odchudzanie yerba mate

Właściwości Yerba Mate – jak wpływają na odchudzanie?


To, że różnego rodzaju herbaty i napary pomagają w utrzymaniu szczupłej sylwetki, wiemy od dawna. Wśród nich możemy wyróżnić bardziej tradycyjne napoje, takie jak zielona herbata oraz te mniej znane, a nawet egzotyczne.

W poniższym artykule opowiemy sobie właśnie o jednej z takich egzotycznych „herbat”, dzięki czemu poznasz niezwykłe odchudzające właściwości Yerba Mate – naparu z rosnącej w słonecznej Ameryce Południowej rośliny – Ostrokrzewu Paragwajskiego. Yerba zyskuje w Polsce stale rosnącą popularność i coraz częściej pojawia się na półkach sklepów ze zdrową żywnością. Na czym polega jej sekret?


Yerba Mate na odchudzanie – jak to działa?

Zacznijmy od tego, że poza właściwościami odchudzającymi, Yerba Mate jest po prostu zdrowa. Zawiera witaminy A, C, E, B1 i B2, dodatkowo znajdziemy w niej biotynę, karoten oraz kwas pantotenowy. Napar działa przeczyszczająco, co pozwala nam łatwiej oczyszczać organizm z toksyn. Pijąc Yerbę dostarczamy sobie także minerały takie jak magnez, żelazo, wapń, sód i inne ważne mikroelementy. Brzmi nieźle prawda? Przejdźmy jednak do sedna, czyli odchudzających właściwości Yerba Mate.

Okazuje się, że odchudzanie z Yerba Mate włączoną do codziennej diety może być nieco łatwiejsze. Napój z Ostrokrzewu Paragwajskiego zapewnia nam poczucie sytości i zmniejsza apetyt. Oprócz tego Yerba wpływa bezpośrednio na ograniczenie przyswajania lipidów (tłuszczu) magazynowanych w naszych komórkach tłuszczowych. Dodatkowo Yerba Mate na odchudzanie sprawia, że w naszym ciele poprawia się metabolizm cukrów i ogólnie pojętych tłuszczy. Nie sposób także nie wspomnieć o pobudzających walorach Mate. Yerba znana jest ze swoich właściwości energetyzujących, często też nazywana jest zamiennikiem kawy lub puszkowanych energetyków. W przeciwieństwie do wspomnianych powyżej napojów Yerba zapewnia długotrwałe pobudzenie (zamiast skoku energetycznego) i sprawia, że zyskujemy dodatkową dawkę energii do działania.

I jak? Przekonują Was odchudzające właściwości Yerba Mate? Spożywanie tego napoju to połączenie przyjemności z przydatnością. Nie tylko pomoże on nam schudnąć, ale także uraczy nasze podniebienia prawdziwym smakiem Ameryki Południowej. Na pewno warto jej spróbować i włączyć Yerba Mate na odchudzanie do swojej diety!

  Dieta przyspieszająca metabolizm - fazy diety, jadłospis i przepisy

 

Dodaj komentarz