catering dietetyczny

Wybieramy catering dietetyczny – na co zwrócić uwagę?


Podobnie jak wybieramy usługodawców z pozostałych branż, tak i w przypadku cateringu dietetycznego staramy się wybrać jak najlepsze rozwiązanie. Jak jednak to zrobić, by nie zagubić się w gąszczu ofert i wybrać to, co naprawdę będzie nam odpowiadało? Zapraszamy do lektury poradnika.


Aby dany catering był dla nas odpowiedni, powinien być on dopasowany do trybu naszego dnia, cenowo – do naszych możliwości finansowych oraz pod względem składu potraw – do stanu naszego organizmu. Niemal każdy catering dietetyczny umożliwia wybranie ilości kalorii, wielkości porcji oraz preferowanych składników. Dlaczego więc nie zastanowić się nad tą opcją? Może być to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza pod kątem oszczędności czasu.

Co jest ważne przy wyborze cateringu dietetycznego?

Jedną z ważnych cech cateringu dietetycznego jest to, czy wielkość posiłków i sposób ich przyprawienia będzie nam odpowiadał. Wielu klientów bardziej interesuje smak potraw niż ich skład, bo ani nie przestrzegają restrykcyjnej diety, ani nie mają problemów zdrowotnych. Chodzi im raczej o oszczędność czasu.

Istotna jest także forma rozliczenia – płacimy z góry, a może za dostarczone posiłki po danym okresie współpracy? Jakie plany oferuje firma, która nas interesuje? A może zależy nam na tym, by móc wykorzystać możliwość testowania danej opcji za darmo?

Czy warto sugerować się opiniami o cateringach?

Co do tego, czy warto sugerować się opiniami o cateringach dietetycznych odpowiedź brzmi: i tak i nie. Gusta kulinarne bywają różne, podobnie jak odczucia co do dostawców lub pani w słuchawce, która udziela odpowiedzi na frapujące klientów kwestie. Nie ma co skreślać danej firmy dlatego, że jej dania nie smakują pewnej grupie osób. W końcu o gustach się nie dyskutuje.

  Pułap tlenowy (Vo2max) - co to jest, jak go obliczyć i zwiększyć?

Inaczej wygląda kwestia płatności za zamówienia. Dobrze, by w tym aspekcie nie było zbyt wielu uwag -w końcu wszystkim zależy na otrzymaniu swoich dań o czasie, a przede wszystkim na tym, by pieniądze trafiły we właściwe miejsce, bez konieczności ponownych przelewów i dociekania, czy na pewno wpłata dotarła.

Opinie, którymi warto się sugerować to te od znajomych lub osób w naszym otoczeniu, korzystających z „pudełek”. Jeśli mamy taką możliwość, spróbujmy kilku potraw i sprawdźmy, czy takie rozwiązanie nam odpowiada. Na rynku powstają kolejne firmy świadczące usługi cateringu dietetycznego z dowozem pod drzwi, więc z pewnością jeszcze długo będziemy mieć w czym wybierać i w końcu znajdziesz coś dla siebie.

Dodaj komentarz