kobieta-trenuje-z-taśmami-TRX

Jakie ćwiczenia z taśmami TRX?


Na rynku znajdziemy wiele sprzętów, z którymi można trenować w domu. Hantle, piłki, gumy… Jest dostępnych kilkanaście akcesoriów w przystępnej cenie. Prawdziwym hitem są taśmy TRX. Co to takiego? Jak z nimi ćwiczyć? Podpowiadamy!


Taśma TRX – co to takiego?

Taśma TRX jest stworzona z wytrzymałego materiału, posiada też funkcję regulacji.  Obciążenie może być nawet do 250 kilogramów! Ogromną zaletą tego urządzenia jest wszechstronność i to, że mamy mnóstwo możliwości. Idealnie ten typ sprawdza się do treningu wszystkich partii mięśni. Do tego, po złożeniu taśma zajmuje niewiele miejsca, dzięki temu można ją zabrać ze sobą, na przykład na wakacje. W zestawie jest siateczkowy woreczek do przechowywania.

Taśma TRX to świetna alternatywa dla klasycznych ciężarków. Tutaj ćwiczenia opierają się na wykorzystaniu własnego ciężaru ciała. Materiał na końcu posiada wygodne uchwyty, do tego są metalowe klamry, które umożliwiają regulację. W zestawie jest jeszcze dodatkowa przedłużka z karabińczykiem, dzięki temu możemy zwiększyć gabaryty taśmy. To super patent, gdy mamy wysoki sufit, albo chcemy zamocować sprzęt do belki nośnej.

Nie da się ukryć, że taśmy TRX pozwalają nam na wiele. Poprawiają poczucie równowagi, spalają tłuszcz, do tego wzmacniają mięśnie i gibkość ciała. Z tym urządzeniem możesz zrobić masę treningów, tak naprawdę na różne partie sylwetki. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno u amatorów aktywności fizycznej, jak i u zagorzałych fanów sportu. Poziom trudności da się stopniowo zwiększać.


Ćwiczenia z taśmami TRX – trening górnej partii ciała

Taśmy TRX potrzebują niewiele miejsca, w zasadzie wystarczy je podwiesić do sufitu, drzwi, albo innych elementów, a nawet i do urządzeń znajdujących się na siłowni.

  Ćwiczenia na dyskopatię lędźwiową - jakie pomogą, a jakich unikać?

Wbrew pozorom taśmy TRX są proste w obsłudze. Jeśli chcesz trenować jednocześnie ramiona, pupę i nogi wystarczy trzymać uchwyt i wykonywać klasyczne przysiady. Dolne kończyny muszą być szeroko rozstawione, a pozycja rąk będzie się w trakcie zmieniać.

Kolejne ćwiczenie wymaga już mocniejszych kończyn oraz lepszej kondycji. Tak zwane „pompki zegarmistrza” są trudne. Należy mocno chwycić uchwyty, przechylić sylwetkę do przodu. Gdy jedna ręka jest zgiętą, to drugą prostujemy – robimy to naprzemiennie. Taśmy TRX są wyśmienite do podciągania w różnych pozycjach, na przykład w podporze. Zaczynamy od prostych rąk, później je zginamy i jednocześnie się dźwigamy do góry. Można także robić pompki bicepsowe, czyli te z pochyleniem do przodu.

Ten typ urządzenia sprawdza się też do ćwiczeń na leżąco. Kładziesz się na plecach, a nogi masz zgięte w kolanach, znajdują się one w lekkim rozkroku. Podciągasz się do pozycji siedzącej. Brzuch i biceps pracują! W trakcie ćwiczeń warto wykonywać ruchy nie tylko górną partią ciała, ale i dolną. Można przy podciąganiu uginać jedną nogę w kolanie lub robić przysiady. W ten sposób angażujemy wszystkie mięśnie. 


Trening nóg przy pomocy taśm TRX

Ten sprzęt jest doskonały do ćwiczeń bicepsa, czy przedramion, równie dobrze działa też na dolne partie ciała, między innymi na pupę i nogi. Jest mnóstwo opcji!

Trening nóg jest świetny, na przykład w pozycji wyjściowej do pompki. Uchwyty mocujesz oczywiście na stopach. Podciągasz kolana do ramion na prostych rękach. Możesz też zgiąć je w ramionach i przyciągnąć tylko jedną ugiętą nogę. Modyfikacji jest sporo, w ten sposób można urozmaicić codzienne ćwiczenia. Trudniejszą formą jest pozycja pompki, gdzie nogi od tyłu są zamocowane w uchwycie. Biodra wędrują ku górze, a stopy na dół. 

Kolejne ćwiczenie – połóż się na plecach, a następnie umieść nogi w uchwytach. Pamiętaj, aby były zgięte, ręce natomiast niech leżą płasko. Napinasz pośladki i jednocześnie lekko unosisz biodra do góry. Przytrzymujesz przez kilka sekund, później wracasz do położenia wyjściowego.

  Ćwiczenia na proste plecy - jak się nie garbić? 5 sprawdzonych ćwiczeń

Boczny układ również wymaga większego zaangażowania mięśni i wytrzymałości. Kładziemy się na lewym bądź prawym boku, obie stopy wkładamy do uchwytów. Jeden łokieć jest zgięty (opieramy się na nim), za to drugi prosty. Unosimy biodra oraz chwilę tak wytrzymujemy.


 

Dodaj komentarz