kobieta wybiera muzyke na telefonie

Jakie są najlepsze suplementy na odchudzanie?


Nowy rok niesie za sobą nowe wyzwania, część z Was postanowi pozbyć się kilku nadprogramowych kilogramów. Jak wszyscy pewnie wiecie, dieta to podstawa każdego odchudzania, ale czy można przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej? Na rynku znajdziecie bardzo wiele suplementów, które gwarantują Wam skuteczne odchudzanie. Czy faktycznie warto z nich skorzystać? Czy te produkty rzeczywiście działają?


L-karnityna – jak działa na odchudzanie?

L-karnityna jest aminokwasem, który naturalnie występuje w naszym organizmie. Znajduje się przede wszystkim w tkance zwierzęcej. Bierze ona udział w metabolizmie energetycznym i ochronie mitochondrialnej. Oprócz tego, że występuje naturalnie w naszym ciele to może być dostarczana wraz z pożywieniem.

Niedobór l-karnityny może powodować ograniczenie tempa spalania tkanki tłuszczowej. Z tego też powodu warto stosować suplementację tego aminokwasu.

Przyjmowana dzienna dawka l-karnityny wynosi od 500-2000mg, w zależności od wagi ciała. Jest ona szeroko stosowana wśród osób uprawiających każdą formę wysiłku fizycznego.


Czy kapsaicyna jest skuteczna?

Kapsaicyna jest alkaloidem, organicznym związkiem chemicznym. Jego zawartość  odpowiedzialny za ostry i piekący smak papryki chili. Kapsaicyna pobudza przemianę białej tkanki tłuszczowej w brązowo, zwiększa to poziom termogenezy i jednocześnie przeciwdziała otyłości.

Przy umiarkowanym spożyciu, kapsaicyna zmniejsza apetyt i zwiększała ilość spalanej energii. Jednocześnie, papryczki są świetnym źródłem witaminy C, zawiera jej dwukrotnie więcej niż cytrusy. Kapsaicyna jest składnikiem większości spalaczy tłuszczu, dostępna jest również jako osobny suplement. Naturalnie występuje w papryczkach chilli.


FitRepublic.pl – polecamy nasz kalkulator BMI, który pozwoli Wam obliczyć czy macie problem z nadwagą.


Skorzystaj ze spalaczy tłuszczu

Spalacze tłuszczu odpowiadają za zintensyfikowanie termongenezy, czyli wytwarzania ciepła przez nasz organizm. Z tego właśnie powodu, te suplementy nazywane są „termogenikami”.

  Ranking suplementów na regenerację 2022 - jakie wybrać? TOP 10

Główne składniki suplementów zwiększających termogenezę: katechiny herbaciane, kapsaicyna z pieprzu cayenne, synefryna z gorzkiej pomarańczy i kofeina.

Termogeniki dodatkowo zwiększają naszą, dzięki temu jesteśmy w stanie wykonywać dłuższe i intensywniejsze treningi. Jednocześnie zmniejsza się uczucie zmęczenia. Spalacze tłuszczu zwiększają również poziom pasywnego spalania tłuszczu, prowadzi to do biernego spalania kalorii nawet w trakcie spoczynku.


Johimbina, czyli naturalne spalanie

  • Johimbina jest szeroko stosowana ze względu na bardzo silne działanie termogeniczne, wspierające spalanie tkanki tłuszczowej, dzięki zwiększeniu poziomy noradrenaliny.
  • Jednym z jej podstawowych zadań jest podniesie stężenia adrenaliny.
  • Jest silnym stymulantem, znacząco zwiększa intensywność treningu.

Noradrenalina wpływa na pobudzenie spalania tłuszczu na newralgicznych częściach ciała, takich jak okolice brzucha u mężczyzn, biodra i uda u kobiet. Jest ona produkowana w pniu mózgu. Ośrodek ten reguluje temperaturę ciała, przy wysokim poziomie noradrenaliny znacznie zwiększa ciepłotę ciała


 

Dodaj komentarz