Czy witaminy Cheers to dobry wybór?


Witaminy i minerały są niezbędnym substancjami, warunkującymi poprawne działanie naszego organizmu na każdej płaszczyźnie. Zbilansowany plan żywieniowy i dodatkowa suplementacja zapewni nam 100%-owe pokrycie dziennego zapotrzebowania, dzięki temu będziemy mogli być pewni, że wszystkie procesy odbywające się w naszym organizmie przebiegają właściwie.


Kto powinien stosować suplementację witaminami?

Przede wszystkim, każdy powinien zadbać o zbilansowany plan żywieniowy, to niezbędne minimum na zapewnienie odpowiedniej podaży witamin i minerałów. Większość witamin pozyskujemy z pożywienia, lecz pozostała część jest syntezowana w organizmie człowieka.

Witaminy dzielą się na:

  • egzogenne – organizm człowieka ich nie syntezuje i muszą być dostarczone wraz z pożywieniem;
  • endogenne – organizm człowieka syntezuje je w niewielkich ilościach.

Odpowiednia podaż witamin i minerałów jest szczególnie istotna w przypadku osób narażonych na intensywny wysiłek fizyczny, czyli sportowcy, zarówno profesjonalni jak i amatorzy oraz osoby pracujące fizycznie. Witaminy dla sportowca to niezbędna podstawa do poprawnego funkcjonowania organizmu.


Czy dodatkowa suplementacja jest istotna?

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich organizmowi może brakować witamin bądź minerałów. Może być to spowodowane intensywną aktywnością fizyczną, stanami chorobowymi lub niewłaściwie skomponowaną dietą. Profilaktyka jest w tym wypadku najistotniejsza, warto zainwestować w suplementy, które uzupełnią powstałe niedobory i zapobiegną powstawaniu kolejnych.

Niedobory poszczególnych substancji mogą objawiać się różnymi dolegliwościami, a podczas dłuższego czasu niewystarczającej podaży, nawet katalizować powstawanie licznych schorzeń.

Przykładowe objawy niedoborów witamin:

  • osłabienie zdolności poznawczych – niedobór witaminy B1;
  • bóle mięśniowe i kostne – niedobór witaminy D;
  • łamliwość paznokci – niedobór magnezu;
  • wahania poziomu glukozy we krwi – niedobór chromu;
  • częste przeziębienia – niedobór cynku;
  • osłabiony układ odpornościowy – niedobór witaminy E.

Powyższe objawy są jednymi z wielu możliwych. Warto zadbać o zdrowie swoje i najbliższych, poprzez zastosowanie odpowiedniej diety i suplementów witaminowych.

  Amix Crea-Trix - opinia, test

Witaminy Cheers

Czym charakteryzują się suplementy witaminowe wysokiej jakości?

  • Wysoka biodostępność – im jest wyższa tym lepiej zostaje przyswojona przez organizm człowieka
  • Wysoka zawartość substancji aktywnych – zależna jest od sposobu pozyskania, większość dostępnych suplementów witaminowanych zawiera wyłącznie niskiej jakości, syntetyczne odpowiedniki witamin i minerałów.

To są dwie najważniejsze cechy jakie powinny posiadać dobre suplementy witaminowe. Witaminy Cheers spełniają oba te wymagania.

Dodatkowo, suplementy mogą stosować WEGANIE! Kapsułki VCAPS PLUS nie zawierającej żelatyny zwierzęcej, nie zawierają również żadnych, chemicznych substancji dodatkowych.

Jakość suplementów Cheers jest potwierdzona licznymi certyfikatami. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.


 

Dodaj komentarz