Systematyczne ćwiczenia i zmniejszenie ilości przyjmowanych kalorii nie dają efektów, jakich oczekujesz? Chudniesz, a Twoje ciało zmienia się ale nie w taki sposób, jakbyś tego chciała? Nie martw się – istnieje produkt, który pomoże Ci szybciej osiągnąć cel i zniweluje wszystkie twoje troski. Spróbuj odchudzania z suplementem diety CLA!
Co to jest CLA?
Według profesjonalnej definicji, CLA to tak zwany sprzężony kwas linolowy, co w przełożeniu na język laika oznacza nic innego jak zmodyfikowany kwas tłuszczowy, który co prawda w niewielkiej ilości, ale występuje w pożywieniu jakie codziennie przyjmujemy.
CLA jest to związek chemiczny należący do grupy nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ta substancja nie jest syntezowana przez organizm człowieka i musi zostać dostarczona wraz z pożywieniem. Według badań, dzienne spożycie CLA powinno wynosić około 30% całkowitego zapotrzebowania na kwasy tłuszczowe.
Niedobór CLA występuje bardzo rzadko, gdyż zawarty jest w codziennie spożywanych produktach. Warto zastosować jego suplementację dla zintensyfikowania procesów lipolizy.
Czy CLA działa na odchudzanie?
Sprzężony kwas linolowy jest skierowany przede wszystkim do osób pragnących pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Jednocześnie posiada zdolność do znaczącego modulowania poziomu cholesterolu we krwi, na korzyść zbawiennego HDL.
Za efektywne spalanie tłuszczu podczas suplementacji CLA odpowiada noradrenalina. Pobudzenie działania tego hormon powoduję stymulację produkcji cAMP (cykliczny adenozyno-3,5′-monofosforan), co z kolei prowadzi do nasilenia procesu lipolizy. Efektem tego jest spalanie zmagazynowanej w organizmie tkanki tłuszczowej.
Nasilenie procesu lipolizy nie jest jedynym pozytywnym skutkiem suplementacji CLA. Jednocześnie wpływ również na spotęgowanie przemian anabolicznych i co za tym idzie, syntezowanie nowych białek mięśniowych.
Do właściwości tabletek odchudzających CLA, które zachęcają do stosowania tego właśnie produktu należą:
- działanie termogeniczne (zwiększenie temperatury ciała)
- redukcja tłuszczu
- poprawienie wytrzymałości organizmu
- działanie antyoksydacyjne
- neutralizacja wolnych rodników
- przyspieszenie regeneracji organizmu, szczególnie po treningach
- pomaga zwalczać cellulit
FitRepublic.pl – polecamy nasz kalkulator BMI, który pozwoli Wam obliczyć czy macie problem z nadwagą.
Jakie jest skład CLA?
Sukces suplementu CLA zawdzięczany jest składowi preparatu
- koncentrat CLA
- kwas oleinowy
- kas palmitynowy
- kwas linolenowy
- kwas stearynowy
Skuteczność CLA zauważa się już w czasie pierwszych kilku tygodni stosowania – badania wykazały, że w tym czasie możliwe jest zredukowane tkanki tłuszczowej nawet do 40 procent!
Naturalne występowanie CLA
Sprzężony kwas linolowy jest związkiem o charakterze egzogennym. Oznacza to, że musimy dostarczyć go wraz z pożywieniem.
Występowanie CLA:
- olej słonecznikowy, sojowy, olej z wiesiołka
- cielęcina, baranina i wołowina
- produkty mleczne, takie jak kefiry, masło, ser czy jogurty
Inne zastosowania CLA
Nadmierna masa ciała niejednokrotnie jest skutkiem ubocznym choroby, na przykład cukrzycy. W tej chorobie upośledzeniu ulega metabolizm kwasu linolowego do postaci γ-linolenowego. W efekcie prowadzi to do niedoborów tego związku. Niejednokrotnie, lekarze i specjaliście polecają suplementację CLA dla złagodzenie objawów tej choroby.
Liczne badania wskazują wpływ CLA na zahamowanie rozwoju chorób nowotworowych. Eksperymenty były przeprowadzane na zwierzętach w warunkach laboratoryjnych. Wyniki badań potwierdzają realny wpływ suplementacji CLA na zmniejszenie ryzyka rozwoju chorób nowotworowych.
Sprzężony kwas linolowy należy do grupy NNKT (nienasycone kwasy tłuszczowe), regulują one gospodarkę lipidową i obniżają poziom cholesterolu LDL. Jednocześnie zapobiega rozwojowi miażdżycy i wspiera funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.
Dawkowanie i bezpieczeństwo
Zaleca się przyjmowanie jednej lub dwóch kapsułek, 2 razy dziennie, popijając dużą ilością wody.
- nie przekraczaj wskazanej dziennej dawki
- nie stosuj preparatu jeśli jesteś w ciąży
- preparat nie nadaje się dla dzieci
- przechowuj go w temp 15-20 stopni Celsjusza
Autor bloga FitRepublic.pl. Wieloletni praktyk treningu siłowego oraz certyfikowany trener osobisty. Oprócz treningów siłowych uprawiam również biegi na średni dystans oraz jestem propagatorem zdrowej diety i stylu życia.