monika kolakowska

Monika Kołakowska – trening i dieta. Efekty stosowania i przykładowe treningi


Znanych trenerek w Polsce jest całkiem sporo. W ostatnich latach Monika Kołakowska zdobyła sporą rzesze fanów. Jaką dietę i treningi proponuje? Jakie one dają efekty? Sprawdź koniecznie wszystkie szczegóły!


Monika Kołakowska – kim jest?

Monika Kołakowska to trenerka fitness, która od kilku lat prowadzi swój własny kanał na YouTube. Nic dziwnego jej związek z jednym z najsłynniejszych YouTuberów w Polsce z pewnością miał w tym swój udział. Mimo wszystko jej sukces to przede wszystkim zasługa ciężkiej pracy oraz determinacji. Monikę Kołakowską można zobaczyć nie tylko w sieci, ale i w telewizji śniadaniowej, gdzie często robi krótkie treningi.

W ofercie tej instruktorki znajdziemy wiele typów treningów, poza tym zdradza ona sekrety dobrze skomponowanego i zdrowego jadłospisu. Sama na sobie testuje wszystkie propozycje, to chyba najlepsza rekomendacja, jak widać po jej figurze rozwiązania przynoszą upragnione efekty.

Dieta Moniki Kołakowskiej – jak wygląda?

Jadłospis jaki proponuje Monika Kołakowska opiera się na zbilansowanych posiłkach. Zamiast słodyczy trenerka zjada orzechy, suszone owoce, czy też wafle ryżowe. Najczęściej sięga po nie w pierwszej połowie dnia, ewentualnie po treningu. Monika Kołakowska uwielbia owoce i warzywa, w jej kuchni królują produkty ze sprawdzonych miejsc, czyli z pewnych źródeł. Poza tym na jej talerzu znajdują się pełnoziarniste artykuły spożywcze oraz zdrowe tłuszcze roślinne.

Menu Moniki Kołakowskiej bazuje na 5 posiłkach zjadanych w regularnych odstępach czasu. To pozwala uniknąć kłopotliwych napadów głodu, do tego pohamować chęć na słodycze. Równie ważne jest nawodnienie organizmu, trenerka pije 2-4 litry płynów na dobę, to głównie woda. Te proste zasady żywieniowe bardzo pomagają w walce o piękną figurę.

  Trening na skakance – dlaczego warto?

Efekty treningu z Moniką Kołakowską – czego można się spodziewać?

Nie ważne, na którą propozycje treningu Moniki Kołakowskiej się zdecydujesz musisz systematycznie pracować, przynajmniej 3-4 razy w tygodniu. Jedno jest pewne, ta instruktorka mocno zmotywuje Cię do działania i dokonywania pozytywnych zmian w swoim życiu. Jej energia na pewno się Ci udzieli!

Już po około 2 tygodniach regularnej aktywności fizycznej zauważysz pierwsze efekty ćwiczeń z Moniką Kołakowską. W zależności od tego na jakiej części ciała się skupiasz, albo które wyzwanie wybrałaś rezultat jest nieco inny. Mimo wszystko z pewnością waga spadnie, poprzez to sylwetka się znacząco wysmukli, a skóra stanie się jędrniejsza, a co za tym idzie cellulit będzie mniejszy. Zyskasz również lepsze samopoczucie, przypływ energii oraz większą pewność siebie. Z każdym kolejnym tygodniem będziesz wyglądać i czuć się korzystniej.

Jak wyglądają plany treningowe Moniki Kołakowskiej?

Jeśli chodzi o aktywność fizyczną to trenerka Monika Kołakowska proponuje różne opcje, które są podzielone aż na 4 grupy – ćwiczenia na pośladki, brzuch i boczki, tabatę oraz trening odchudzający (ogólnorozwojowy). Na kanale jest już ponad 100 zestawów do wyboru, możesz je dowolnie wymieniać, czasem nawet i łączyć. Poza tym są to rozmaite wyzwania, na przykład przeznaczone na 30 lub 90 dni. To pokazuje, że opcji masz całkiem sporo – wybór należy od Ciebie!

Plan treningowy Moniki Kołakowskiej zdecydowanie opiera się na interwałach. Króluje, tak zwany trening HIIT, który bazuje na zmiennej intensywności wysiłku. To pozwala skutecznie pobudzić metabolizm, do tego szybciej spalasz tkankę tłuszczową. Ten typ ćwiczeń trwa krótko w w granicach 5-25 minut, aczkolwiek z rozciąganiem oraz z samą rozgrzewką będzie to miej więcej 45 minut. Mamy tu podstawowe pozycje, takie jak brzuszki, pajacyki, skipy, czy przysiady. Bywają również elementy treningu siłowego.

  Piloxing - co to jest i na czym polega?

Trening brzucha składa się głównie z pozycji leżących, do tego dochodzą jeszcze ćwiczenia na stojąco. Co one dają? To gwarancja spalenia tkanki tłuszczowej, redukcji cellulitu oraz wzmocnienia mięśni. Za to Tabata to mocny wysiłek, trwa tylko przez 4 minuty. Mamy tu kilka ćwiczeń w seriach.

Przykładowe treningi z Moniką Kołakowską na Youtube

Dodaj komentarz