film sportowy

Ranking najlepszych filmów sportowych – TOP 8


Wszyscy uwielbiamy filmy sportowe – nie musimy być nawet miłośnikami żadnej konkretnej dyscypliny. Jednak niektóre produkcje tego typu wzbiły się ponad przeciętność i mimo wieku do dziś wzbudzają w odbiorcach różne emocje. Co warto obejrzeć w pierwszej kolejności? 


Przedstawiamy nasz ranking filmów sportowych – osiem najciekawszych kinowych hitów z ostatnich kilku dekad.

Dlaczego warto oglądać filmy sportowe?

Kino sportowe pozwala w wyjątkowy sposób utożsamiać się z bohaterem i wczuwać się w jego historię. Tego typu filmy oddziałują na naszą naturalną chęć wygranej i wyzwalają współczucie dla tych, którzy przegrywają. Z tego względu są w stanie zapewnić nam prawdziwy emocjonalny rollercoaster – od nadziei po głęboką rozpacz. Często pojawiają się one natychmiast, jedna po drugiej.

Produkcje o sportowcach mogą być czysto rozrywkowe lub zawierać wartościowy morał. Tytuły, jakie prezentuje nasz ranking filmów sportowych, najczęściej mają jedno i drugie.

Już je widziałeś? Więcej produkcji o sportowcach i informacji o tym, gdzie je obejrzeć, znajdziesz na stronie https://filmen.pl/gatunek/sportowe/ . Poniższy ranking filmów sportowych został utworzony w oparciu o produkcje z kategorii wymienionego serwisu.

Piłkarski poker (1988)

Klasyk naszego rodzimego kina, który opowiada historię o polskich klubach piłkarskich z ekstraklasy. To unikalne połączenie komedii i filmu sensacyjnego przypadnie do gustu nie tylko fanom gatunku sportowego. „Piłkarski poker” solidnie Cię rozbawi, ale pokaże też realia polskiej piłki nożnej sprzed kilku dekad.

Najlepszy (2017)

Kolejna polska produkcja sportowa, która doskonale pokazuje, z jakimi trudami muszą mierzyć się sportowcy, zanim staną na podium. Tytułowym „najlepszym” nie zostaje się w wyniku szczęścia, a dzięki ciężkiej, wieloletniej pracy. Historia Jerzego Górskiego nauczy Cię, jak nigdy się nie poddawać.

Senna (2010)

Historia tego filmu koncentruje się na Ayrtonie Senna – jednym z najsłynniejszych kierowców rajdowych w Brazylii. Scenariusz jest oparty na faktach, nie tylko tych sportowych, ale również najważniejszych fragmentów z życia rajdowca. Wrodzony talent, ciężka praca i perfekcjonizm uczyniły z niego mistrza.

  Waga kuchenna - dlaczego jest tak przydatna w trakcie diety?

Wojownik (2011)

Amerykański dramat sportowy o dwóch braciach, którzy stają do turnieju dla prawdziwych wojowników. Produkcja często porównywania do Rocky’ego, ze względu na mocne sceny walki i jedyny w swoim rodzaju przekaz. Gratka dla miłośników filmów o fighterach i nie tylko.

Wyścig (2013)

Kolejna produkcja o kierowcach rajdowych, jaką przedstawia nasz ranking filmów sportowych. Tym razem historia dotyczy dwojga kierowców Formuły 1, którzy chcą sięgnąć po tytuł mistrza świata. Na swojej drodze spotkają wiele trudności i niebezpieczeństw – czy to ich powstrzyma?

Trener (2005)

„Trener” to film o koszykówce, ale nie tylko dla fanów tego sportu. Historia pokazuje nam, że droga do sukcesu nie zawsze jest oczywista i czasem trzeba sięgnąć po niekonwencjonalne, a nawet bardzo kontrowersyjne rozwiązania. To właśnie one mogą być ostatnią szansą na zwycięstwo.

Tytani (2000)

Produkcja ta nie dotyka jedynie problemów sportowych, ale także wielu nierówności społecznych. Wyraźnie dotyka problemu rasizmu w Stanach Zjednoczonych i pokazuje, że talent i wola walki to rzeczy zupełnie niezależne od miejsca urodzenia czy koloru skóry.

McFarland (2015)

Zamykający nasz ranking filmów sportowych „McFarland” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia trenera lekkoatletyki. Produkcja udowadnia, jak trudno jest wyszkolić własną drużynę do zwycięstwa i jak wiele przeciwności trzeba pokonać, by dotrzeć na szczyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *