mel b

Mel B rozgrzewka – szybki i intensywny sposób na rozgrzanie ciała


Mel B była członki zespołu Spice Girls to ceniona instruktorka fitness. Nie tylko jej treningi cieszą się ogromną popularnością, ale i 5 minutowa rozgrzewka. Jak wygląda wstęp przed ćwiczeniami autorstwa Mel B? Sprawdź koniecznie!


Dlaczego tak ważna jest rozgrzewka?

Rozgrzewka przed treningiem jest bardzo istotna bez względu na dyscyplinę, jaką uprawiamy. Absolutnie nie można jej pomijać! Dlatego? Ten element służy rozgrzaniu mięśni i ich uelastycznieniu. Dzięki temu ciało jest przygotowane do intensywnego wysiłku. To spowoduje, że będzie mniej podatne na urazy oraz kontuzje. Poza tym mamy lepszą wydolność organizmu. To nie wszystko, bo wrasta temperatura ciała, płuca mają większe zapotrzebowanie na tlen, a serce bije szybciej. Wystarczy poświęcić tylko kilka minut na rozgrzewkę. Według Mel B 5 minut pozwala się dobrze przygotować do aktywności fizycznej.

Propozycja rozgrzewki popularnej instruktorki Mel B

Nie da się ukryć, że rozgrzewka to konieczność. Mel B stworzyła swój własny plan treningowy. Nie zapomniała również o odpowiednim wstępie, który przygotowuje do ćwiczeń. Instruktorka proponuje nam najpierw zaangażować całe ciało, później mocno skupić się na okolicach ramion, a następnie na kończynach dolnych. 5 minut treningu w zupełności wystarczy. Zacznij od krótkiego marszu w miejscu w średnim tempie. Musi trwać około pół minuty. Potem przechodzisz do rozgrzewki. Poniżej znajdziesz ćwiczenia, które proponuje Mel B:

 • podwójny step touch – w klasycznej odsłonie robimy krok w bok, a u Mel B aż dwa. Jednocześnie musimy wykonywać ruch ramionami w górę, w boki i w dół. Ta pozycja trwa od 00:25 do 1:36 czasu poświęconego na rozgrzewkę.
 • krążenia ramion – to trwa od 1:45 do 2:47. Ramiona w wyprostowanej pozycji ustawiamy na bok, kręcimy nimi 30 razy w przód i tyle samo w tył. Co ważne naprzemiennie unosimy do góry kolana. Mięśnie brzucha muszą być przez cały czas spięte!
 • unoszenie kolan na bok – robimy tę pozycję przez 2:50 do 3:40 czasu rozgrzewki. W trakcie unoszenia kolan do boku należy opuszczać ramiona. Robisz to naprzemiennie! Wymagane jest szybkie tempo.
 • unoszenie ramion – trwa od 3:42 do 4:43. Unosisz ramiona na wysokość barków, w tym samym czasie wyciągasz nogę na bok. Mięśnie brzucha oraz ud są napięte, a kolana lekko zgięte.
  Jak zacząć ćwiczyć od zera w domu? Podstawowe porady dla początkujących

Co ciekawe rozgrzewka autorstwa Mel B może nam zastąpić szybki trening, na przykład gdy nie mamy czasu na dłuższe ćwiczenia. To pozycje wielostawowe, czyli angażujące do pracy różne grupy mięśni jednocześnie. Intensywny ruch przez 5 minut nie spali tkanki tłuszczowej, ale za to pobudzi organizm, bo to jest cardio.

Po treningu zrób jeszcze kilkuminutowe rozciąganie. Tak zwany stretching doskonale chroni przed urazami oraz kontuzjami. Zwiększamy do tego zakres ruchu, dodatkowo pozytywnie wpływamy na postawę. Mel B ma i na to swój patent. Proponuje między innymi:

 • oddech jogiczny
 • skłony w bok
 • rozciąganie ramion
 • skłony w przód
 • rozciąganie nóg
 • krążenia ramion.

Zalety wykonywania rozgrzewki Mel B

Regularne wykonywanie rozgrzewki autorstwa Mel B dobroczynnie wpływa na nasze ciało na wielu płaszczyznach. Zyskamy nie tylko rozgrzanie mięśni. Co jeszcze? Wstęp proponowany przez byłą członkinie zespołu Spice Girls:

 • pomaga zmniejszyć cellulit
 • wysmukla sylwetkę
 • poprawia kondycję
 • pozytywnie wpływa na wygląd ramion, pośladków, jak i brzucha.

Jeśli robisz rozgrzewkę systematycznie, a zatem minimum 3 razy w tygodniu to uda się nawet schudnąć, ale tylko wtedy gdy do tego zastosujemy zbilansowaną dietę. Musimy zmniejszyć przede wszystkim ilość spożywanych kalorii. W menu powinno znaleźć się chude mięso, nabiał, produkty pełnoziarniste, poza tym koktajle warzywne.

Należy wyeliminować słodycze, alkohol, słone przekąski, a także dania typu fast food. Pij dużo wody oraz herbatek ziołowych. Napar z zielonej bądź czerwonej herbaty to naturalny spalacz tłuszczu podobnie, jak czarna kawa, ale bez cukru i mleka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *