Sporo osób wybiera piwo bezalkoholowe i to z wielu powodów. Jakie wartości odżywcze zawiera ten napój? Ile kalorii znajdziemy w poszczególnych wariantach? W naszym artykule znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat piwa bezalkoholowego!
Wartości odżywcze piwa bezalkoholowego
Mówi się, że smak piwa bezalkoholowego mało różni się od tego klasycznego. W tym wypadku fakt, że jest to typ 0% pozwala cieszyć się tym napojem w każdym momencie. Ten chmielowy trunek jest niezwykle popularny, więc nie brak go na sklepowych półkach. Tradycyjne propozycje mają poważną konkurencję w postaci tych smakowych, na przykład z owocową nutą.
Piwo bezalkoholowe nie ma w sobie ani białka ani też tłuszczu. W 100 ml znajdziemy miej więcej 4-6 g węglowodanów. Jakie składniki odżywcze się tu pojawiają? Wbrew pozorom jest ich całkiem sporo. Piwo bezalkoholowe skrywa w sobie wapń, magnez, fosfor, potas i sód. Dodatkowo występują witaminy z grupy B oraz krzem, który dobrze wpływa na kondycję włosów.
Ile kalorii ma piwo bezalkoholowe?
Na rynku jest wiele typów piwa bezalkoholowego, także te smakowe. Jak wygląda kaloryczność? W 100 ml mamy:
- Lech Free – 21 kcal
- Lech Free limonka z miętą – 30 kcal
- Lech Free Active Hydrate – 21 kcal
- Tyskie bezalkoholowe – 23 kcal
- Heineken bezalkoholowe jasne – 21 kcal
- Żywiec bezalkoholowe jasne – 20 kcal
- Karmi bezalkoholowe ciemne – 36 kcal
- Warka Radler z lemoniadą o smaku grejpfruta i pomarańczy – 37 kcal.
Trzeba pamiętać, że piwo bezalkoholowe ma zdecydowanie mniej kalorii niż tradycyjna odsłona tego trunku!
Czy piwo bezalkoholowe faktycznie go nie ma?
Piwo bezalkoholowe ma w sobie naprawdę niewielkie zawartości etanolu, ponieważ nie przekraczają one 0,5%. W zależności od marki i od wariantu poziom tego parametru jest inny, tak samo jak pozostały skład. Sporo ludzi zastanawia się, czy po wypiciu piwa bezalkoholowego można kierować autem. Zgodnie z prawem tak, choć trzeba zachować umiar w spożywanej ilości. Dlaczego? Kilka sztuk może spowodować, że alkohol osiągnie już dość wysoki poziom, a to zmniejszy naszą czujność i oczywiście bezpośrednio wpłynie na bezpieczeństwo na drodze.
Czy piwo bezalkoholowe jest zdrowe?
Nie każdy wie, że piwo bezalkoholowe może zastąpić nam izotonik, bo ma podobne właściwości. Co więcej, ukrywa w sobie zdecydowanie więcej potasu oraz magnezu. Ten trunek 0% jest także źródłem przeciwutleniaczy, ponadto ma szereg polifenoli, które wykazują działanie przeciwutleniające, antynowotworowe oraz przeciwzapalne. To zdrowa opcja, bowiem:
- spowalnia procesy starzenia
- przyspiesza regeneracje mięśni, bo skutecznie uzupełnia zapasy glikogenu
- pomaga nawodnić organizm
- łagodzi objawy menopauzy
- działa moczopędnie
- zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu II, a także na otyłość.
Nie każdy może spożywać piwo bezalkoholowe! Jeśli jesteś w ciąży to odstaw ten trunek, dlatego że zawiera w sobie alkohol, choć jest on w niewielkiej ilości. Trzeba wiedzieć, że produkty z procentami mają działanie teratogenne, a więc mogą uszkadzać płód bądź powodować FAS – alkoholowy zespół płodowy.
Autor bloga FitRepublic.pl. Wieloletni praktyk treningu siłowego oraz certyfikowany trener osobisty. Oprócz treningów siłowych uprawiam również biegi na średni dystans oraz jestem propagatorem zdrowej diety i stylu życia.