mezczyzna z kacem

Jak szybko wytrzeźwieć? Sprawdzone metody


Zatrucie alkoholowe, które większość określa jako kac jest niczym przyjemnym. Niestety to właśnie zatrucie alkoholowe jest najczęstszym następstwem mocno zakrapianych imprez w których bierzemy udział. Pojawia się więc pytanie, jak szybko wytrzeźwieć?


Po pierwsze zarżyj glukozę

Z pewnością każdy z nas zdaje sobie sprawę, że proces trzeźwienia ma wpływ wiele czynników takich jak np. płeć, waga czy nawet spożyte przez imprezą pokarmy. Niemniej jednak jeśli wciąż zastanawiacie się, jak szybko pozbyć się destrukcyjnego wpływu alkoholu na wasz organizm, to idealnym rozwiązaniem może okazać się glukoza. Zastanawiacie się pewnie dlaczego? Otóż nasza wątroba nie może poradzić sobie z prawidłową syntezą cukrów, w momencie kiedy musi uporać się z przemianą dużej ilości alkoholu. W efekcie czego w organizmie dochodzi do hipoglikemii. Wówczas organizm jest wycieńczony, a podanie mu dawki glukozy, natychmiast doprowadzi do wzrostu energii. Glukoza ma za zadanie zahamować zmiany metaboliczne, a co za tym idzie sprawi, że nasz organizm zacznie odtruwać się szybciej i skuteczniej. Co więcej wykorzystanie dobroczynnego roztworu glukozy pomoże również walczyć z odwodnieniem, a dzięki temu szybko postawi zmęczonych imprezowiczów szybko na nogi. Warto również wiedzieć, że glukozę można kupić w aptece bez recepty, a następnie wystarczy rozpuścić dwie łyżeczki syropu w jednej szklance wody. Tak przygotowaną mieszankę należy wypijać dokładnie co godzinie, jednak nie wolno przekroczyć ośmiu szklanek na dobę.

Weź zimny prysznic

Jest to co prawda dość kontrowersyjna metoda, która nie pomoże usunąć rozkładającego się alkoholu w organizmie jednak śmiało można powiedzieć, że zimny prysznic jest odpowiedzią na pytanie jak szybko wytrzeźwieć? Otóż warto zauważyć, że szybki, chłodny i orzeźwiający prysznic znacznie przyspieszy odzyskiwanie energii i postawi na nogi po całonocnej zabawie. Chociaż nie wpłynie on na proces metabolizowania alkoholu przez wątrobę, pomoże on jednak odzyskać trzeźwość pod względem psychoruchowym. 

  Wakacje ze sportem

Wypij sok ze świeżych warzyw

Kolejnym sposobem na to jak szybko wytrzeźwieć, jest nic innego jak skorzystanie z dobroczynnych właściwości świeżych warzyw. Jak z pewnością każdy z was się domyśla, alkohol ma destrukcyjny wpływ na nasz organizm. Nie tylko znacznie obciąża on wątrobę, ale co więcej wypłukuje z organizmu wszystkie witaminy, a także substancje odżywcze. To właśnie jest powodem złego samopoczucia po mocno zakrapianej alkoholowej imprezie. Wówczas rozwiązaniem na to jak szybko wytrzeźwieć, jest uzupełnienie powstałych po imprezie niedoborów. Wówczas najlepiej sprawdzają się świeże soki warzywne. Oczywiście jeśli nie macie w domu sokowirówki, nic nie stoi na przeszkodzie, by dzień przed imprezą wybrać się na zakupy i zaopatrzyć w butelkę soku warzywnego. Najlepiej w sytuacji zatrucia alkoholowego sprawdzi się sok pomidorowy. Dlaczego? Otóż pomidory są źródłem potasu, a także magnesu- dwóch składników mający ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Niemniej jednak soki z innych warzyw, również będą skuteczne, a wasz organizm za taką bombę witaminową z pewnością będzie wam wdzięczny.

Zrób sobie ciepły posiłek

Ciepły posiłek może być prawdziwym wybawieniem i sposobem na to jak szybko odzyskać chociażby względną trzeźwość. Nie chodzi tu wcale o to, by spożywać niezwykle tłuste pokarmy, choć taka opinia jest w sieci niezwykle popularna. Niemniej jednak to nie tłuszcze pomagają w detoksykacji organizmu, a cysteina. Jest to składnik który znacznie może przyspieszyć proces usuwania alkoholu z organizmu. Tak więc śniadanie, obiad lub nawet kolacja powinny zawierać składniki bogate w cysteinie. Ich kluczowym źródłem są jajka, a także ryby jak np. łosoś. Świetnym pomysłem na śniadanie może okazać się więc ciepła jajecznica, z dodatkiem pomidorów, a także bekonu. Na obiad lub kolację, najlepiej będzie z kolei zjeść łososia na parze w towarzystwie gotowanych lub pieczonych warzyw. Taka bomba witaminowo-cysteinowa z pewnością szybko doprowadzi organizm do porządku.

Dodaj komentarz