kobieta po diecie sandruni

Dieta Sandruni – na czym polega? Przykładowy jadłospis i efekty


Dieta Sandruni brzmi dla wielu tajemniczo. To wciąż mało popularne rozwiązanie, o którym niewiele osób nawet słyszało. Na czym polega ta kuracja odchudzająca? Sprawdź, jak  wygląda przykładowy jadłospis oraz jakie efekty uda się osiągnąć podczas tej diety!


Dieta Sandruni – co to jest?

Dieta Sandruni jest dla wielu taką samą zagadką, jak jej autorka, o której praktycznie nic nie wiadomo. Ta kuracja budzi wiele kontrowersji mimo licznych dobrych opinii, a to dlatego że prowadzi do mocnego spadku wagi, wręcz uznawanego za radykalny. W przeciągu miesiąca można stracić nawet 10 kilogramów, a to naprawdę dobry wynik, ponieważ w tygodniu ubywa aż 2 kg. Mimo wszystko to niebezpieczne tempo, na przykład prowadzące do licznych zaburzeń. Choć tej kuracji nie można zarzucić, że nie ma żadnych zalet. Plusem jest jedynie:

 • redukcja wagi
 • pomoc przy leczeniu cukrzycy.

Ciekawostką jest, że dieta Sandruni znana jest także pod zupełnie inną nazwą – dieta rozpalająca metabolizm. Czy tak jest w rzeczywistości? Opinie w sieci są różne, w większości przypadków dystrybutorzy zalecanego środka do suplementacji w czasie kuracji sami podkręcają atmosferę na wielu forach. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, czy to nietypowe rozwiązanie działa, czy nie, poza tym każdy organizm reaguje inaczej.

Dieta Sandruni – na czym polega?

W przypadku diety Sandruni mamy dość proste zasady, których musimy przestrzegać, aczkolwiek brak tu sprecyzowanych nakazów oraz zakazów, które wyraźnie wyznaczają granice. Przede wszystkim:

 • ograniczasz w swoim menu słodycze
 • jesz o regularnych porach
 • pijesz co najmniej 2 litry płynów
 • zapominasz o podjadaniu
 • w jadłospisie jest dużo owoców oraz warzyw
 • do swojej codzienności dodajesz aktywność fizyczną – 3 razy w tygodniu zaleca się dowolny ruch niekoniecznie muszą to być treningi, bo może wystarczyć nam sam spacer.
  Dieta cukrzycowa a odpowiedni dobór potraw

Pozostałe wytyczne diety Sandruni to:

 • Trzeba od dziennej dawki kalorii odjąć aż 1000 – taki deficyt kaloryczny zmniejsza nasze możliwości przy przygotowywaniu posiłku, mało tego dla wielu bywa on niewystarczający.
 • Kluczowym jednak elementem jest zażywanie specjalnego suplementu diety Africa Mango – to wyciąg z mango afrykańskiego (rośnie on w Kamerunie stąd jego nazwa), który ma za zadanie wspomóc kurację odchudzającą, jak i utrzymać efekty na długo. Co ciekawe ten preparat ma w swoim składzie głównie błonnik, a jak wiadomo on potrafi zapełnić żołądek i dać uczucie sytości na na dłuższy okres czasu. Mało tego, ponieważ pozytywnie wpływa on również na inne aspekty, między innymi obniża cholesterol usuwając z kanałem kwas żółciowy. Należy podkreślić, że tego rodzaju suplement nie jest w Polsce dobrze kontrolowany. Zdarza się, że wykrywa się w nim, na przykład pewne nieprawidłowości. Trzeba wobec tego zachować zdrowy rozsądek nim po niego sięgniemy!

Dieta Sandruni – przykładowy jadłospis

Dieta Sandruni może wyglądać różnie, bo dopuszcza się wiele składników spożywczych. Poniżej znajdziesz przykładowy jadłospis, który może wyglądać tak:

 • śniadanie – jogurt naturalny z owocami i płatkami owsianymi, do tego kanapka z pełnoziarnistego pieczywa z pomidorem oraz z żółtym serem
 • II śniadanie – koktajl przygotowany na bazie kefiru oraz bananów
 • obiad – zupa z zielonego groszku w formie kremu plus pulpety z ryby przygotowane na parze podane z brązowym ryżem oraz sałatką z jabłka i kiszonej kapusty
 • podwieczorek – sałatka owocowa
 • kolacja – faszerowana cukinia z mięsem mielony, dodatkowo do tego posiłku zaleca się przyjąć suplement Africa Mango w postaci 1 kapsułki.

Dania są proste w przygotowaniu, ponieważ opierają się na powszechnie dostępnych i dość popularnych składnikach, więc ta dieta nie kosztuje aż tak drogo. Trzeba jednak dobrze skomponować jadłospis, aby znalazły się w nim witaminy, mikroelementy oraz odpowiednie dawki białka, czy węglowodanów. Zjadana ilość jest duża, ale połączona tak, by redukować wagę. Ważne jest, aby trzymać się ustalonego deficytu kalorycznego!

  Dieta białkowo-tłuszczowa - zasady, efekty i przykładowy jadłospis

Dieta Sandruni – czy jest bezpieczna?

Wbrew pozorom ogólne zasady diety Sandruni wydają się rozsądne, choć nie ma wątpliwości, że odcięcie 1000 kcal na dobę może być za duże dla większości osób co bywa przyczyną kłopotów, na przykład z prawidłowym z funkcjonowaniem organizmu. Dużo wątpliwości budzi sam suplement, czyli Africa Mango, który jest ważnym elementem tej kuracji odchudzającej. Dostaniemy go tylko i wyłącznie w sprzedaży online, więc trudno zweryfikować jego pochodzenie, a co gorsza sam skład. Te preparaty sprowadzane są z zagranicznego rynku. Nie zawsze informacje pojawiające się na etykiecie zgadzają się w 100% z zawartością opakowania. Nie mamy wobec tego pewności, czy to bezpieczny środek, czy też nie.

Tylko stopniowy spadek wagi pozwala nam uniknąć efektu jo-jo (po zakończeniu kuracji kilogramy wracają i to w dużo większej ilości), a także schudnąć w rozsądny sposób. Dieta cud nie istnieje, a przyjmowanie tylko suplementacji, radykalne ucinanie kalorii i nie dbanie o  ruch nie przynosi dobrych efektów, zwłaszcza na dłuższą metę.

Dodaj komentarz