dzieckonarowerze

Jaki rower dać dziecku pod choinkę? Podpowiadamy!


Rower stanowi doskonały prezent, jaki możemy dać dziecku na urodziny, komunię, albo pod choinkę. Co prawda zimą jeszcze niekoniecznie będzie na nim jeździł, ale jak przyjdzie wiosna i na dworze zrobi się w miarę ciepło, to nasza pociecha z przyjemnością siądzie na swój pierwszy pojazd kołowy.


Gwiazdowy rower może poczekać w piwnicy około trzech miesięcy i już po tym czasie można zacząć się nim cieszyć. Przy wyborze odpowiedniego modelu należy skupić się na jakości komponentów, aby jeden rower mógł potem służyć np. młodszemu rodzeństwu. Jaki rower wybrać dla dziecka ? Otóż wszystko zależy od wieku samego dziecka. W sklepie rowery Tabou znajdziemy szeroki asortyment dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, a także dla dorosłych.

Co dla juniora?

Rower to dobry prezent już dla juniora, który pierwszy rok życia ma już za sobą i umie w miarę dobrze chodzić. Dziecko w tym wieku jeszcze będzie miało problem z pedałowaniem i jeżdżeniem, dlatego takiemu maluchowi warto kupić tzw. rowerek biegowy. Na taki rowerek możesz spokojnie posadzić 1,5- rocznego juniora. Rama takiego roweru wykonana jest ze stali, a konstrukcja waży raptem kilka kilogramów. Koła o średnicy 10-12 cali. Należy wybrać taki rowerek, aby dziecko swobodnie dotykało stopami podłoża i mogło się na nim swobodnie odpychać.

Rower trójkołowy dla juniora

Najczęściej wybierany przez rodziców dzieci powyżej jednego roku życia lub dla niezbyt odważnego malucha. Nie wymaga on utrzymania równowagi i zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas jazdy. Wyposażony w pedały, pozwala na pierwszą naukę pedałowania. Rowerki trójkołowe można podzielić na kilka rodzajów: rowerki o lekkiej konstrukcji bez pedałów, będące swego rodzaju chodzikami, kolejne to wyposażone w pedały do samodzielnego jeżdżenia i jeździki, pchacze o bardziej rozbudowanej konstrukcji. Te ostatnie zwykle wyposażone są w uchwyty do pchania przez osobę dorosłą.

  Fit słodycze - co możemy przygotować?

Rower czterokołowy dla przedszkolaka

Rowery dla dzieci w wieku przedszkolnym zaopatrzone są już w pedały i łańcuch. Koła 12 cali, ze względu na wielkość dziecka są jeszcze małe. Łańcuch powinien być osłonięty. Dla dzieci w tym wieku stosuje się opony z mniejszym bieżnikiem, ze względu na duży i niepotrzebny opór w trakcie jazdy i hamowaniu rowerkiem. Rower dla dziecka w wieku przedszkolnym powinien rozwijać umiejętności pedałowania i utrzymania równowagi na rowerze. Dla czterolatków i więcej lat można kupić rower o większych koła, a mianowicie 16 cali. Do roweru mogą być dołączona tzw. kółka stabilizujące.

Jaki rower dla dziecka w wieku szkolnym?

Dzieci w wieku 7- 12 lat przesiadają się na rowery o kołach 24 cale i ramą o długości 14-15 cali. W tym wypadku mamy do czynienia z rowerem praktycznie jak dla dorosłych, tylko nieco o mniejszych gabarytach. Te modele mają pełnowartościowy osprzęt, jak w rowerach dla starszej młodzieży i dorosłych. Na takim rowerze każdy uczeń szkoły podstawowej powinien poczuć się już jak rajdowiec. W tym wieku dzieci już mają doskonale opanowaną jazdę na rowerze.

Kiedy zamierzasz kupić rower dla dziecka na gwiazdkę, wybierz taki model, aby mogło ono z niego korzystać przynajmniej przez kilka następnych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *