piwo w kuflu

Ile kalorii ma piwo? Sprawdź ile KCAL ma ten alkohol!


Zdecydowanie najpopularniejszym trunkiem alkoholowym w Polsce jest piwo. Na rynku znajdziesz mnóstwo rodzajów, a nawet smakowe wersje. Paleta możliwości jest więc naprawdę spora, co więcej stale się powiększa. Ile kalorii ma piwo? 100 kalorii w 250ml, ale różni się to w zależności od jego rodzaju. Zapraszamy do lektury!


Kalorie w piwie

Nie da się ukryć, że piwo ma sporo kalorii. Alkohol tuczy i niestety, ale to nie jest żaden mit, to brutalna prawda.

Tradycyjna odmiana piwa zawiera – jedna szklanka tego alkoholu o pojemności 250 mililitrów to około 100 kalorii, a półlitrowa butelka już 200. Smakowy wariant ma w sobie dużo więcej kalorii, ponieważ dochodzą do browaru substancje słodzone i inne składniki, na przykład dodatek jakiegoś soku. To wszystko powoduje, że szklanka ma około 250 kalorii. A jak wygląda sytuacja w przypadku piwa bezalkoholowego? W 100 mililitrach jest miej więcej 30-37 kalorii, wszystko zależy od producenta.

Piwo ciemne, jak i jasne ma do siebie niezwykle podobną wartość kaloryczną. To zawartość alkoholu decyzje o tej kwestii! Na rynku są dostępne również trunki light, czyli „odchudzone”.  Ten typ zawiera w sobie najmniej kalorii, ponieważ w 100 mililitrach jest jedynie 30 kalorii.

Jakie właściwości ma piwo?

Piwo powstaje z chmielu, czyli z naturalnej substancji poddanej procesowi fermentacji. Właśnie, dlatego w składzie mamy mnóstwo witamin, między innymi z grupy B. Poza tym znajdziemy minerały, takie jak potas, magnez, wapń, żelazo i sód. Oczywiście stężenie jest dość niewielkie.

Najlepiej wybieraj piwo najmniej przetworzone, czyli niepasteryzowane. Dlaczego? Ponieważ są one, jak najbardziej naturalne. Do tego lepiej postawić na butelkowany rodzaj niż na metalową puszkę. Unikaj także smakowych trunków z dodatkiem rozmaitych substancji, które znacząco podnoszą kaloryczność.

  Ile kalorii ma kawa? Czarna, z mlekiem, sypana, rozpuszczalna, latte czy zbożowa

Piwo zawiera niewielkie stężenie alkoholu w porównaniu do innych propozycji trunków dostępnych na rynku, jego poziom zależy oczywiście od danej firmy oraz konkretnego składu. Raz na jakiś czas wypite piwo powoduje, że nerki lepiej pracują. Ten napój korzystnie zatem wpływa na układ moczowy i na pęcherzyk żółciowy.  Po spożyciu widoczne są właściwości moczopędne, a także oczyszczające. W piwie mamy ukryte antyoksydanty, a więc opóźniają one proces starzenia się.

Negatywny wpływ piwa na zdrowie

Niestety trunek w postaci piwa podnosi apetyt, poprzez to jesteśmy w stanie więcej zjeść, zwłaszcza niezdrowych przekąsek, albo tłustych potraw. To sprawia, że mimo iż brązowy napój alkoholowy nie ma aż tylu kalorii w porównaniu do innych produktów z procentami, to i tak spożyjemy masę dodatkowych, ale w nieco innej postaci, bo jedzenia. Do tego wypicie jednego piwa działa, tak że odruchowo chętnie sięgamy po następne, i kolejne.

Pamiętaj, że piwo może powodować uzależnienie. Zbyt częste picie wyniszcza organizm, a także niekorzystnie wpływa na jego funkcjonowanie, powoduje również otyłość. Z czasem potrzebujesz coraz większą ilość, bez zachowania nawet krótkich przerw. Wpadasz w nałóg.


 

Dodaj komentarz