze wszystkimi, od trenera, po dietetyka. Dieta Vitalia według wielu nie ma więcej wad, bo jest dobrze zbilansowana i pozwala nam na dokonywanie ewentualnych korekt w czasie kuracji. To powoduje, że w pewien sposób mamy spory udział w ustalaniu menu.

  Czy warto jeść węglowodany na noc? Tak czy nie?

Co kluczowe mamy tutaj specjalny program ochrony klientów, który polega na tym, że posiadacze półrocznego abonamentu mogą składać reklamacje jeśli mimo przestrzegania wszystkich wytycznych nie osiągnęli spadku wagi. Co wtedy? Zyskujesz dodatkowo darmowy półroczny plan. W sytuacji, gdy mimo rocznego planu dalej braku rezultatów można starać się o zwrot pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *