kroplowki witaminowe

Kroplówki witaminowe – modny sposób na ekspresową poprawę samopoczucia


Nie ma co ukrywać – kroplówki witaminowe cieszą się ogromną popularnością. W większych miastach powstają coraz to kolejne kliniki witaminowe, które wręcz prześcigają się w wymyślaniu nowych receptur. Na czym właściwie opiera się działanie kroplówek witaminowych? Czy rzeczywiście ta metoda suplementacji jest tak skuteczna, jak próbują nas przekonać reklamy? W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania, a także podpowiedzieć, gdzie najlepiej skorzystać z kroplówek witaminowych w Warszawie i okolicach!


Na czym polega fenomen kroplówek witaminowych?

Niedobory związków odżywczych to powszechny problem w naszym środowisku, który wynika przede wszystkim ze złej jakości diety, ale także chorób ograniczających wchłanianie witamin i minerałów. Mogłoby się wydawać, że najprostszym sposobem na uzupełnienie deficytowych substancji odżywczych są suplementy doustne, które są ogólnodostępne i relatywnie tanie. Niestety, badania wskazują, że ich skuteczność jest mocno ograniczona, ponieważ ich biodostępność wynosi zazwyczaj około 30%. Czas konieczny do wyrównania niedoborów i poprawy samopoczucia wydłuża się zatem nierzadko do kilku miesięcy. Okazuje się jednak, że można poprawić stan swojego zdrowia zaledwie w kilka dni!

Kroplówki witaminowe to przyszłość suplementacji! Preparaty witaminowo-mineralne podawane bezpośrednio do krwiobiegu osiągają całkowitą biodostępność, dzięki czemu związki odżywcze docierają do wszystkich komórek organizmu już w kilka minut. Wlewy witaminowe umożliwiają również osiągnięcie w ustroju o wiele większego stężenia witamin i minerałów, niż ma to miejsce w przypadku suplementacji doustnej. Pozwala to nie tylko na szybkie wyrównanie niedoborów, ale również wykorzystanie właściwości leczniczych niektórych substancji odżywczych. Ponadto, kroplówki witaminowe podawane są do naczynia krwionośnego, dzięki czemu omijają wszystkie ograniczenia wynikające z zaburzonego funkcjonowanie układu pokarmowego.

  Na czym polega korfball, czyli koedukacyjna gra zespołowa?

kroplowki witaminowe1

Kto może skorzystać z kroplówek witaminowych?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – z kroplówek witaminowych może skorzystać niemal każdy. Jest to zabieg przeprowadzany pod czujnym okiem lekarza, którego zadaniem jest dobranie dawki podawanego preparatu oraz wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do tej formy suplementacji. Procedura wlewu dożylnego powinna być więc poprzedzona wywiadem lekarskim, który pozwala jasno określić cel zabiegu oraz zwiększyć jego bezpieczeństwo.

Choć kroplówki witaminowe są polecane każdemu, istnieją pewne grupy, które szczególnie skorzystają na tej formie suplementacji. Zalicza się do nich przede wszystkim osoby:

  • prowadzące źle zbilansowane, niedoborowe diety;
  • uprawiające zawodowo sport;
  • wykonujące ciężką fizycznie pracę;
  • chorujące na choroby układu pokarmowego upośledzające wchłanianie;
  • dochodzące do siebie po ciężkiej infekcji;
  • nadużywające używek, takich jak alkohol czy papierosy;
  • zmagające się z ciężką chorobą przewlekłą.

Kroplówki witaminowe w Warszawie? Wybierz mądrze!

Chciałbyś skorzystać z kroplówek witaminowych, jednak obawiasz się, czy jest to w pełni bezpieczna metoda? Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią klinikę witaminową! Przed skorzystaniem z wlewów dożylnych upewnij się, że procedura przeprowadzana jest przez wykwalifikowany personel medyczny, a używane preparaty są certyfikowanymi produktami leczniczymi. Skuteczne i bezpieczne kroplówki witaminowe w Warszawie oferuje KacDoktor. Jest to firma z wieloletnim doświadczeniem w zakresie suplementacji dożylnego i  minimalizowania szkód zdrowotnych wywołanych spożyciem alkoholu.

Niekwestionowaną zaletą suplementacji w KacDoktorze jest możliwość skorzystania z kroplówek witaminowych z dojazdem do domu pacjenta. Jest to niezwykle proste! Wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a specjalista dojedzie pod wskazany adres już w 45 minut. Co więcej, usługa ta jest dostępna całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Nie musisz się źle czuć przez niedobory witamin i minerałów! Skorzystaj z kroplówek witaminowych i popraw swoje samopoczucie w kilka dni!

Dodaj komentarz