bieganie z psem

Jak zacząć prawidłowo biegać z psem?

Gdy nie lubisz samotnego biegania, to warto, jest zabrać ze sobą swojego czworonożnego pupila. Dzięki bieganiu pies może także poprawić swoją kondycję. Warto jednak wiedzieć, które rasy mogą biegać więcej, a które mniej.

Jak zacząć biegać z buldogiem francuskim?

Buldog francuski jest rasą, która jest dość wymagająca. Dlatego należy wiedzieć, w jakich dniach można z nim biegać oraz w jaką pogodę. Buldogi są psami, które mogą się dość szybko zmęczyć oraz zagrzać przez to, że nie posiadają długiej sierści, która ochrania inne psy. Gdy chcemy zacząć biegać z naszym buldogiem, to musimy przede wszystkim dostosować dystans do jego możliwości. Nie mogą to być zbyt długie dystanse, gdyż buldog ma krótkie łapki oraz dość spory tułów, który może mu przeszkadzać w swobodnym bieganiu. Nie oznacza to jednak, że nie możemy w ogóle biegać z naszym buldogiem. Warto też się zastanowić, czy biegać z buldogiem w czasie deszczu, ogromnych upałów, czy zimna. Buldog francuski najlepiej lubi biegać z samego rana, kiedy jest jeszcze chłodno w letnią porę. Należy też pamiętać, że buldogi mają inny układ pyszczka, niż na przykład kundelki, dlatego mogą też głośniej sapać i charczeć. Trzeba także na to zwracać uwagę podczas biegania z psem tej rasy.

Czy rottweilery nadają się do biegania?

Rottweiler to dość spory pies, który potrzebuje dużo uwagi. Warto, jest zatem zabrać go na bieganie i to na dłuższe dystanse. Dzięki temu nasz pies się wyciszy i będzie miał czas i miejsce na to, by spożytkować swoją energię w dobry sposób. Należy także pamiętać, by od razu nie dawać psa na długi dystans. Dystanse w trakcie biegania, trzeba zwiększać systematycznie, przez co pies sam będzie dawał sygnały, czy chce biec jeszcze dalej, czy już, trzeba będzie wracać do domu. Przy każdym bieganiu, trzeba mieć także na uwadze to, że pies musi również pokonać trasę powrotną i musi mieć na to siły. Jest to szczególnie ważne, gdy biegamy z dużym psem, jaki jest rottweiler. Takiego psa nie będziemy w stanie wziąć na ręce i zanieść do domu. Dlatego musimy dostosować dystans do jego potrzeb i chęci. Również w przypadku tej rasy należy zwracać uwagę na pogodę, która jest danego dnia. Nie może być zbyt gorąco, by pies się nie przegrzał, ani też nie może być zbyt zimno, by nie przemroził sobie delikatnych opuszków przy łapkach. Im lepiej będziemy traktować psa w trakcie biegu i zwracać uwagę na jego potrzeby to, tym bardziej pies będzie chętny na spędzanie aktywnie czasu z nami.

  Bieganie na czczo czy po śniadaniu - co jest lepsze? Fakty i mity

Co należy zabrać na bieganie z psem?

Gdy decydujemy się na bieganie z e swoim czworonożnym przyjacielem, to musimy także mieć ze sobą kilka potrzebnych rzeczy. Przede wszystkim musimy zadbać o to, by pies miał w każdej chwili możliwość napicia się wody. Dlatego niezbędne jest mieć ze sobą poidełko z wodą. Dzięki temu pies może w każdej chwili uzupełnić płyny. Jest to szczególne ważne w lecie, ale w zimę również należy o tym pamiętać. Dobrze jest też mieć ze sobą ulubione przysmaki psa. Będą one znakomitą nagrodą dla psa, który z nami biega, przez co będzie chciał chętniej w tym uczestniczyć. Oczywiście obowiązkowo jest też nam potrzebna smycz, na której pies będzie miał komfort w bieganiu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz pies jest bezpieczny, a dodatkowo jest pod stałą kontrolą. W chłodniejsze dni można także pomyśleć o ubranku lub kurtce przeciwdeszczowej, jeśli już musimy biegać z psem w deszczu.

Przed pierwszym bieganiem z psem należy się wcześniej dowiedzieć, czy dana rasa może biegać w danych warunkach atmosferycznych. Jest to bardzo ważne, gdy zależy nam na tym, by nasz buldog francuski, czy innej rasy czworonożny przyjaciel był zdrowy i radosny.  Nie należy także na siłę zmuszać psa do biegania. Warto, jest go zachęcić smaczkami i nagrodami. Dzięki temu będziemy mieć wspaniałego kompana do biegania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *