Spowolniona przemiana materii sprawia, że organizm spala mniej kalorii niż powinien, przez co niezużytkowana reszta energii odkłada się pod postacią tkanki tłuszczowej. Jest to naturalny proces, przed którym nie ma ucieczki. Jednak wprowadzając pewne zmiany w życiu można wpłynąć na metabolizm.
Przemiana materii jest jak silnik samochodu – potrzebuje odpowiednich składników, aby płynnie pracować na wysokich obrotach. Dostosowując się do kilku zasad w prosty sposób można usprawnić funkcjonowanie organizmu, poprawić samopoczucie, i zapobiec niekontrolowanym wahaniom wagi.
Aktywność fizyczna
Profesjonaliści kierują się rygorystycznymi zasadami. Naśladowanie profesjonalistów w ich codziennych treningach jest często powtarzanym błędem. Ale każdemu ruch jest potrzebny. Regularne ćwiczenia fizyczne pozwalają spalić kalorie, wpływają na unormowanie poziomu glukozy we krwi, a poza tym poprawiają samopoczucie i wbrew pozorom dodają energii. W zależności od rodzaju ćwiczeń fizycznych można wyszczuplić talię lub uda albo sprawić, że sylwetka stanie się bardziej masywna. Powiększona temperatura ciała w trakcie treningu znacząco poprawia metabolizm.
Regularne posiłki
Przez nieustające życie w biegu może nam się wydawać, że nie mamy najmniejszej szansy na regularne posiłki. Jeśli chcemy cieszyć się zdrowiem i smukłą sylwetką bardzo ważne jest, by zwracać uwagę nie tylko na to co jemy, ale także jak często jemy. Regularne jedzenie wpływa też pozytywnie na gospodarkę energetyczną i zapobiega gromadzeniu tkanki tłuszczowej jako zapasowej energii. Oczywiście dzięki jednostajnym posiłkom zapobiegamy napady głodu.
Warto wiedzieć, że przeżuwanie pokarmu również ma duże znaczenie. Chodzi tu przede wszystkim o to, że w czasie żucia i trawienia organizm zużywa konkretną energię, co sprawia, że wydziela również ciepło. Metabolizm podwyższa się nawet po wypiciu wody, a tym bardziej po każdym posiłku.
Nawadnianie organizmu
Należy wypijać co najmniej 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej ( najlepiej z cytryną) dziennie. Dzięki niej przyspieszamy wydalanie toksyn z organizmu, a ich nadmiar, jak wiadomo, spowalnia metabolizm. Należy unikać słodkich napojów. Wodę najlepiej pić na pusty żołądek, czyli rano oraz między posiłkami. W przyspieszeniu metabolizmu zbawienną rolę może odegrać kawa i zielona herbata. Obie używki zawierają dużą dawkę kofeiny prowokującą organizm do wydzielania noradrenaliny, która z kolei przyspiesza metabolizm.
Składniki wspomagające
Piperyna to składnik pieprzu, który nadaje mu ostry, piekący smak. Ma także inne właściwości, dzięki którym może znaleźć zastosowanie w medycynie. Piperyna wzmaga proces termogenezy poprawiając tym samym metabolizm. Z badań wynika, że piperyna ma również właściwości odchudzające. Przyczynia się do spalania tłuszczu w jeszcze inny sposób. Jak przekonują naukowcy piperyna zakłóca aktywność genów, które kontrolują powstawanie komórek tłuszczowych, a co za tym idzie – może przyczynić się do blokowania komórek tłuszczowych.
Działanie piperyny połączone z właściwościami innych składników naturalnego pochodzenia zapewnia jeszcze lepszy efekt i dodatkowe korzyści, o których również warto wspomnieć. Formuła suplementu BurnActive bazującego na właściwościach piperyny, została wsparta zbawiennym wpływem na funkcjonowanie przewodu pokarmowego takich składników jak pieprz cayenne, zielona herbata, guarana czy chrom. Dzięki temu preparat nie tylko przyspiesza przemianę materii, ale również zmniejsza łaknienie, blokuje tworzenie się nowych komórek tłuszczowych, poprawia wchłanianie składników odżywczych i oczyszcza organizm z toksyn i złogów.