mumio

Mumio – komu pomogło? Hit czy kit?


Na rynku jest coraz więcej suplementów dostępnych bez recepty, niektóre z nich  naprawdę zaskakują składem, bo mają niecodzienne egzotyczne dodatki, a ich nazwy zazwyczaj nic nam nie mówią. Mumio jest właśnie jednym z takich specyfików. Co to jest? Na co działa? Komu pomogło? To hit, czy kit? W naszym artykule opisujemy tajemnicze Mumio!


Co to jest Mumio?

Mumio (mumijo, mumiyo, shilajit) jest to organiczna wydzielina skalna nazywana również „cudownym balsamem”, „eliksirem życia”, czy też „krwią gór”. Wyróżnia ją gęsty, kleisty płyn przypominający swoją konsystencją smołę. Jego kolor jest bardzo zbliżony do barwy ciemnobrązowej lub do brązowo-szarego. Istnieje wiele hipotez na temat zdobywania oraz występowania Mumio. Mówi się, że pozyskuje się go w Himalajach i w Górach Tybetu na skałach znajdujących się na bardzo dużej wysokości. Pierwsze badania dotyczące tego egzotycznego składnika przeprowadzono na terenie Związku Radzieckiego. Należy pamiętać, że nie zawsze w suplementach pojawia się ta substancja o 100% czystości, dlatego warto sprawdzać co dokładnie jest w opakowaniu oraz skąd pochodzi ten produkt.

W składzie Mumio mamy, między innymi zarówno organiczne, jak i nieorganiczne odczynniki. Proporcje zależą w dużej mierze od pochodzenia tego płynu, wobec tego mogą się od siebie nieco różnić. Mimo wszystko występują tu rzadkie pierwiastki, na przykład chrom, cez, rubin, a także te bardzo znane – żelazo,wapń, fosfor, cynk, potas, czy fosfor. Do tego są jeszcze witaminy A, B, C, PP, jak i olejki eteryczne. Zawarty w nim kwas fulwowy wspomaga leczenie urazów mięśni oraz kości, mało tego dobrze działa na kondycję skóry.

  Czy witaminy Cheers to dobry wybór?
mumio
Mumio Shilajit

Mumio – jakie ma właściwości?

Mumio można stosować na zewnątrz oraz od wewnątrz. Co więcej ten egzotycznych składnik zaleca się dodawać do różnych innych artykułów i poprzez to tworzyć z niego odmienne specyfiki. Możliwości jest naprawdę dużo. Mumio ma szereg właściwości prozdrowotnych, między innymi działanie:

  • przeciwzapalne;
  • przeciwbólowe;
  • uspokajające;
  • antybakteryjne.

Do tego ten kleisty płyn wykazuje jeszcze inne cudowne zachowania, bo:

  • hamuje postępujące procesy starzenia się organizmu
  • uzupełnia niedobory witamin oraz mikroelementów w organizmie
  • reguluje ciśnienie krwi
  • pozytywnie wpływa na procesy metaboliczne
  • reguluje pracę serca
  • obniża cholesterol
  • poprawia funkcjonowanie wątroby
  • obniża poziom cukru we krwi
  • przyczynia się do lepszego gojenia ran
  • wpływa pozytywnie na przemianę materii.

Istnieje naprawdę wiele domniemanych właściwości tego kleistego płynu pozyskiwanego ze skał, ale z reguły one nie są potwierdzone żadnymi badaniami. Lekarze medycyny niekonwencjonalnej przekonują, że tak zwany „eliksir życia”, a więc Mumio potrafi sobie poradzić z ponad 200 chorobami. Wykorzystuje się go w leczeniu chorób – górnych dróg układu oddechowego, pokarmowego, krwionośnego, obwodowego układu nerwowego, jak i przy oparzeniach.

Działanie Mumio – jakie daje efekty?

Mumio nie jest w świecie medycznym uznawany za super lek.  Raczej stosuje się go jako suplement, który ma za zadanie wspomóc ogólne zdrowie i odporność. Wobec tego chodzi głównie o profilaktykę. Mimo to według wielu źródeł Mumio pomaga w leczeniu złamań, chorób nerek, osteoporozy, tarczycy, serca, układu pokarmowego, a nawet spowalnia proces choroby Alzhaimera. Nic dziwnego, że można ten składnik znaleźć w tabletkach, maściach, proszkach, roztworach, czy w czopkach. To mało popularny suplement diety i co ważne w zależności od produktu ma w sobie różną dawkę Mumio.

Ostatnio odkryto, że Mumio pozytywnie wpływa na stopień płodności zarówno u pań, jak i u panów. U kobiet sprawia, że poziom estrogenów wzrasta, a u mężczyzn jakość nasienia jest zdecydowanie lepsza. Ten specyfik można stosować również na takie schorzenia, jak:

  • kaszel
  • katar
  • astmę
  • paradontozę
  • migrenę
  • boreliozę
  • opuchlizny.
  Jak działają spalacze tłuszczu na redukcji?

Mumio – jak stosować? Dawkowanie Mumio

Jeśli chodzi o dawkowanie to Mumio w postaci tabletek jemy zgodnie z zaleceniami producenta znajdującymi się na opakowaniu oraz na dołączonej ulotce. Proszkowaną formułę zaleca się przed wypiciem rozpuścić w wodzie. To częste rozwiązanie przy leczeniu wrzodów. Spożywa się wydzielinę naskalną przez okres około 25-28 dni dwa razy dziennie po około 0,2 g. Dużo lepsze efekty można uzyskać łącząc ten składnik z olejek z rokietnika, miodem bądź z sokiem z kapusty. Takie połączenie leczy bóle, nudności, wymioty, do tego pieczenie lub niestrawność. Tu 0,1 g rozpuszcza się w ciepłej przegotowanej wodzie i spożywa dwukrotnie w ciągu 24 godzin.

Natomiast maść i inne tego rodzaju preparaty pomogą na stłuczenia, rany oraz na zwichnięcia. Można przygotować lecznicy kompres z 0,6 g Mumio wymieszanymi z dwoma łyżkami wody. Kolejnym plusem tego egzotycznego składnika jest to, że działa na hemoroidy. Czopki wykazują właściwości łagodzące ból, zmniejszające stan zapalny, przeciwświądowe, mało tego ta substancja wspomaga odbudowę śluzówki.

Mumio wyróżnia lekko gorzkawo-cierpki smak żywicy, który jest całkiem przyjemny dla naszych kubków smakowych. W wariantach jedynie z domieszką mamy zupełnie inne doznania, bo da się wyczuć aromat kawy bądź nafty. Co ważne ta wydzielina naskalna ma świetną rozpuszczalność w wodzie, poza tym w spirytusie, jak i w ludzkich płynach ustrojowych, czyli w moczu, krwi, ślinie, pocie i w łzach.mum iuo

Na opakowaniach preparatów można znaleźć naprawdę różne nazwy Mumio, między innymi będzie to – mineralny wosk, naturalny asfalt, czarny asfalt, Asphaltum punjabianum, shargai, dorobi, barahshin, baragshun, mumlai, chag zhun, chao-tong, wu ling zhi, baad-a-ghee, arkhar-tash oraz mumiyo. Ceny takich środków wahają się granicach 20-200 złotych w zależności od formy i od wielkości opakowania. Szukaj tego produktu w aptekach oraz w sklepach z artykułami pochodzenia naturalnego. Wybieraj tylko i wyłącznie sprawdzone miejsca to gwarantuje bezpieczeństwo!

Dodaj komentarz