muesli w misce

Jaki skład ma musli i czy warto jeść je na śniadanie?


Wiele osób zapomina o tym, jak ważnym posiłkiem jest śniadanie. Często wychodzimy do pracy w pośpiechu, nie jedząc wartościowego posiłku. Doskonałym pomysłem na zdrowe śniadanie jest musli. Dostarczy ono naszemu organizmowi niezbędnych składników. Musli to połączenie mało przetworzonych płatków zbożowych z suszonymi lub świeżymi owocami, bakaliami czy też nasion na przykład słonecznika, czy dyni. Najczęściej musli zalewa się mlekiem lub jogurtem naturalnym, ale możemy użyć także jogurtu owocowego.

Jeśli dbamy o linię, świetnym wyborem będzie musli dietetyczne lub musli bez cukru. Dla dzieci możemy w łatwy i szybki sposób przygotować pyszne i pełnowartościowe musli z owocami.


Jaki skład ma musli?

Musli zazwyczaj jest mieszanką różnych mało przetworzonych płatków między innymi owsianych, żytnich czy jaglanych, świeżych lub suszonych owoców, bakalii i wszelkiego rodzaju pestek.

Spożywanie musli to wiele niezaprzeczalnych korzyści dla naszego organizmu!

  • Płatki owsiane bogate są w błonnik, wspomagają układ pokarmowy i działają ochronnie na nasze serce, obniżając poziom złego cholesterolu, a także dbają o dobrą pracę mózgu.
  • Płatki żytnie to również bogate źródło błonnika, zawierają także cenne składniki mineralne i witaminy w szczególności z grupy B. Poprawiają one przemianę materii i mogą chronić przed nowotworami.
  • Suszone owoce takie jak: rodzynki, daktyle, morele, śliwki, jabłka, banany to naturalna słodycz i źródło ważnych minerałów, żelaza czy potasu, korzystnie wpływających na pracę przewodu pokarmowego i regulujących trawienie oraz zapewniających poczucie sytości.

Jakie witaminy znajdują się w musli?

Zawierają też m.in. witaminę E, zwaną ‚‚witaminą młodości”. Orzechy i nasiona dostarczają nienasyconych tłuszczów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania mózgu i systemu hormonalnego. Dodatkową zaletą musli jest stosunkowo niska zawartość tłuszczu. Spożywane każdego ranka pozytywnie wpłynie na zrównoważenie i regenerację flory jelitowej. Pomyślcie – tyle zalet mają wszystkie składniki musli z osobna, a razem tworzą potężną porcję witamin i minerałów niezbędnych naszemu organizmowi.

  Ile białka dziennie powinniście jeść?

Jedząc musli na zdrowe śniadanie, zapewniamy sobie energię na długi czas, dostarczamy niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu wartości odżywczych. Musli na odchudzanie? Jasne! Musli jest sprzymierzeńcem w procesie odchudzania, szukajmy musli dietetycznych i musli bez cukru. Ponadto jedzenie musli wspomaga nasz układ trawienny i pokarmowy, poprawia pracę mózgu i serca, obniża poziom cholesterolu i pozwala zachować młody i zdrowy wygląd.


 

5 thoughts on “Jaki skład ma musli i czy warto jeść je na śniadanie?

  1. Najlepiej sobie samemu skomponować musli, właśnie ze wspomnianych płatków owsianych, żytnich, świeżych owoców (nie zawierają aż tyle cukru, co suszone). Gotowe mieszanki, nawet te z nalepką „bio” potrafią zawierać tyle porażających składników, że ze zdrowiem to nie mają wiele wspólnego:(((

Dodaj komentarz