trener osobisty

Jak zostać trenerem na siłowni?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zostać trenerem personalnym, dobrze trafiłeś. W tym artykule postaramy się udzielić kilku praktycznych porad, jak to zrobić. Teoretycznie temat można by sprowadzić do jednego stwierdzenia. Wystarczy odbyć kurs trenera personalnego, a można pracować na siłowni. Teoretycznie to prawda… ale droga do sukcesu w branży fitness jest znacznie dłuższa i wymaga dużo pracy. Kurs trenera personalnego to dopiero początek.

Na czym polega praca trenera?

Profesjonalny trener to nie tylko osoba, która planuje treningi i diety. Do jego zadań należy również stałe monitorowanie podopiecznych pod kątem ich osiągnięć i poprawności wykonywanych ćwiczeń, a także doradzanie w kwestiach związanych z odżywianiem i motywacją. Dlatego możemy powiedzieć, że trener osobisty to dietetyk, menedżer osobistego sukcesu, motywator i trener w jednym. Nie da się osiągnąć zamierzonych rezultatów bez połączenia tych czterech elementów.

Dodatkowo musi posiadać wiedzę z zakresu fizjoterapii, to pomoże w przypadku bolesnych kontuzji klientów korzystających z jego usług. Jak widać, bycie trenerem nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać większości ludzi.

Ile zarabia personalny trener na siłowni?

Trener decydujący się na rozpoczęcie kariery w siłowni lub klubie fitness może otrzymać dobre wynagrodzenie. Wysokość wynagrodzenia zależy od miasta, w którym pracuje, a także od poziomu siłowni.

Logiczne jest, że trenerzy personalni w dużych miastach zarabiają znacznie więcej niż ci pracujący w małych miastach. Wynika to głównie z większego zapotrzebowania na ich usługi, a także wyższych zarobków osób, które w związku z tym mogą więcej zapłacić za treningi.

  Rola żeńskich hormonów

Zarobki trenera personalnego nadającego usługi poza siłownią?

Praca trenera nie zawsze musi być na siłowni. Może również świadczyć usługi prywatnie w domach swoich klientów lub na świeżym powietrzu. W tym przypadku zarobki zależą od kosztów szkolenia oraz liczby klientów, których trener jest w stanie obsłużyć w ciągu miesiąca.

Koszt indywidualnego treningu personalnego za godzinę treningu z trenerem może wahać się do nawet 1000 zł. Tak więc, obliczywszy, przy założeniu, że w ciągu 20 dni pracy trener będzie miał 4 klientów dziennie, on może zarabiać powyżej przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia.

Ale to jeszcze nie wszystko, jest jeszcze taka opcja zarobków  jak praca trener personalny zdalnie — możesz prowadzić szkolenia przez Skype, nagrywać warsztaty, szkolenia online na Youtube… Ten sposób zatrudnienia pozwala na uzyskanie nie tylko aktywnego, ale także pasywnego dochodu.

Zdobądź wykształcenie zapisując się na kursu trenerów

Gotowy, aby zostać trenerem personalnym? Czas zdobyć odpowiednią wiedzę. Najlepszym sposobem na to jest po prostu zapisanie się na kurs trenera personalnego. Tego typu treningi można znaleźć niemal w każdym mieście wpisując np. frazę: trener personalny Łódź. W zależności od ich długości mogą trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, a ich ceny mogą się znacznie różnić.

Jak prawidłowo wybrać kurs?

Kwestia wyboru odpowiedniego kursu jest niezwykle ważna, ponieważ będzie on podstawą Twojej wiedzy i umiejętności. Dlatego przy wyborze zwróć uwagę na takie punkty jak:

  1. Ilość zajęć praktycznych w stosunku do teorii – teoria w tym zawodzie jest istotna, ponieważ pozwala zdobyć niezbędną wiedzę, a praktyka uczy ich stosowania. Dlatego warto skupić się na kursach, które oferują jak najwięcej ćwiczeń związanych z tworzeniem planów treningowych i dietetycznych oraz nauczeniem korygowania nieprawidłowej techniki ćwiczeń.
  2. Kompetencje osób prowadzących kurs – przede wszystkim wiedzę można pozyskać od praktyków oraz osób, które mają już pewne osiągnięcia w tym zawodzie.
  3. Zakres tematyczny – Kursy, które obejmują dużą liczbę tematów w krótkim czasie, są najczęściej oparte na szybkiej nauce. Dlatego najlepiej wybierać te, które oferują więcej godzin zajęć lub skupiają się tylko na najważniejszych aspektach pracy trenera personalnego.
  Zioła działające fotouczulająco - co trzeba wiedzieć?

Czego mają Ciebie nauczyć na kursie?

Skąd wiesz, czy wybrany przez Ciebie kurs trenera personalnego jest dobry? Wystarczy przeanalizować jego program. Powinien dać wiedzę w następujących obszarach:

  • metody treningowe (trening funkcjonalny, trening siłowy, ruchowy itp.);
  • plany żywieniowe i dietetyczne;
  • sportowe suplementy diety;
  • psychologia treningu;
  • promocja i marketing w zawodzie trenera personalnego.

Jeśli chcesz odnieść sukces w tym zawodzie, musisz szukać kursów, które mają wszystkie te elementy w swoim programie nauczania.

Dodaj komentarz